شماره تماس : 23-88641720

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

 

10 عکس

 

مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال در سال های گذشته رشد بسیار چشم گیری داشته است. دلایل زیادی باعث این اتفاق شده است. در واقع کشور پرتغال نه تنها یکی از توسعه یافته ترین و بهترین کشورهای اروپایی و در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و توافقنامه شینگن است بلکه به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و سطح بالای رفاه اجتماعی و ارزش بالای سرمایه گذاری و زندگی در پرتغال نیز مورد توجه قرار گرفته است.

پرتغال به عنوان جنوب غربی ترین کشور اروپا، دسترسی فوق العاده ای به آب های بین المللی دارد و به عنوان یکی از شاه راه های ورودی به قاره اروپا شناخته می شود. زندگی دانشجویی با سطح بسیار بالا و هزینه های زندگی پایین و تجارت با دسترسی به بازار بزرگ تجاری جهان و استفاده از آب و هوای عالی و سواحل دیدنی باعث شده تا مهاجرت به پرتغال به عنوان کانون مورد نظر انواع افراد با سلایق مختلف شناخته شود.

به همین دلیل است که در بین افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند می توانید دانشجویان را برای ادامه تحصیل، تجار و بیزینس من ها را برای حضور در بازار بکر و عالی تجاری و کسب و کار پرتغال، خانواده ها را برای حضور در یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر آب و هوایی و سلامت و رفاه و امنیت اجتماعی و غیره می توان به راحتی در صف تقاضا برای ورود و زندگی و اقامت در پرتغال مشاهده کرد.

ضمن اینکه دولت پرتغال نیز از سال 2012 و 2013 به این طرف و به منظور بهبود شرایط اقتصادی و زیر ساخت های رفاهی و اجتماعی خود و رقابت هر چه بیشتر با دیگر کشورهای اروپایی در زمینه های مختلف، اقدام به ارائه راه های مختلف برای مهاجرت به پرتغال و به دنبال آن اقامت در پرتغال نموده است.

در این مقاله قصد داریم که به روش ها و ابعاد مختلف مهاجرت به پرتغال و اقامت در پرتغال در سال 2020 بپردازیم. بنابراین از شما دعوت می کنیم که اگر قصد سفر و اقامت در پرتغال را دارید تا انتهای این مطلب با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب همراه باشید. هر چند برای دریافت اطلاعات تخصصی تر و دقیق تر می توانید هر لحظه با گرفتن شماره های تماس ما از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه ساحل آفتاب به عنوان برند برتر مهاجرت به اروپا بهره مند شوید.

 

اخذ اقامت پرتغال 2020

 

با توجه به توضیحات ارائه شده اخذ اقامت پرتغال و زندگی در پرتغال می تواند یک هدف عالی برای سال های پیش رو برای افراد مختلف باشد.به صورت کلی با توجه به اینکه افرا  مختلفی برای حضور در پرتغال، مهاجرت به پرتغال و اقامت در پرتغال متقاضی هستند دولت این کشور راه های مختلفی را برای این منظور ارائه داده است. آنچه که مشخص است همه این راه ها نیاز به اثبات شرایط خاصی دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

اما برای اقامت در پرتغال در سال 2020 روش های درخواست، بررسی مدارک وصدور اقامت پرتغال تغییراتی را به همراه داشته که عمدتا در راستای ساده تر شدن شرایط بررسی مدارک و صدور اقامت پرتغال بوده است. در واقع ارائه قوانین شفاف تر و اولویت بندی های دقیق تر برای صدور اقامت پرتغال باعث شده تا متقاضیان دریافت اقامت پرتغال با دید بازتر و ساده تری برای دریافت اقامت پرتغال اقدام نمایند.

 

انواع روش های اقامت در پرتغال در سال 2020

 

به صورت کلی اگر در برنامه های بلند مدت خود مهاجرت به پرتغال را قرار داده اید می توانیم این مژده را به شما بدهیم که یکی از بهترین تصمیم های زندگی خود را گرفته اید. پرتغال را رشد شاخص درآمد خارجی و سرمایه ای خود به عنوان یکی از زیباترین و امن ترین کشورها برای زندگی با سطح رفاه اجتماعی بالا در سال های اخیر شناخته شده است و تمامی آمارها گویای این مطلب است که در سال های آتی این روند با سیر صعودی فراوانی دنبال خواهد شد.

