هاوانا در شمال غربی جزیره کوبا قرار دارد

هاوانا توسط اسپانیایی ها در قرن 16 تاسیس شد.

هاوانا

havana

پایتخت، بندر مهم و یکی از مراکز مهم تجاری کوبا است.

هاوانا در شمال غربی جزیره کوبا قرار دارد و ساحل آن رو به تنگه‌های فلوریدا واقع شده و 728،26 کیلومتر مربع مساحت دارد. هاوانا توسط اسپانیایی ها در قرن 16 تاسیس شد. پادشاه اسپانیا، فیلیپ دوم در سال 1592 به هاوانا عنوان شهر را اعطا کرد. دیوار و همچنین قلعه ها برای محافظت از شهر قدیمی ساخته شده است. می توان به تاریخ، فرهنگ، معماری و بناهای تاریخی آن اشاره کرد.

هاوانای قدیمی Old Havana

مرکز شهر و یکی از مناطق 15 گانه تشکیل دهنده هاوانا است. این منطقه دومین منطقهٔ پر جمعیت در شهر است و هستهٔ تاریخی آن را شامل می‌شود. هاوانای قدیم جزو میراث جهانی یونسکو است. توسط اسپانیایی ها در سال 1519 در بندر طبیعی از خلیج هاوانا تاسیس شد. این یک نقطه عبور بین دنیای قدیم و جدید بود. این شهر در سبک باروک و نئوکلاسیک ساخته شد. کوچه های تنگ قدیمی هاوانا شامل ساختمانهای زیادی می باشد، این شهر قدیمی تشکیل شده از بندر، مرکز شهر، میدان Armas. شهر قدیمی هاوانا توسط دزدان دریایی سوخت و تخریب شد. دولت کوبا تلاش های بسیاری برای حفظ و برای بازگرداندن هاوانای قدیم انجام داد.

منطقه Malecón

شامل فضای باز گسترده ای است که شامل جاده، seawall که 8 کیلومتر در امتداد ساحل هاوانا است، ساخت و ساز این منطقه در سال 1901 آغاز شد، هدف ساخت Malecón در واقع حفظ هاوانا از آب بود، اما در حقیقت به عنوان تفرجگاه های شبانه برای گردشگران و بیشتر از همه برای ماهیگیران مورد استفاده قرار گرفت.

قلعه Morro

یک دژ امنیتی واقع در خلیج هاواناست که برای دفاع از این شهر در بندر هاوانا ساخته شد، هنگامی که در سال 1589 ساخته شد، کوبا تحت کنترل اسپانیا بود. Morro به زبان اسپانیایی به معنی سنگ می باشد که از دریا قابل مشاهده است و در نتیجه به عنوان یک نشانه ناوبری مورد استفاده می شود. این قلعه به عنوان نوعی فانوس دریایی برای کشتی های دوستان و به عنوان نگهبان در برابر دشمنان به کار میرفته است.

قلعه  La Cabaña

مجموعه قلعه قرن 18 است که سومین قلعه بزرگ در آمریکا است. واقع در قسمت مرتفع، در شرق ورودی بندر در هاواناست، این قلعه در حدود 60 متر بالای تپه  در کنار قلعه ماروواقع شده است. در سال 1763 ساخت و ساز این قلعه آغاز شد و در 1774 تکمیل شد. این قلعه به عنوان یک پایگاه نظامی و زندان بیش از 200 سال مورد استفاده قرار گرفت. این مجموعه در حال حاضر بخشی از یک پارک تاریخی، در کنار قلعه ال مارو، و چند موزه که بازدیدشان برای عموم آزاد می باشد.

موزه Finca Vigía

این ویلا که اکنون به موزه تبدیل شده متعلق به ارنست همینگوی بوده. در سال 1886 روی تپه ای در 11 کیلومتری هاوانا ساخته شده . همینگوی بین اواسط سال 1939 تا 1960 در این خانه زندگی می کرد ابتدا این خانه را اجاره کرده بود و وقتی در سال 1940 با سومین همسرش ازدواج کرد این خانه را خرید. این بنا که در معرض خطر بود توسط دولت کوبا بازسازی شد و در سال 2007 به روی عموم گردشگران بازگشایی شد. با این حال در لیست دو سالانه آثار تاریخی به عنوان یکی از “100 بنای تاریخی در معرض خطر” عنوان شده است.

بنای El Capitolio

در آوریل 1926 ساخته شد. این بنا شبیه کنگره ایالت متحده طراحی شده، اما فقط در ظاهر. در سال 1929 کامل شد و تا 1950 به عنوان بلندترین ساختمان در هاوانا محسوب می شد و به عنوان سومین بنای بزرگ برای مجسمه های داخل آن. ساختمان ملی کنگره در هاوانا مقر دولت در کوبا تا پس از انقلاب کوبا هنگامی که کمونیست رژیم را لغو کرد و کنگره در سال 1959 منحل شد و بعد از آن به عنوان مقر وزارت علوم، فناوری و محیط زیست مورد استفاده قار گرفت. طبقه اصلی بر روی بازدید کنندگان باز است و بسیاری از اتاق ها برای میزبانی کنفرانس ها و نشست ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 گورستان کولون  Colon Cemetery 

در سال ۱۸۷۶ در محلهٔ ودادوی شهر هاوانا و برروی گورستان اسپادا تأسیس شد و مساحت آن 140 هکتار است امروزه طبق تخمین‌ها بیش از ۵۰۰ آرامگاه بزرگ، نمازخانه و آرامگاه خانوادگی در این گورستان جای گرفته‌ است. یکی از گورستان های تاریخی جهان است ، و به طور کلی مهم ترین گورستان به لحاظ تاریخی و معماری در آمریکای لاتین محسوب می شود.

تئاتر بزرگ هاوانا  Gran Teatro de La Habana

در باغ ملی دل پرادو در هاوانا واقع شده است. در ساختمانی واقع شده که در گذشته به عنوان کاخ مرکز گالیسیایی که به عنوان محل اجتماع مردم یعنی محلی برای مهاجران گالیسیایی ساخته شده بود. اینجا خانه باله ملی کوباست و در سالن اصلی جشنواره ملی باله هاوانا امکانات این خانه شامل تئاترها، سالن کنسرت، اتاق های کنفرانس و اتاق نمایش ویدئو و همچنین به عنوان یک گالری هنری، یک مرکز آواز، چند سالن تمرین برای اجرای برنامه های رقص و گروه های رقص می باشد. رسما در سال 1838 افتتاح شد.هر چند برای اولین بار در نوامبر 1837 باز شده بود.

کلیسای جامع مریم مقدس The Cathedral of The Virgin Mary of the Immaculate Conception

یکی از یازده کلیساهای کاتولیک در جزیره کوبا است که در میدان de la Catedral واقع شده است، در مرکز هاوانای قدیم واقع شده است، به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری سبک باروک در کوبا شناخته می شود، این ساختمان از مقدار فراوانی از سنگ های مرجانی که در نزدیکی کف اقیانوس مکزیک پیدا میشود ساخته شده است.

موزه انقلاب Museum of the Revolution

یک موزه واقع در بخش قدیمی هاوانا است که محل سابق کاخ ریاست جمهوری است در سال 1920 افتتاح شد و تا 1959 باقی ماند. نمایشگاه ها در این موزه تا حد زیادی به دوره انقلاب از 1950 تا 1959 این کشور اختصاص داده است. بخش هایی از این موزه ها نیز اختصاص داده شده دوران قبل از انقلاب در کوبا از جمله جنگ استقلال کوبا در برابر اسپانیا.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۳ امتیاز, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.
طراحی توسط: فلاح نت