شماره تماس : 23-88641720

اقامت یونان

اقامت طلایی یونان

اقامت طلایی یونان

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و اقامت کشور یونان است. قطعا در میان بسیاری از کشورهای اروپایی اقامت در یونان می تواند برای ایرانی ها یک انتخاب ایده آل و جذاب باشد. یونان یکی از دیدنی ترین و بهترین کشورهای اروپایی است که در سال های اخیر توسعه و پیشرفت زیادی را تجربه کرده و همواره از کشورهای متمدن و صلح دوست در دنیا شناخته شده است.

یونان یکی از کهن ترین کشورهای دنیا با میراث تاریخی، فرهنگی و هنری فراوان و به عنوان خواستگاه تمدن مغرب زمین است که آمارها نشان می دهد در سال های اخیر توجه بیشتری به سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور نشان داده شده است که ایرانی ها در این بین طیف گسترده ای را تشکیل می دهند.

با ورود بحران مالی به اروپا در سال های 2007 و 2008 شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی تحت تاثیر فراوان قرار گرفت. به همین جهت این کشورها به دنبال پیدا کردن راه هایی برای خارج شدن از شرایط اقتصادی موجود بودند. یونان یکی از اولین کشورهایی بود که در طرح های مهاجر پذیری خود به منظور برون رفت از بحران های مالی تجدید نظر کرد.

از سال 2013 به این طرف دولت یونان به افرادی که در این کشور سرمایه گذاری کنند و یا دارای شرایط مناسب برای بهبود زیر ساخت های اجتماعی و اقتصادی این کشور باشند، با شرایط بسیار ساده تری اقامت یونان را اعطا می کند. در این مقاله قصد داریم تا ضمن بررسی راه های اخذ اقامت یونان در سال 2020 به قوانین و مقررات موجود و بهترین مسیر اخذ اقامت یونان اشاره ای داشته باشیم.

اگر قصد اقامت در یونان را دارید ضمن اینکه از شما دعوت می کنیم که با ادامه متن با ما همراه باشید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر تصمیمی و به منظور تضمینی شدن شرایط اقامت خود در یونان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب تماس بگیرید.

اقامت فوری اروپا

آرزوی اقامت در اروپا این روزها در بین ایرانی ها زیاد دیده می شود. اما حقیقت این است که همه ما به خوبی می دانیم که اخذ اقامت اروپا بخصوص در برخی از کشورها اصلا کار ساده ای نیست. اما در بین کشورهای مختلف اروپایی می توان گفت یونان شرایط بسیار ساده تری را برای اعطا اقامت اروپا در نظر گرفته است.

حضور کشور یونان در بین کشورهای اتحادیه اروپا، ناتو و عضو کشورهای شینگن و همچنین عضویت این کشور در میان بسیار از نهاد ها و سازمان های بین المللی در کنار شرایط ساده اخذ اقامت یونان، باعث شده تا جذابیت اقامت در یونان این روزها بسیار بیشتر شده باشد. در واقع برای اقامت فوری اروپا، یونان گزینه ای خارق العاده و بسیار جذاب است که می تواند ضمن اخذ اقامت فوری اروپا برای علاقمندان، شرایط زندگی همانند یک شهروند اروپایی را برای افرادی که در این کشور اقامت می گزینند و خانواده همراه آنها را به همراه داشته باشد.

مهاجرت به یونان

همانطور که عنوان شد، مهاجرت به یونان در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در واقع تعداد علاقمندان به مهاجرت به یونان آنقدر در برهه ای از زمان زیاد شد تا دولت این کشور را وادار کند برای ورود و مهاجرت به این کشور شرایط مشخصی را ایجاد کند.

یونان کشوری هزار جزیره با سواحل و جاذبه های گردشگری و دیدنی فراوانی است. فرصت های سرمایه گذاری زیادی در این کشور وجود دارد و دانشگاه ها و مدارس این کشور با بسیار از دانشگاه های سطح یک دنیا در رقابت هستند. همچنین هزینه سرمایه گذاری نه تنها در این کشور پایین است اما به دلیل دسترسی های عالی این کشور به بازارهای بزرگ اروپایی و جهانی و آب های بین المللی باعث شده تا شرکت ها و کمپانی ها بزرگ نیز برای حضور در یونان علاقه زیادی داشته باشند.