به صورت کلی وقتی به تمامی روش های اقامتی که برای مهاجرت و اقامت در پرتغال تعریف شده است نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که دو نوع ویزا یا روش اقامتی برای اقامت در پرتغال می توان تعریف کرد:

 

ویزا اقامت کوتاه مدت در پرتغال

 

در این حالت متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در پرتغال را دارند قصد اقامت بیش از 90 روز را در این کشور ندارند. بنابراین برای این منظور نیاز به ویزا شینگن 90 روزه دارند که خود انواع مختلفی دارد و در مقاله انواع ویزا شینگن به آن پرداخته شده است.

در این حالت فرد ممکن است اهدافی مانند سفر گردشگری و توریستی به پرتغال یا مشاهده اقوام و نزدیکان را به پرتغال داشته باشد و یا به دنبال یک سفر کوتاه کاری و پژوهشی به پرتغال باشد. در هر صورت این سفر بیش از 90 روز امتداد ندارد. بنابراین باید از قبل و حدود یک ماه زودتر با دریافت وقت از سفارت پرتغال، برای این ویزا درخواست بدهد. حدود مبلغ این ویزا 60 یورو است و بسته به نوع هدف فرد باید مدارک متفاوتی ارائه شود ولی در هر صورت باید بعد از سفر به پرتغال و اقامت کوتاه مدت در پرتغال این کشور را ترک کنند.

ویزا اقامت موقت یا کوتاه مدت پرتغال تنوع زیادی دارد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد دریافت ویزا گردشگری یا اقامت کوتاه مدت را در پرتغال دارید با کارشناسان ما در ساحل آفتاب مشاوره رایگان شوید.

 

ویزا اقامت بلند مدت پرتغال در سال 2020

 

اقامت بیش از 90 روز در پرتغال نیاز به اخذ ویزا بلند مدت پرتغال را دارد که به ویزا آبی پرتغال نیز شهرت دارد.  افراد مختلفی نیاز به دریافت ویزا بلند مدت پرتغال دارند اما نکته مهم این است که این نوع ویزا نیز برای اقامت دائمی صادر نمی شود و همانطور که مشخص است تاریخ شروع و پایانی دارد. هر چند قابل تمدید با در نظر گرفتن شرایط متقاضی اغلب می باشد.

متقاضیانی که برای اهدافی مانند کار در پرتغال، تحصیل در پرتغال، سرمایه گذاری در پرتغال و تمکن مالی پرتغال و غیره قصد مهاجرت و اقامت در پرتغال را دارند باید از این نوع ویزا بلند مدت پرتغال استفاده کنند.

به صورت کلی ویزا اقامت بلند مدت پرتغال برای موارد زیر کاربرد دارد که توضیح مختصری نیز در خصوص آنها داده خواهد شد:

 

اقامت تحصیلی در پرتغال:

 

 

در این حالت فرد عمدتا با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های پرتغال در مقاطع مختلف تحصیلی مثلا کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری، برای ادامه تحصیل به پرتغال مهاجرت و اقامت در پرتغال را تجربه می کند. معمولا نوع اقامت این افراد بسته به تعداد سال های تحصیلی آنها دارد و بعد از دوره تحصیل نیز فرجه ای به دانشجویان برای یافتن کار در پرتغال داده می شود که اگر بتوانند کاری در پرتغال برای خود دست و پا کنند می توانند با تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری بعد از 5 سال برای اقامت دائم پرتغال درخواست بدهند.

 

اقامت کاری در پرتغال

 

 

در این حالت فرد باید یک درخواست و یا دعوتنامه کاری از یک کارفرما در پرتغال داشته باشد. با توجه به این مهم که یافتن کار در پرتغال کار ساده ای نیست معمولا شرکت ها و موسسات حرفه ای در این زمینه مانند موسسه ساحل آفتاب از قبل برای متقاضی با استفاده از کاریابی ها و ارتباطاتی که دارند کاری پیدا می کنند. این نوع اقامت نیز هر چند اقامت بلند مدت پرتغال تلقی می شود اما بیش از 1 سال نیست و در صورت تمدید قرارداد کاری می تواند برای سال های بعدی نیز اقامت پرتغال تمدید شود و نهایتا بعد از 5 سال امکان اقامت دائم پرتغال فراهم می شود.

