راه های اخذ اقامت پرتغال

راه های اخذ اقامت پرتغال

 

راه های اخذ اقامت پرتغال

 

اقامت در کشور پرتغال قطعا می تواند یک انتخاب عالی باشد. در سال های اخیر راه های مختلفی برای اخذ اقامت پرتغال در این کشور تعریف شده است که تقریبا می توان گفت هر فردی با هر شرایطی را مجب می کند تا با استفاده از یکی از این روش های اقامت در پرتغال، در یکی از زیباترین کشورهای اروپا و جهان اقامت پیدا کند.

پرتغال کشور کوچک ، جذاب و با آب و هوای عالی در جنوب غربی اروپا است. شاخص های اقتصادی و رشد و بهره وری اقتصادی این کشور در سال های گذشته نه تنها باعث جذب سرمایه گذاران به کشور پرتغال شده است بلکه در همین راستا افراد زیادی نیز به دنبال استفاده از شرایط ساده و مقرون به صرفه، هزینه های کم زندگی و امکانات بسیار مناسب زندگی و کار به سمت پرتغال گرایش پیدا کرده اند و خواهان اخذ اقامت در این کشور شده اند.

در این مقاله قصد داریم بهترین راه های اخذ اقامت پرتغال را با هم مرور کنیم. به یاد داشته باشید که شرایط اخذذ اقامت پرتغال و استفاده از هر یک از راه های اقامت در پرتغال کاملا می تواند بسته به شرایط فرد و نیازهای او متفاوت باشد. با این حال اگر به دنبال اقامت در کشور پرتغال هستید می توانید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما در موسسه ساحل آفتاب بهترین استفاده را بکنید و در کمترین زمان اقامت پرتغال را به دست بیاورید.

 

چرا اقامت کشور پرتغال؟

 

قبل از اینکه به موضوع اقامت پرتغال ورود پیدا کنیم بهتر است ابتدا به این مطلب بپردازیم که چرا باید کشور پرتغال را برای اقامت انتخاب کنیم؟ پرتغال در سال های اخیر اقامت های زیادی صادر کرده است و جمعیت زیادی از این افراد را مسلمانان تشکیل داده اند. پرتغال مردمی مودب و نوع دوست دارد و به راحتی با دیگر افراد روابط دوستانه برقرار می کنند.

آمارها نشان می دهد که میزان سرمایه گذاری در کشور پرتغال در سال های اخیر 71 درصد رشد داشته است، این رقم بسیار بیشتر از سایر کشورهای دیگر اروپایی است و این نشان از شکوفایی اقتصادی پرتغال و آینده درخشان این کشور در آینده نزدیک دارد.

در خصوص اقامت تحصیلی در پرتغال نیز رشد 39 درصدی را شاهد هستیم که این نیز نشان دهنده شرایط تحصیلی عالی و با هزینه های مناسب در کشور پرتغال است. بنابراین به خوبی می توان فهمید که پرتغال با جذب سرمایه گذاری های زیاد به دنبال توسعه زیر ساخت های خود و رقابت با برترین کشورهای جهان در همه ابعاد می باشد.

 

روش های اخذ اقامت پرتغال

 

حقیقت این است که روش های مختلفی برای دریافت اقامت پرتغال وجود دارد. قوانین اعطا اقامت پرتغال بسیار متنوع است و به همین جهت می توان راه های مختلی را برای اقامت در کشور پرتغال معرفی کرد. با این حال در دسته بندی کلی می توان راه های اخذ اقامت پرتغال را به انواع مختلف زیر دسته بندی کرد:

 

اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال

 

 

اگر از آن دست افرادی هستید که اطمینان دارید می توانید هزینه های زندگی خود را بدون نیاز به اشتغال در کشور پرتغال و از راه های درآمدی خارج از کشور پرتغال تامین کنید، می توانید برای اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال اقدام کنید. اقامت تمکن مالی که به نام های اقامت خود حمایتی پرتغال یا اقامت بازنشستگی پرتغال شهرت دارد از بهترین و ساده ترین روش ها برای دریافت اقامت پرتغال است.

برای دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال باید از ویزا نوع D استفاده کنید. اقامت خود حمایتی پرتغال به هیچ عنوان محدودیت سنی ندارد  اما با توجه به اینکه اغلب بازنشستگان از این طرح استفاده می کنند به اقامت بازنشستگی شهرت پیدا کرده است.