قاعدتا برای مهاجرت به یونان داشتن شرایط خاص و مناسب و مورد نظر این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چند اقامت یونان از جذابیت زیادی برخوردار است و به نسبت دیگر کشورها شرایط ساده تری دارد اما رعایت این شرایط برای اخذ اقامت یونان لازم است.

شرایط مهاجرت به یونان

برای مهاجرت به یونان افراد مختلف می توانند از راه های متفاوت و متنوعی اقدام نمایند. بسته به نوع مسیری که برای مهاجرت به یونان انتخاب می کنید باید شرایط ان مسیر را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر قصد مهاجرت به یونان از طریق تحصیل را دارید باید بتوانید با شرایط دانشگاه ها و خواسته های دانشگاه ها و یا اساتید این کشور برای پذیرش گرفتن تطابق داشته باشید. داشتن نمره زبان انگلیسی، داشتن ریز نمرات مناسب آن دانشگاه، بعضا توانایی صحبت به زبان یونانی و یا زندگی و تامین هزینه های زندگی در یونان از شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان تلقی می شود.

همچنین افرادی که قصد دارند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به یونان و یا مهاجرت از طریق ثبت شرکت در یونان را تجربه کنند باید سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و طرح توجیهی مناسب برای ثبت شرکت در یونان را ارائه نمایند.

اما خوبی یونان در این است که شرایط مهاجرت به یونان در بین بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار ساده تر است. به عنوان مثال سقف سرمایه گذاری در یونان با بسیاری از کشورهای دیگر قابل قیاس نیست و یا هزینه های زندگی در یونان به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر دنیا تا نصف نیز تعریف می شود. در ادامه به شرایط مختلف مهاجرت به یونان و اخذ اقامت یونان اشاره خواهد شد.

با توجه به شرایط خودتان می توانید در کمترین زمان اقامت یونان را به دست آورده و به یونان مهاجرت کنید به شرط اینکه با مشاوره تخصصی و دقیق کارشناسان ما در موسسه ساحل آفتاب همراه باشید. مشاوران حرفه ای ما د رامر مهاجرت به یونان مسیر مهاجرت شما را ترسیم و تا زمان اخذ اقامت در یونان شما را تنها نخواهند گذاشت.

اخذ اقامت یونان

همانطور که در بالا توضیح داده شد برای مهاجرت به یونان راه های متنوع و بسیاری دیده شده است. عزیزانی که قصد مهاجرت و اقامت در یونان را دارند به صورت کلی و با در نظر گرفتن همه شرایط موجود به دو شکل می توانند اقدام کنند.

 • اقامت یونان بدون سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان

در بین همه روش هایی که برای اقامت در یونان وجود دارد افرادی که توانایی مالی زیادی ندارند باید روش های اخذ اقامت یونان بدون سرمایه گذاری و یا با سرمایه بسیار محدود را انتخاب نمایند. هر چند این روش ها گاها بسیار بیشتر توضیح داده می شود اما بهترین راه هایی که می توان بدون سرمایه گذاری اقامت یونان را به دست آورد موارد زیر می باشند:

 • اقامت تحصیلی در یونان

نگاهی به تاریخ پر فراز و نشیب یونان نشان می دهد که این کشور از همان ابتدا در حوزه های تربیتی و علمی به عنوان برترین کشور در دنیا خود ار معرفی کرده بود و امروزه نیز با داشتن دانشگاه هایبسیار مشهور و شناخته شده در دنیا که صاحب بهترین رنکینگ های جهانی هستند، حرفه ای زیادی برای گفتن در حوزه آموزش بخصوص آموزش دانشگاهی دارد. در سال های اخیر نیز به دنبال توسعه زیر ساخت های آموزشی خود سرمایه گذاری های زیادی انجام داده و توانسته باز سازی های زیادی در حوزه های تحصیلی خود داشته باشد و در این امر دانشجویان بین المللی زیادی نیز خواهان تحصیل در دانشگاه های یونان شده اند.

