اخذ ویزا و اقامت

در یونان

ویزای یونان


ویزا-یونان
اخذ ویزا و اقامت در
یونان

برای ورود به هر کشور دیگری باید ویزای آن کشور دریافت شود مگر در صورت توافقی که بین دولت ها وجود داشته باشد و ورود به برخی از کشور ها توسط برخی از افراد کشور های دیگر نیازمند دریافت ویزا نباشد. همانند کشور های عضو اتحادیه اروپا که طبق توافقنامه ای موسوم به توافقنامه شنگن شهروندان این اتحادیه نیازی به دریافت ویزا برای ورود به خاک و بازدید و گردش و حتی کار در کشور های دیگر این اتحادیه را ندارند.

در سایر کشور های دیگر نیز توافقاتی برای ورود به خاک برخی از کشور ها وجود دارد که برای ورود به خاک آن کشور نیازی به دریافت ویزا نمی باشد . اما ایرانیانی که قصد دارند به کشور های اروپایی سفر کنند قبلا باید ویزا تهیه کرده باشند و با طی مراحلی و دریافت این ویزا که در واقع اجازه نامه ورود به خاک هر یک از کشور های اروپایی می باشد وارد خاک آن کشور شده و به هدف خود برای ورود به خاک آن کشور برسند.

اما ورود به خاک هر کشور همانگونه که اشاره شد با هدفی همراه است. خیلی از افراد به دنبال گردش و مسافرتی چند روزه و داخل خاک یک کشور یا چند کشور هستند و برخی برای کار و تجارت و یا تعویض پرواز و یا حتی تحصیل وارد خاک هر یک از کشور ها می شوند و طبیعی است بنا بر اهداف متفاوت متقاضیان ویزاهای مختلفی هم نیازمند باشد.

یونان نیز به عنوان یک کشور متحد اتحادیه اروپا پیرو سیاست های این اتحادیه می باشد و برای ورود به خاک این کشور باید ابتدا با طرح هدف خود و دریافت ویزا وارد خاک این کشور شوید . ویزای این کشور نیز از نوع شنگن بوده و بنا بر تقاضای افراد متفاوت صادر می شود که در ذیل به آن می پردازیم :

ویزای توریستی شنگن

ویزای توریستی شنگن  بصورت کوتاه مدت و و مربوط به افرادی است که قصد مسافرت به کشور یونان را داشته  و یا بیشترین مدت اقامت آنها در اتحادیه اروپا در یونان خواهد بود و باید بلیط رفت و برگشت خود را از هواپیمایی یونان(ایژن) خریداری نمایند.

برای دریافت ویزای کوتاه مدت مسافرتی یا توریستی یونان با فرد مصاحبه ای در سفارت یونان انجام می شود و تنها خود فرد است که باید پاسخگوی سئوالات مصاحبه باشد . اولین قدم برای درخواست ویزا تکمیل فرم تقاضای روادید می باشد که برای تکمیل فرم تقاضای روادید یونان باید به سایت سفارت یونان مراجعه شود . این فرم باید  برای هر فرد بصورت جداگانه و حتی برای کودکان همراهتان هم باید فرم را تکمیل نمایید .

ویزای بلند مدت توریستی و یا مولتیپل

افرادی که در حوزه کشور های اتحادیه اروپا و شنگن رفت و آمد داشته اند و یا زیاد نیاز دارند که رفت و آمد کنند معمولا درخواست ویزای توریستی بلند مدت و یا مولتیپل می دهند. این ویزا بصورت بلند مدت از 6 ماه تا 4 سال صادر می شود و بیشتر مربوط به افرادی است که صاحب شغل تجارتی و یا مدیر عامل شرکت هایی هستند که مبادلاتی با کشور یونان دارند و بسته به نوع فعالیتشان و نظر کنسول وقت صادر می شود .

مولتیپل بودن این ویزا برای این منظور است که فرد می تواند در سایر کشور های دیگر هم که در حوزه کشور های شنگن می باشند رفت و آمد نماید و البته به دلیل اینکه این ویزا را از سفارت یونان دریافت می کنند باید مقصد اولیه آنها خود کشور یونان باشد و از این کشور به سایر کشور ها مسافرت نمایند .

 

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی

کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی و با تایئدات دادگستری و امور خارجه ارائه گردد.

شناسنامه ایرانی فرد متقاضی

گذر نامه دارای حداقل 6 ماه بیش از تاریخ خاتمه اعتبار ویزا اعتبار داشته باشد .

2 قطعه عکس رنگی

عکس ها باید رنگی ، تمام رخ ، زمینه سفید ، جدید ( حداکثر سه ماه قبل گرفته شده باشد ) در اندازه 35 در 45 میلیمتر باید باشد .

سندی یا اسنادی در خصوص فعالیت تجاری و شغلی فرد و همچنین منبع درآمد او .برای این منظور صاحبان صنف و تجارت و صنایع می توانند سند قانونی ثبت موسسه ، صورتحساب بانکی را ارائه نمایند  و حقوق بگیران  گواهی اشتغال به کار ، فیش حقوقی و لیست بیمه و صورتحساب بانکی ارائه می شود و کارکنان مستقل و آزاد هم  باید کارت صنفی ، صورتحساب بانکی و پس انداز خود را ارائه نمایند .

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان

یک سند مالکیت به همراه ترجمه رسمی

بیمه مسافرتی

رزرو بلیط و هتل

برای بررسی و ارائه نظر در خصوص مدارک و صدور ویزا حداقل دو هفته نیاز به زمان می باشد . در حال حاضر حدود 230 هزار تومان هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا می باشد ولی ممکن است برای صدور ویزا بیش از چند هفته زمان نیاز باشد .

با موافقت برای صدور ویزا برای شما باید  مدارک زیر در هنگام دریافت ویزا را به همراه داشته باشید :

بلیط هواپیما رفت و برگشت به مقصد یونان

در صورت نیاز باید فاکتور پرداخت هزینه هتل برای کل مدت اقامت ارائه شود .

یونان کشوری تاریخی و با پیشینه فرهنگی و اساطیری زیادی است که به دلیل آب و هوای مناسب و همچنین به دلیل هزینه های مسافرتی کمتر به این کشور و به دلیل بهره مندی از سواحل زیبا و خیره کننده اش هموراه مورد توجه گردشگران بسیاری بوده است . از این رو برای مسافرت به این کشور باید شوق وصف ناپذیری وجود داشته باشد که قطعا همه مسافرین به این کشور خاطرات فوق العاده ای را با خود به همراه خواهند داشت . بریا مسافرت به کشور خدایان باستان بهتر است با کارشناسان و متخصصین سیاحتگران  ساحل آفتاب همراه باشید. کارشناسان ما در تمام طول سفر در کنار شما خواهند بود و از تجارب و تخصص خود شما را بهره مند خواهند کرد تا سفری رویایی داشته باشید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5.00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.
طراحی توسط: فلاح نت