 

اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی یونان در سال 2020

 

در این روش فرد متقاضی با ارائه صورتحساب بانکی که نشان دهنده توانایی مالی فرد برای تامین مخارج زندگی او باشد می تواند اقامت بلند مدت پرتغال را به دست بیاورد. در این حالت اگر فرد بخواهد برای خانواده خود نیز اعم از همسر و فرزندان خود هم اقامت پرتغال را بگیرد باید توانایی تامین هزینه های آنها را نیز اثبات کند. این نوع اقامت پرتغال یک اقامت یک ساله است که هر سال به شرط داشتن توانایی مالی لازم تمدید می شود. معمولا اقامت تمکن مالی را با نام های اقامت خود حمایتی، اقامت بازنشستگی و یا اقامت توانایی مالی نیز تعریف می کنند.

 

 اقامت پرتغال با ثبت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در پرتغال

 

یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت پرتغال در سال 2020 را می توان روش ثبت شرکت در پرتغال یا راه اندازی کسب و کار در پرتغال عنوان کرد. در این روش که به نوعی جزئی از روش های سرمایه گذاری در پرتغال نیز شناخته می شود فرد باید با ارائه یک طرح تجاری یا بیزینس پلن مناسب و توجیه طرح خود اقامت پرتغال را به دست بیاورد. طرح تجاری که شرایط لازم برای راه اندازی شرکت و کسب و کار در پرتغال را داشته باشد و بتواند سرمایه لازم را برای شروع این کسب و کار ایجاد کند یا داشته باشد و همچنین بتواند برای چند نفر ایجاد اشتغال کند باید به دقت تهیه شود. اما حسن این روش اقامت پرتغال در این است که فرد تا زمانی که مکعمولا حدود یک ساله است می تواند با برنامه ریزی برای راه اندازی کسب و کار خود، اقامت پرتغال را به دست بیاورد و به راحتی بعد از مدتی با توسعه کسب و کار خود اقامت دائم پرتغال را هم بگیرد.

در این روش ها معمولا مدیران شرکت ها، سهامداران و  شرکا می توانند به شرط تامین هزینه های لازم و مشارکت لازم اقامت دائم پرتغال را دریافت کنند. لازم به توضیح است که تهیه طرح تجاری نیاز به دانش و تخصص زیادی دارد. بنابراین اگر قصد اقامت کاری از طریق ثبت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در حوزه کار آفرینی در پرتغال و یا کسب و کار حقوقی و حقیقی در پرتغال را دارید بهترین انتخاب برای مشاوره حقوقی شما کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب خواهند بود.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال 2020

 

در بین روش های مختلفی که برای دریافت اقامت پرتغال در سال 2020 عنوان شد، اقامت از طریق سرمایه گذاری بهترین و ساده ترین نوع اقامت در پرتغال است. هر چند روش هایی مانند تمکن مالی و یا ثبت شرکت را نیز می توان به عنوان روش های سرمایه گذاری در پرتغال برای اخذ اقامت پرتغال طبقه بندی کرد اما عمدتا به روش هایی مانند خرید ملک در پرتغال، خرید اوراق بهادار، خرید سهام، مشارکت در طرح های توسعه ای، ورود سرمایه و سپرده گذاری و غیره در پرتغال به عنوان روش های سرمایه گذاری در پرتغال گفته می شود.

حسن انتخاب روش سرمایه گذاری در پرتغال در این است که فرد می تواند اقامت طلایی پرتغال را به دست بیاورد و به همراه اقامت خود، اقامت خانواده درجه یک خود را نیز در پرتغال در کوتاه ترین زمان به دست بیاورد. در واقع گلدن ویزا پرتغال یا اقامت طلایی پرتغال نوعی اقامت است که به واسطه سرمایه گذاریددر این کشور به سرمایه گذار اعطا می شود.

بهترین نوع اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال روش خرید ملک در پرتغال است. در این روش فرد سرمایه گذار می تواند با خرید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو در کمترین زمان اقمت طلایی پرتغال را بدون قید و شرط هایی که در روش های دیگر دیده شده است به دست بیاورد.