برای تحصیل و اقامت تحصیلی در یونان، بعد از انتخاب دانشگاه به کمک مشاوران و متخصصین موسسه حقوقی ساحل آفتاب، باید از این دانشگاه ها در زمان های مشخص شده پذیرش بگیرید. ممکن است هر شهر و دانشگاه شرایط متفاوتی را برای دانشجویان تعیین کند. مانند نمره زبان متفاوت و یا معدل تحصیلی متفاوت. در صورت موافقت دانشگاه، دانشجو می تواند با ارائه این پذذیرش ، اقامت تحصیلی یونان را به دست بیاورد.

اقامت تحصیلی یونان یک اقامت بلند مدت است که در طول تحصیل در این کشور اعتبار دارد. در حین تحصیل دانشجو می تواند به صورت پارت تایم در این کشور مشغول به کار شود و هزینه های کم تحصیلی خود را جبران و یا از بورسیه های دانشگاهی استفاده کند. در ضمن بعد از اقامت تحصیلی و با تبدیل این اقامت به اقامت کاری یونان، با گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم یونان را به دست بیاورید. این روش تنها نیاز به پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی در یونان را دارد که در صورت دریافت بورسیه نیز این هزینه ها از طرف دانشگاه یا دولت تامین می شود.

 • اقامت یونان از طریق کار در یونان

آمار بیکاری در یونان نشان می دهد که پیدا کردن کار در یونان کار ساده ای نمی تواند باشد. با این حال روش کار در یونان یکی از روش هایی است که می تواند منجر به اقامت در یونان بدون نیاز به سرمایه ای خاص باشد. در این روش فرد باید یک پیشنهاد کار یا job offer داشته باشد که از طریف یک کارفرمای یونانی به او باید داده شده باشد.

برای دریافت این جاب آفر باید تخصص خوبی داشته باشید، همچنین دانش زبان یونان هم به شما کمک زیادی می کند. رزومه بالا، نمره زبان، ارتباطات مناسب با کارفرماها در یونان و غیره از راه هایی است که برای پیدا کردن کار در یونان به شما کمک خواهد کرد. در هر صورت باید برای کار کردن در یونان این پیشنهاد را در دست داشته باشید. طبق الزامات اتحادیه اروپا پیشنهادات کاری کارفرماها باید ابتدا سه ماه در آن کشور و سپس سه ماه در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر شوند و در صورتیکه نیروی متناسب با موضوع شغلی پیدا نشد از بیرون از این اتحادیه امکان استخدام وجود دارد.

با ارائه این پیشنهاد کاری یک اقامت یک ساله برای فرد صادر می شود و هر سال در صورت تمدید قرارداد این اقامت نیز برای یک سال دیگر تمدید می شود. در صورتیکه مدت زمان کار در یونان به صورت دنباله دار به 5 سال برسد می توانید برای اقامت دائم یونان درخواست بدهید.

 • اقامت در یونان با ازدواج با شهروند یونانی

ازدواج یکی از راه هایی است که شرایط اقامت یونان را به دلیل حمایت یونان از کانون خانواه فراهم می کند. در این روش متقاضی اقامت یونان باید با یک شهروند یونانی ازدواج کند. این شهروند ممکن است داخل و یا خارج از یونان زندگی بکند و یا ممکن است اقامت دائم یونان را گرفته باشد. در هر صورت باید ازدواج به صورت مدنی و یا مذهبی در یونان برگزار شود و در دفاتر ازدواج یونان ثبت شود. تا سه سال نیز این اقامت مشروط است. فرد باید در کنار همسرش در یونان زندگی کند و اثبات کند که نه تنها هزینه های زندگی او را می تواند تامین کند بلکه واقعا مشکلی برای زندگی ندارد و هدف او زندگی است.