روش اقامت تمکن مالی پرتغال را بعضا در دسته بندی روش های اقامت پرتغال با سرمایه گذاری لحاظ می کنند. اما حقیقت این است که در روش تمکن مالی پرتغال، هیچ الزامی برای انتقال سرمایه به کشور پرتغال وجود ندارد و متقاضی می تواند با ارائه یک صورتحساب بانکی که نشان دهد فرد توانایی مالی کافی برای امرار معاش و زندگی در پرتغال برای خود و احیانا خانواده همراهش دارد می توان این اقامت را به دست آورد. در اصل برای این کار باید متقاضی نشان دهد که در حساب بانکی خود در همین ایران ، به اندازه ای سرمایه دارد که بتواند به عنوان تکیه گاه و اطمینان دهنده زندگی و تامین هزینه های زندگی متقاضی در پرتغال باشد.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج با تبعه پرتغالی

 

 

یکی از راه های شناخته شده دیگر برای دریافت اقامت پرتغالف روش ازدواج است. در این روش متقاضی باید با مرد یا زنی که تابعیت پرتغال را دارد ازدواج کند. مهم است که این ازدواج حتما در کشور پرتغال و در خاک این کشور انجام و رسمی شود و باید در دفاتر پرتغال ثبت شود.

در پرتغال به صورت کلی دو نوع ثبت ازدواج وجود دارد. ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی. ازدواج مدنی در شهرداری ها انجام می شود و ازدواج قانونی یا مذهبی در کلیساها انجام می شود و هر دو به رسمیت شناخته می شود.

نکته مهم برای اینکه در این روش متقاضی بتواند اقامت پرتغال را به دست بیاورد این است که باید بعد از ازدواج به مدت حداقل سه سال با همسر خود در پرتغال زندگی کند و این لازمه صدور اقامت پرتغال برای او است. همچنین فرد در این مدت باید ضمن یادگیری فرهنگ اجتماعی پرتغال و تطبیق پیدا کردن با شرایط محیطی کشور پرتغال ، زبان پرتغالی را نیز تا حدود زیادی یاد بگیرد.

اگر قبل از مدت سه سال ازدواج منجر به جدایی شود، اقامت موقت پرتغال متقاضی باطل خواهد شد و باید خاک پرتغال را ترک کند اما بعد از سه سال اقامت پرتغال از طریق ازدواج با تبعه پرتغال با تقاضای فرد می تواند به اقامت دائم پرتغال تبدیل شود.

 

اقامت کاری در پرتغال

 

 

هر چند یافتن کار در پرتغال و کار در پرتغال می تواند یکی از بهترین راه های اقامت در پرتغال باشد اما نمی توان این حقیقت را نادیده گرفت که شرایط کار در کشور پرتغال هنوز چندان مناسب نیست و میزان بیکاری در این کشور همچنان به اندازه ای هست که بازار کار برای خارجی ها کمتر باشد.

لازمه کار در کشور پرتغال، داشتن یک دعوتنامه یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما در پرتغال است. معمولا افراد دارای رزومه مناسب، آشنا به زبان پرتغالی و بخصوص دارای تخصص و مهارت خاص شانس بیشتری برای کاریابی در پرتغال دارند. برای کار در پرتغال باید کارفرما ابتدا آگهی استخدام خود را در پرتغال به مدت سه ماه منتشر کرده باشد و بعد از آن به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر شده باشد و اگر در این شش ماه نیروی کار مورد نیاز خود را پیدا نکرد می تواند برای جذب نیروی خارجی اقدام کند و درواقع فرصت کاری به متقاضی در پرتغال بدهد.

افرادی که به دنبال اقامت از طریق کار در پرتغال هستند بعد از سه تا چهار سال کار و پرداخت مالیات منظک در این کشور می توانند برای اقامت دائم تقاضا دهند. قبل از این مدت اقامت آنها به صورت موقت و یک ساله خواهد بود.

اقامت تحصیلی در پرتغال

 

 

قاعدتا برای تحصیل در پرتغال به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل، اقامت تحصیلی برای دانشجویان صادر می شود. دانشگاه های کشور پرتغال دارای سطح علمی بالا و با رقابت بسیار جدی با دیگر دانشگاه های طراز اول اروپا هستند.