 

اقامت پرتغال با خرید ملک

 

 

در روش سرمایه گذاری در پرتغال با خرید ملک، سرمایه گذار می تواند با صرف هزینه ای بالغ بر 500 هزار یورو اقدام به خرید ملک در پرتغال نموده و با استفاده از این راه در کمترین زمان اقامت پرتغال را برای خود و خانواده اش دریافت کند. در این روش سرمایه لازم برای اخذ اقامت طلایی پرتغال حداقل 500.000 یورو تعریف شده است. منظور از این میزان سرمایه گذاری، مجموع سرمایه گذاری است که ممکن است برای خرید یک ملک تا چند ملک به کار گرفته شود. اما نکته مهم این است که این سرمایه نباید از خود کشور  پرتغال و یا دیگر کشورهای اروپایی تامین شود و باید اصل سرمایه از خود کشور متقاضی در خارج از چارچوب کشورهای اروپایی تامین شود.

البته در حالت دوم فرد سرمایه گذار می تواند ملکی با ارزش 350.000 یورو نیز خریداری کند. در این روش ملک باید در مناطق کمتر توسعه یافته باشد و یا بیش از 35 سال سن بنا داشته باشد. در واقع این نواع املاک با توجه به اینکه نیازمند بازسازی هستند، به عنوان املاک فرسوده شناخته می شوند که با هزینه ای در حدود 350 هزار یورو هم سرمایه گذار می تواند آنها را خریداری و بازسازی کند و از این راه برای اقامت پرتغال استفاده کند.

در زمانی که سرمایه گذار کمتر از این میزان قصد خرید ملک در پرتغال را داشته باشد مشمول دریافت اقامت طلایی پرتغال نمی شود اما می تواند حتی با مبالغ بسیار کمتر از این نیز اقامت پرتغال را دریافت کند به شرط اینکه شرایط تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش را داشته باشد.

اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال در زمانی که بیش از 350 هزار یورو برای خرید ملک فرسوده و یا 500 هزار یورو برای دیگر املاک و مستغلات در پرتغال هزینه شود امکان پذیر خواهد بود. در این شرایط فرد می تواند بدون نیاز به داشتن سوابق خاص، مدارکی مانند زبان و یا رزومه کاری و غیره و تنها با اثبات سرمایه گذاری در زمان کوتاه اقامت پرتغال را به دست بیاورد.

به یاد داشته باشید که خرید ملک در پرتغال یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن و سود آور خواهد بود و هر ساله بر تعداد افرادی که دنبال این نوع اقامت در پرتغال هستند افزوده می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هر نوع خرید ملکی در پرتغال نمی تواند موفق آمیز باشد و باید در انتخاب ملک، نوع ملک و منطقه ملک دقت فراوانی داشته باشید. این مهم را با استفاده از دانش و تخصص کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب با اطمینان و به صورت تضمنی دنبال کنید و یک ملک با آینده درخشان در پرتغال خریداری کنید.

 


اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری وخرید ملک

 

گروه ساحل آفتاب با داشتن رزومه عملیاتی کاملاَ موفق مشاوره در زمینه سرمایه گذاری واخذ اقامت، این افتخار را دارد تا با ارائه خدمات متنوع در مورد مشاوره فرآیند سرمایه گذاری در کشور پرتغال شما را یاری نماید. این شرکت به عنوان پرچم دار در زمینه مشاوره در خصوص اخذ اقامت و مهاجرت به کشورپرتغال برآن است تا خدمات لوکس خودرا در این کشور بر اساس روال قانونی در کوتاه ترین زمان ارائه نماید.

 

مزیت سرمایه گزاری در پرتغال:

 

در پرتغال رویای زندگی باکیفیت همراه با هزینه های تمام شده بسیار پایین تر ازدیگر پایتخت های اروپایی به حقیقت می پیوندد.

با خرید ملک در پرتغال شما سرمایه گذاری کاملاَ مطمئنی را انتخاب کرده اید، چراکه یک فرصت پایدار، با چشم انداز بلند مدت را برای خلق ثروت رابه وجود آورده اید.