در هر صورت بعد از سه تا 5 سال در صورت تداوم زندگی مشترک و با تایید همسر، فرد می تواند برای اقامت دائم در یونان اقدام کند.

 • اقامت از طریق تولد در یونان

در یونان اگر فرزندی از پدر و مادر غیر یونانی متولد شود، مشمول اقامت یونان و یا شرایط اقامتی یونان نمی شود مگر اینکه پدر و مادر او برای دو تا سه سال متوالی در یونان زندگی کنند که بعد از این مدت می توانند برای اقامت فرزند خود اقدام کنند. در نظر داشته باشید که برای دریافت اقامت فرزند در یونان ، شرط خون لازم است. به این معنی که حتما حداقل یک نفر از پدر و مادر فرزند باید شهروند یونان باشند.

راه های مختلف دیگری نیز وجود دارد که می تواند اقامت بدون سرمایه گذاری در یونان را برای شما به ارمغان داشته باشد. یکی از این راه ها را می توان مسیر پناهندگی در یونان عنوان کرد که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در نظر داشته باشید که یونان در برابر پناهندگی سخت ترین شرایط را دارد و هر سال نیز قوانین سختگیرانه تری برای پناهنده شدن افراد مختلف تعبیه می کند.

متخصصین ما در موسسه ساحل آفتاب به شما کمک خواهند کرد تا به راحتی برای اقامت در یونان بدون نیاز به سرمایه گذاری اقدام کنید. ساحل آفتاب برند برتر خدمات مهاجرت و سرمایه گذاری در یونان است و رزومه قدرتمند این موسسه و رضایت بالای مشتریان ساحل آفتاب گواه این ادعا است.

 • اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان

هیچ تردیدی نیست که بهترین راه برای اقامت در یونان، اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان است. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در یونان تعریف شده است. به  عنوان مثال می توانید با خرید سهام و یا خرید اوراق قرضه در یونان اقامت دریافت کنید. همچنین می توانید با افتتاح حساب در یونان و سپرده گذاری در یونان اقامت یونان را به دست بیاورید.

بهترین راه ها برای سرمایه گذاری در یونان را می توان موارد زیر دانست:

 • اقامت در یونان با خرید ملک

بهترین و مناسب ترین راه برای اخذ اقامت یونان، خرید ملک در یونان است. با خرید ملک در یونان سرمایه گذار به راحتی می تواند با استفاده از شرایط اقامت طلایی یا گلدن ویزا یونان، اقامت یونان را در کوتاه ترین زمان به دست بیاورد. برای خرید ملک در یونان باید حداقل 250 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کرده و ملک خریداری کنید. ممکن است این سرمایه برای یک تا چند ملک صرف شود.

افرادی که حداقل 250.000 یورو در یونان ملک خریداری کنند بلافاصله یک اقامت 5 ساله در یونان به دست خواهند آورد که در صورت حفظ این ملک بعد از هر 5 سال قابل تمدید است. در ضمن بعد از 5 سال اول اقامت دائم یونان به سرمایه گذار و خانواده او تعلق می گیرد. این املاک ممکن است در سرزمین اصلی یونان و یا جزایر مختلف جزو خاک یونان باشد.

حسن استفاده از این روش سرمایه گذاری در این است که سرپرست خانواده می تواند اقامت فرزندان زیر 18 سال خود و یا حتی تا 21 سال خود را به شرط داشتن تمکن مالی لازم و اینکه فرزندان او محصل و مجرد باشند دریافت کند.  این ملک می تواند برای زندگی و یا برای راه اندازی یک کسب و کار در نظر گرفته شود اما قیمت این ملک یا املاک برای داشتن شرایط اقامت طلایی نباید زیر 250 هزار یورو باشد.