در لیسبون دانشگاه های بزرگی وجود دارد و بسیار از دانشجویان جذب دانشگاه های این شهر برای ادامه تحصیل می شوند.  حسن تحصیل در پرتغال این است که به دانشجو فرصت داده می شود که به صورت پارت تایم در کنار تحصیل در این کشور مشغول به کار شود. بعد از تحصیل نیز می تواند با کار در این کشور زمینه اقامت دائم پرتغال را برای خود فراهم کند و به راحتی با درامدی که از کار دارد یک زندگی مناسب در پرتغال داشته باشد.

هر چند برای تحصیل در دانشگاه های اروپا نیاز به پرداخت هزینه متناسب با نوع دانشگاه در این کشور می باشد اما اغلب دانشجویان بخصوص دوره دکتری از بورسیه های تحصیلی این کشور بهره می گیرند. اقامت تحصیلی در پرتغال به میزان مدت تحصیل در این کشور می باشد و به راحتی برای اهداف تحصیلی تمدید می شود اما یک اقامت دائم تلقی نمی شود. اما بعد از تحصیل و با فرصتی که در اختیار دانشجو قرار داده می شود در صورت پیدا کردن کار می تواند به راحتی اقامت خود را بعد از 4 تا 5 سال به اقامت دائم پرتغال تبدیل کند.

برای تحصیل در دانشگاه های معتبر و شناخته شده پرتغال داشتن ارتباطات قوی با این دانشگاه ها و یا اساتید شناخته شده در  اغلب این دانشگاه ها امری بسیار ضروری است که با مسیر دهی و راهنمایی ها و خدمات موسسه ساحل آفتاب برای علاقمندان به تحصیل در پرتغال به راحتی امکان پذیر است.

 

اقامت طلایی در پرتغال

 

 

پرتغال نیز همانند چندین کشور دیگر اروپایی به منظور تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور طرح اقامت طلایی یا ویزا طلایی پرتغال را ارائه داده است. در این طرح سرمایه گذار بدون نیاز به حضور دائم در پرتغال می تواند اقامت دائم پرتغال را بعد از پنج سال به دست بیاورد. به این منظور که در ابتدا یک اقامت یک ساله برای او صادر می شود و بعد از آن دو تا دو ساله تمدید شده و در صورت ادامه دار بودن سرمایه گذاری و گذشت 5 سال امکان اخذ اقامت دائم برای سرمایه گذار فراهم است و در نهایت میتواند تبدیل به پاسپورت پرتغال شود.

لازمه استفاده از طرح اقامت طلایی پرتغال این است که سرمایه گذار ملکی به مبلغ حداقل 350 هزار یورو که بالای 30 سال قدمت داشته باشد خریداری و آن را مرمت و تعمیر کند و یا با خرید یک ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو اقامت طلایی پرتغال را تصاحب کند.

طبق اقامت طلایی پرتغال سرمایه گذار و خانواده همراه او می توانند اقامت دائم پرتغال را در کوتاه ترین زمان به دست بیاورند و حتی بعد از پنج سال برای شهروندی پرتغال اقدام کنند. لازم به توضیح است که حتی افرادی که نیازی به اقامت پرتغال ندارند نیز می توانند به راحتی در پرتغال اقدام به خرید ملک بکنند و با اجاره دادن ملک در این کشور و با دارایی کامل بر دارایی و سرمایه خود از منافع بی شمار این طرح استفاده کنند.

 

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

 

 

به غیر از اقامت طلایی در پرتغال که نوعی اقامت سرمایه گذاری در پرتغال تلقی می شود راه های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد. از مهم ترین راه های سرمایه گذاری در پرتغال می توان به راه های زیر اشاره کرد:

  • راه اندازی یک کسب و کار در پرتغال
  • ثبت شرکت از نوع سهامی یا مشارکتی و یا با مسئولیت محدود در پرتغال
  • خرید ملک با ارزش کمتر از 350.000 یورو به شرط حضور در کشور پرتغال
  • خرید سهام در پرتغال
  • سرمایه گذاری در طرح های دولتی و یا خصوصی در پرتغال
  • خرید اوراق قرضه
  • ورود سرمایه به کشور پرتغال برای مقاصد مختلف دیگر