قیمت ملک در پرتغال رو به رشد می باشد وآمار موثق سرمایه گزاری مبین است که ارزش افزوده حتما با خرید ملک همراه است. آمار رسمی نشان میدهد حتی در زمان بحران مالی جهانی در سال 2008 قیمت املاک در این کشور با افول همراه نشده است بلکه روندی ثابت را پشت سر گذاشته است. ساحل آفتاب با معرفی بهترین و کامل ترین آرشیو  ازاملاک پرتغال از قبیل مجتمع های لوکس و سوپرلوکس و ویلا های رویایی با فضای سبز بسیار چشم نواز و استخر روباز اختصاصی ، شله ویلا های کاملاَ نوسازی شده و منطبق بر آخرین استاندارد های انرژی پاک اروپا که با روح سبک زندگی با کیفیت، عجین شده است پاسخگوی هر نوع سلیقه لوکس ملکی شما می باشد.

اقامت طلایی پرتغال:

 

اقامت طلایی پرتغال یا گلدن ویزا را می توانید در مقاله تخصصی آن به عنوان ویزا طلایی پرتغال در وب سایت تخصصی ساحل آفتاب به صورت دقیق مطالعه فرمایید. اما به صورت خلاصه گلدن ویزا پرتغال یا ویزا طلایی پرتغال، نوعی ویزا است که به افرادی که در پرتغال سرمایه گذاری می کنند اعطا می شود. عمده ترین راه و بهترین راه برای دریافت اقامت طلایی پرتغال، روش خرید ملک در پرتغال است. اقامت طلایی پرتغال به دانش زبان، داشتن دعوتنامه، دانش تجربه کاری یا رزومه موفق و بسیاری از عوامل دیگر نیازی ندارد.

کشور پرتغال به عنوان نخستین کشور طراح و اجراکننده طرح اقامت طلایی( Gold Residency) از سال 2012 اقدام به جذب سرمایه های خارجی از سایر نقاط دنیا نموده است.

روش های اخذ اقامت پرتغال  کاملاً مشابه کشور اسپانیا می باشد. شما می توانید با سرمایه گذاری در امور املاک و مستغلات پرتغال بدون داشتن شرط اقامت در این کشور بعد از طی 6 سال درخواست پاسپورت پرتغالی نمایید.

یکی از مزیت های قابل تامل سرمایه گذاری ملکی در پرتغال می توان به بازگشت اصل سرمایه بعد از خرید ملک به (Buy To let) اشاره کرد.

برای تفهیم این روش می توان اذعان نمود که با توجه به تورم بسیار پایین در کشور های اروپایی بهترین روش برای امور سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه استفاده از این روش می باشد چرا که نرخ بازگشت سرمایه با اتکا به این روش تا 7% در سال می باشد.

مزایای خرید ملک درپرتغال:

ساحل آفتاب شما رابا مزیت های خاص سرمایه گذاری در پرتغال آشنا میسازد:

 • با انجام سرمایه گذاری ملکی به غیر از شخص سرمایه گذار خانواده وی( همسر و فرزندان) و حتی والدین وی و والدین همسر نیز می توانند از امکان اخذ ویزای طلایی پرتغال بهره مند گردند.
 • امکان اخذ اقامت دائم بعد از 5 سال و پاسپورت پرتغالی تنها پس از 1 سال بعد از اتمام پروسه 5 ساله
 • گشایش حساب بانکی و اخذ کارت های اعتباری
 • دریافت Fiscal Number (شماره فردی مالیات پرتغال)
 • اخذ ویزاهای بلند مدت شینگن از سفارت پرتغال برای صاحبان ملک و کلیه اعضاء خانواده و به تبع آن تردد در کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن امکان پذیر می باشد.
 • مالکیت 100% ملک به نام خریدار (عرصه و عیان)
 • سهولت در اخذ ویزای آمریکا و انگلستان از طریق سفارتهای کشورهای ذکر شده درپرتغال
 • استفاده از خدمات تحصیلی ، درمانی و… برای کلیه اعضای خانواده
 • زندگی در یک کشور امن و زیبا با آب و هوای بی نظیر

اخذ اقامت از طریق اثبات تمکن مالی:

 

یکی دیگر از روش های نوین در اخذ اقامت در کشور پرتغال روش اثبات تمکن مالی می باشد. این راه مختص افرادی است که توانایی ارائه و اثبات درآمد مکفی و دارایی های ممکن در ایران را داشته باشند. در این روش بعد از طی شش سال شما می توانید درخواشت پاسپورت نمایید.

