شماره تماس : 23-88641720

اخذ اقامت و پاسپورت یونان

اخذ اقامت و پاسپورت یونان

یونان کشوری جذاب، غنی از تاریخ و فرهنگ، با آب و هوا و جغرافیای زیبا است و راه های زیادی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا جهت اخذ اقامت و پاسپورت یونان وجود دارد.

 این موارد به طور مشخص عبارتند از:

اخذ اقامت و پاسپورت یونان از طریق تمکن مالی یونان برای افراد مستقل از نظر مالی (FIP) که ماهانه بدون کار کردن  حداقل 2000 یورو درآمد مستمر دارند.

– اخذ اقامت و پاسپورت یونان از طریق تحصیل در یکی از مؤسسات یا دانشگاه های یونان

اخذ اقامت و پاسپورت یونان برای کار در یونان البته باید قبلاً یک پیشنهاد شغلی برای کار در این کشور به صورت قانونی دریافت کرده باشید.

– اخذ اقامت و پاسپورت یونان برای سرمایه گذاری که به اقامت طلایی هم معروف است که یکی از جذاب ترین برنامه های ویزای اروپا برای سرمایه گذاران و بازنشستگان به شمار می آید. یونان برای حمایت از اقتصاد یونان به سرمایه گذاران خارجی ویزا ارائه می دهد و این یک راه عالی برای مهاجرت به یونان است مزیت اصلی یک مسیر سرمایه گذاری برای زندگی در یونان این است که می توانید برای خانواده خود نیز برای اخذ اقامت یونان درخواست دهید. آنها همچنین می توانند در نهایت تابعیت و پاسپورت دریافت کنند.

پاسپورت-یونان ساحل آفتاب

– اخذ اقامت و پاسپورت یونان برای کودکانی که در یونان متولد شده اند و حداقل یکی از والدین آنها حداقل به مدت 5 سال به طور قانونی در یونان اقامت داشته اند و یا یکی از والدین متقاضی شهروند یونانی باشد.

در تمامی موارد بالا باید حداقل 6 ماه در سال را به مدت 7 سال در یونان زندگی کنید تا واجد شرایط درخواست شهروندی یونان باشید علاوه بر این، شما باید فاقد سابقة کیفری باشید و بتوانید ثابت کنید که با کشور و دانش زبان و فرهنگ یونانی، حداقل در سطح پایه، ارتباط دارید.

پس از دریافت شهروندی، می توانید برای پاسپورت یونانی اقدام کنید. پاسپورت یونان در رتبه هفتم جهان قرار دارد. شما می توانید به 187 کشور، بدون ویزا یا در بدو ورود با ویزا سفر کنید. ملیت یونانی همچنین به شما ملیت اتحادیه اروپا می دهد، بنابراین شما می توانید در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر، زندگی و کار کنید.

مرکز ملی گذرنامه به درخواست های گذرنامه رسیدگی می کند. می توانید درخواست خود را شخصاً در اداره پلیس محلی یا کنسولگری یونان ارسال کنید و رسیدی دریافت خواهید کرد که باید هنگام دریافت پاسپورت خود همراه داشته باشید.

پاسپورت افراد بالای 14 سال، 5 سال اعتبار دارد و کودکان زیر 14 سال، 3 سال.

گذرنامه استاندارد حدود 85 یورو و هزینه یک کودک حدود 74 یورو است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت یونان:

  • فرم درخواست.
  • پاسپورت قبلی یا مدرک شناسایی.
  • عکس پاسپورت رنگی کمتر از 1 ماه.
  • اگر مردی بین 19 تا 45 سال هستید، برای تعویق خدمت سربازی به گواهی نوع B نیاز دارید. این گواهی نباید بیش از 6 ماه باشد.
  • شما باید یک بیانیه سوگند یاد کنید مبنی بر اینکه هیچ گونه محکومیت جزایی، دادرسی یا حکم اخراج ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر طبق آخرین و به روزترین اطلاعات، می توانید وب سایت و یا صفحات شرکت ساحل آفتاب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

حداقل-شرایط-مالی اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022 ساحل آفتاب
اقامت تمکن مالی یونان شرایط 2022
اقامت-طلایی-یونان
اقامت طلایی یونان شرایط 2022
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان شرایط 2022
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.