روش سرمایه گذاری در پرتغال محاسن زیادی برای سرمایه گذار به همراه دارد که اقامت پرتغال تنها بخش کوچکی از این محاسن را تشکیل می دهد. پرتغال در منطقه استراتژیکی در اروپا قرار گرفته است و مبادی بسیاری از ورودی ها و خروجی های اروپا است. شرکت های زیادی در این کشور سرمایه گذاری کرده اند و دسترسی به منابع مختلف تولیدی و خدماتی در این کشور بسیار عالی است. حضور به عنوان کشوری در اتحادیه اروپا، ناتو، بانک و تجارت جهانی و بسیاری دیگر از این مزایا سود آوری قطعی برای سرمایه گذار را نشان می دهد.

سرمایه گذارانی که در پرتغال اقدام به سرمایه گذاری کنند ابتدا یک اقامت یک ساله دریافت می کنند و در صورت ادامه دار بودن روند سرمایه گذاری می توانند برای دریافت اقامت دو ساله دیگر اقدام کنند. در ادامه و بعد از 5 سال سرمایه گذار می تواند برای دریافت اقامت پرتغال به صورت دائم اقدام کند. لازم به توضیح است که این اقامت بعد از 5 سال امکان تبدیل شدن به تابعیت کشور پرتغال را هم در صورت درخواست سرمایه گذار دارد.

سرمایه گذاری در پرتغال یک فعالیت جذاب و سود آور است اما پیچیدگی های زیادی دارد و نیاز به تسلط به فرایند های مالی و سرمایه گذاری اروپایی از جمله در کشور پرتغال را دارد. از این جهت مشاوره با نیروهای زبده و کار بلد مشاوران حقوقی ساحل آفتاب اهمیت زیادی دارد. پشتوانه سال هاا تجربه و دانش حقوقی بالا و همچنین داشتن ارتباطات قوی و شناخت عالی از شرایط مختلف مناطق و حوزه های سرمایه گذاری در پرتغال به ما کمک کرده که بالاترین میزان رضایت مشتریان را همواره در اختیار داشته باشیم.

 

اقامت پرتغال از طریق تولد یا خون

 

پرتغال تابعیت را بر اساس اصل خون می شناسد. به همین جهت افرادی که به هر صورت اصالتی از والدین پرتغالی را اثبات کنند می توانند برای اقامت پرتغال اقدام کنند. کودکانی که در کشور پرتغال از والدین غیر پرتغالی متولد شوند نمی توانند اقامت پرتغال را به دست بیاورند مگر در شرایط خاص مانند دریافت اقامت والدین بعد از مدت مشخصی در این کشور.

 همواره به یاد داشته باشید که برای دریافت اقامت پرتغال می توانید راه های بسیار متنوعی را تجربه کنید. پرتغال از کشورهایی است که مهاجر پذیر است و بخصوص افرادی که دارای شرایط مناسب باشند می توانند با استفاده از راه های مختلف اقامت پرتغال در این کشور اقامت دریافت کنند. عمده روش های اقامت پرتغال به صورت اقامت موقت ابتدا صادر می شود و بعد از مدت مشخصی به اقامت دائم تبدیل می شود. ضمن اینکه باید حداقل دو سال از اقامت دائم بگذرد تا امکان دریافت پاسپورت پرتغال وجود داشته باشد.

شناخت ماهیت مختلف سرمایه گذاری، تسلط بر امور سرمایه گذاری ، شناخت دانشگاه ها و اساتید برای دانشجویان و ارتباط با بهترین مراکز کاریابی در پرتغال و همچنین مباحث حقوقی برای راه اندازی کسب و کار، کار آفرینی و ثبت شرکت و ده ها روش دیگر اقامت پرتغال، به متخصصین ساحل آفتاب این امتیاز را داده تا به عنوان برترین موسسه حقوقی و سرمایه گذاری خارجی در ایران شناخته شود و همواره به عنوان پیشتاز در اصل مشتری مداری شناخته شود.

بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال اخذ اقامت پرتغال هستید قبل از هر کاری از مشاوره کاملا تخصصی ولی رایگان موسسه ساحل آفتاب استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.