پرتغال:

پرتغال در شبه جزیره ایبریا در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. این کشور در واقع غربی ترین کشور اروپاست و در نواحی غربی و جنوبی با اقیانوس آتلانتیک و در قسمت شمالی  و شرقی با اسپانیا هم مرز است. این کشور دارای 1214 کیلومتر مرز مشترک با اسپانیا است که بیشترین مرز دو کشور را از نظر وسعت در اروپا است. .پرتغال جزء قوی ترین کشورهای اروپا از نظر نظام سیاسی سوسیالیستی است. اولین و بزرگترین منطقه تولید انرژی سبز دنیا در پرتغال واقع شده است. پرتغال حاکم بلامنازع انرژی های تجدید پذیر دنیاست. در این کشور شما 70% از انرژی های مصرفی خود را از منابع تجدید پذیر تامین نموده اید

 •  پرتغال جزء امن ترین شهر های دنیا می باشد، بر اساس رتبه بندی جهانی منطبق بر شاخص صلح جهانی، پرتغال  عنوان پنجمین کشور امن جهان را به خود اختصاص داده است.همچنین رعایت استاندارد های بهداشت محیطی دریایی، سواحل این منطقه را در دنیا صاحب نام گردانیده است.زیر ساخت مطلوب درمانی و آموزشی نیز در این منطقه به واسطه حضور ملیت های مختلف دنیا کاملاَ فراهم می باشد.

این کشور با اختیارداشتن  بهترین سواحل و مکان های مختص موج سواری در کل قاره اروپا که در منطقه نازاره( NAZARE) واقع گردیده، مقصد نخست علاقه مندان به ورزش های آبی (از جمله غواصی، قایق سواری)  و گردشگران  از سراسر دنیا در سال 2016 میلادی لقب گرفته است.

 زمین های  گلف در کشور پرتغال جزء معدود مکان هایی در دنیا است که از سوی آکادمی جهانی گلف به  امتیاز لوکس 5 ستاره نایل شده خصوصاً در منطقه آلگارو که درقسمت های جنوبی پرتغال واقع شده است.

 • لیسبون به عنوان پایتخت پرتغال و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور با 700,552 نفر جمعیت و یکی از باستانی ترین و معروفترین شهرهای اروپای غربی به دلیل اهمیت تجاری، مالی، تفریحی، هنری، تحصیلی و صنعت توریسم لقب گرفته است.

  شهرلیسبون دارای 300 روز آفتابی می باشد. این کشور دارای درجه هوای معتدل نسبی در شبانه روزبوده و تابستان های طولانی و زمستان های کوتاه از خصوصیات اقلیمی این کشور می  باشد. تابستان معمولاَ در لیسبون از اواسط اردیبهشت آغاز و در اوایل آبان پایان می یابد. لیسبون با پیشینه تاریخی قدیمی تر از شهر رم ایتالیا بوده و تاریخ اولیه این شهر به 1200 سال قبل از میلاد مسیح باز می گرددبزرگترین پل اروپا به نام واسکا دوگاما در لیسبون قرار دارد.

 فرودگاه لیسبون یکی از پرازدحام ترین فرودگاه های اروپاست که سالیانه پذیرای بیش از18 میلیون نفرازسرار جهان میباشد.لیسبون انتخابی کاملاصحیح برای سکونت شما و فرزندانتان می باشد. این شهر با دارا بودن مراکز بسیار باکیفیت آموزشی هر ساله پذیرای هزاران دانشجو از سراسر جهان است. همچنین این شهر از نظرسطح خدمات بهداشتی و درمانی در رده A  اروپا قرار دارد.

از جاذبه های توریستی لیسبون میتوان به برج بلم، کاخ ملی پنا و خیابان AVENIDA LIBERDADE اشاره کرد. شمامیتوانید تجربه زندگی شبانه بسیار باشکوهی در OLD TOWN  لیسبون تجربه نمایید.

 • کاشکایش در سواحل غربی اقیانوس آتلانتیک و در کشور پرتغال واقع شده., این منطقه فقط 20 کیلومتر با فرودگاه بین المللی لیسبون فاصله دارد.منطقه ای با موقعیت مکانی بسیار خاص و استراتژیک ما بین قاره های آمریکا،اروپا و آفریقا قرار دارد. این شهر فوق لوکس مقصد همیشگی خانواده سلطنتی پرتغال در تعطیلات بوده است این شهر گذشته کاملاَ آرامی را در خلال تمامی ناآرامی های منطقه ای و جهانی پشت سر گذاشته و لقب منطقه امن بی همتا را با خود یدک می کشد.
 • پورتو یا به زبان انگلیسی اپورتو: دومین شهر بزرگ پرتغال که درشمال این کشور واقع شده و یکی از بزرگترین شهرهای شبه جزیره ایبریا است. شاید مهمترین صنعت تجاری این شهر نوشیدنی پرتو باشد.

 

 

 • ازدیگرشهرهای مهم پرتغال می توان به کویمبرا، که قدیمی ترین موسسه آموزش زبان پرتغالی جهان در این شهر واقع است و در سال 2013 مورد ثبت یونسکو قرار گرفت اشاره کرد. همچنین این شهر به شهر دانشجویان پرتغال نیز معروف است که بیش از 70% ملیت مختلف دنیا( ایران) در آن مشغول تحصیلند.

مشهورترین و پرطرفدارترین مقصد توریستی کشور پرتغال درمناطق جنوبی این کشور واقع شده که میزبان 7 میلیون گردشگر به صورت سالیانه است. همچنین 3 میلیون نفر گردشگر داخلی نیز سالیانه از این شهر بازدید می کنند از شهر های مشهور جنوبی میتوان به( آویرو، آلگارو، ویلامورا، آلبوفیرا و جزایر آزورس) که متشکل از چندین جزیره اقیانوسی است).و جزایر مادیرا اشاره کرد.

 

کارت آبی پرتغال چیست؟

 

کار آبی پرتغال به افرادی اعطا می شود که اقامت بلند مدت پرتغال را به روش های مختلفی مانند سرمایه گذاری و یا تحصیل در پرتغال به دست می آورند. در این حالت فرد بعد از حداقل  سال اقامت در پرتغال و داشتن درآمدی حداقل تا 1.5 برابر سایر کارمندان پرتغال، می تواند اقامت دائم پرتغال یا کارت آبی پرتغال را به دست بیاورد.

 

شرایط مهاجرت به پرتغال 2020

 

همانطور که مشاهده فرمودید راه های زیادی برای دریافت اقامت پرتغال و مهاجرت به پرتغال وجود دارد.  تمامی شرایط توضیح داده شده به همراه راه های دیگر مانند اقامت از طریق تولد یا خون در پرتغال، اقامت از طریق پناهندگی در پرتغال و یا اقامت از طریق ازدواج با شهروند پرتغالی و چندین روش دیگر را می توان از راه های مهاجرت به پرتغال در سال 2020 دانست.

افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال در سال 2020 را دارند معمولا محدودیت های زیادی ندارند و اتفاقا در سال جدید روش های مهاجرت به پرتغال تسهیل شده است. اما با این وجود داشتن سو سابقه کیفری در کشور خودتان کمی پروسه دریافت اقامت شما را دشوارتر خواهد کرد. مهاجرت به پرتغال در هر روش شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال افرادی که قصد اقامت از طریق کار در پرتغال در سال 2020 را دارند بهتر از رزومه قوی داشته باشند، افرادی که دنبال تحصیل در پرتغال هستند باید رزومه و معدل بالای تحصیلی به همراه مقالات علمی مناسب داشته باشند و یا افرادی که دنبال سرمایه گذاری در پرتغال هستند باید توانایی مالی مناسب و یا تمکن مالی خوبی داشته باشند. داشتن این شرایط مهاجرت به پرتغال را بسیار ساده تر خواهد کرد.

 • با یان حال نبود هر یک از این شرایط مهاجرت به پرتغال را دشوارتر می کند اما غیر ممکن نمی کند. برای اینکه شرایط خود را برای مهاجرت به پرتغال در سال 2020 تخمین بزنید پیشنهاد می کنیم با تماس با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

 

شرایط جدید اقامت پرتغال

 

با وجود اینکه هر ساله کشورهایی که سیاست اعطا اقامت را دارند، دشوار تر می شود اما کشور پرتغال از جمله کشورهایی است که در راستای اعطا اقامت پرتغال به افرادی که شرایط لازم را داشته باشند کمترین سخت گیری را دارد و اتفاقا در سال های اخیر از جمله سال 2020 با توجه به افزایش درخواست ها برای اقامت پرتغال، روش های بازدید و بررسی درخواست های متقاضیان را بهبود داده است و سرعت بیشتری بخشیده است. به صورت کلی شرایط جدید تری برای دریافت اقامت پرتغال در سال جدید به شرایط قبلی افزوده نشده اما شرایط بررسی اسناد و اطلاعات متقاضیان بهبود فراوانی داشته است و شرایط سرمایه گذاری در پرتغال نیز توسعه فراوانی داده شده است.

 

اقامت دائم پرتغال

 

افرادی که اقامت بلند مدت در پرتغال را انتخاب می کنند می توانند بعد از مدتی برای دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام کنند. اقامت دائم پرتغال نیازمند داشتن مدت اقامت حداقل 5 سال در پرتغال است. با توجه به نوع اقامت این اقامت بعد از مدت 5 سال برای متقاضی صادر می شود. به این مفهوم که مثلا اگر اقامت تمکن مالی پرتغال را دریافت کنید ابتدا اقامت شما یک ساله خواهد بود و بعد برای دو تا دو سال باید تمدید شود و نهایتا بعد از 5 سال امکان تبدیل به اقامت دائم پرتغال را دارد.

یا اگر اقامت سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب کنید ابتدا اقامت 2 ساله برای شما صادر می شود و بعدا برای دوره های سه ساله قابل تمدید خواهد بود. ضمن اینکه در این روش الزامی به حضور دائمی در پرتغال نیست اما متقاضی اگر قصد دریافت اقامت دائم پرتغال بعد از 5 سال را دارد باید حداقل 184 روز در طول این مدت در پرتغال اقامت داشته باشد.

به صورت کلی اقامت دائم پرتغال بعد از 5 سال اقامت موقت در پرتغال به دست خواهد آمد. متقاضیان می توانند با داشتن شرایط خاص مانند تبعیت از قوانین و مقررات پرتغال، نداشتن سو سابقه و پیشینه، آمیخته شدن با فرهنگ و تمدن پرتغال و تسلط نسبی به زبان پرتغالی برای دریافت اقامت دائم پرتغال درخواست بدهند.

 

پاسپورت پرتغال

 

برای اخذ پاسپورت پرتغال به صورت کلی باید از یکی از روش های اقامت بلند مدت در پرتغال ابتدا اقامت در پرتغال را  تجربه کنید و بعد از 5 سال اقامت در پرتغال و اخذ اقامت دائم پرتغال شرایط لازم برای درخواست برای پاسپورت پرتغال را به دست بیاورید.در واقع لازمه دریافت پاسپورت پرتغال اقامت دائم و اقامت بیش از 6 تا 7 سال در پرتغال است. پاسپورت پرتغال از معتبرترین پاسپورت های جهان با قابلیت سفر به بیش از 130 کشور دیگر در دنیا بدون نیاز به ویزا را دارد.

موسسه حقوقی ساحل آفتاب با پشتوانه دانش، تخصص و حرفه ای گری کارشناسان خود و سال ها تجربه و داشتن ارتباطات سازنده، به عنوان برترین برند در حوزه مشاوره و خدمات مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی آماده ارائه بهترین و تضمینی ترین خدمات اخذ اقامت پرتغال به علاقمندان به مهاجرت به پرتغال است. شما هم می توانید تنها با یک تماس رایگان و مشاوره رایگان با کارشناسان ما به طیف وسیع مشتریان ما پیوسته و از خدمات حرفه ای و تصمینی ما در لحظه اقامت دائم پرتغال خود لذت ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

2 پاسخ

 1. سلام
  من شنیدم اقامت پرتغال دیگه ممکن نیست حتی سفارتش هم در ایران بسته شده
  آیا درسته؟

  1. سلام
   شرایط اقامت پرتغال بسیار سخت شده اما ما همچنان قادر به اخذ اقامت پرتغال برای مشتریان عزیز هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.