 • اقامت یونان از طریق ثبت شرکت در یونان

روش دیگری که از انواع روش های سرمایه گذاری در یونان تلقی می شود روش ثبت شرکت در یونان است. برای این منظور سرمایه گذار باید یک طرح توجیهی یا بیزینس پلن ارائه نماید و در صورت موافقت وزارت اقتصادی و مهاجرت یونان برای راه اندازی این طرح می تواند اقامت یونان را دریافت کند. بهترین نوع قالب برای ثبت شرکت در یونان که محبوبیت زیادی بین سرمایه گذاران مختلف خارجی دارد شرکت با مسئولیت محدود در یونان است. برای این کار باید ضمن تامین سرمایه های لازم ، سپرده ای نیز برای ضمانت شرکت در یکی از بانک های یونان تادیه شود. مبلغ این سپرده بسته به نوع کسب و کار و یا شرکت متفاوت است.

چرا سرمایه گذاری در یونان؟

کشور یونان نزدیک ترین کشور اروپایی عضو شنگن به ایران می باشد و هم اکنون با 3 پرواز مستقیم در هفته بین تهران و آتن سفر به این کشور در مدت زمان حدود 3 ساعت  امکان پذیر می باشد.

با توجه به شرایط کنونی کشور یونان فرصت های بسیاری جهت سرمایه گذاری وجود دارد که از برجسته ترین آن املاک و مستغلات می باشد.

کمترین سرمایه مورد نیاز جهت اقامت طلایی در جهان که معادل 250000 یورو می باشد.

کشور یونان یک کشور زیبا با چشم انداز فوق العاده، جزایر شگفت انگیز، تاریخ غنی و فرهنگ هزاران سال می باشد.

 •  اخذ اقامت طلایی از طریق خرید ملک

اقامت طلایی یونان از طریق خرید ملک ساده ترین و بهترین روش سرمایه گذاری و اقامت طلایی در اروپا است. در واقع اگر به دنبال اقامت سریع یونان و اروپا هستید هیچ روشی بهتر از روش سرمایه گذاری در املاک یونان پیدا نخواهید کرد. در این روش تنها کافی است که حداقل 250.000 یورو در یونان اقدام به خرید ملک بکنید.

 قانون اقامت طلایی یونان

شهروندان غیر اروپایی و اعضای خانواده آنها می‌توانند با خرید ملک به ارزش حداقل 250.000 یورو اجازه اقامت این کشور را اخذ نمایند. این اقامت ۵ ساله خواهد بود و در صورت عدم تغییر مالکیت ملک، هر 5 سال تمدید خواهد شد.

این فرصت جهت اجازه اقامت بلند مدت و امکان اقامت و سفر های مکرر به کلیه کشور های اتحادیه اروپا بدون هیچ گونه محدودیتی را شامل می شود.

 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ایرانی در یونان

تاسیس  Sister Company  شرکت ایرانی در یونان :

میتوانند شرکتی در یونان که Sister Company    شرکت ایرانی باشد افتتاح نماید که 100% سهام آن متعلق به شرکت ایرانی باشد  (مطابق قانون حداقل 51% سهام این شرکت باید متعلق به شرکت ایرانی باشد )

در سال اول اقامت دو ساله و پس از آن هر 3 سال تمدید می گردد.

پیشنهاد می کنیم اگر قصد راه اندازی و ثبت شرکت در یونان را دارید در بهترین طرح های تجاری این کشور سرمایه گذاری کنید و بهترین مناطق را انتخاب کنید. این مهم با مشاوره تخصصی کارشناسان ما در موسسه ساحل آفتاب در کمترین زمان تحقق خواهد یافت.

 • اقامت یونان از طریق کار آفرینی

در این روش سرمایه گذار باید ضمن ارائه طرح توجیهی برای تعدادی نیز ایجاد موقعیت شغلی کند. در ضمن باید تمکن مالی خود را نیز اثبات نماید. روش های مختلفی برای کار آفرینی در یونان وجود دارد که ممکن است در قالب کسب و کار شخصی در یونان و یا کسب و کار حقوقی در یونان به عنوان استارت آپ باشد. در این خصوص با یک تماس تلفنی از مشاوره تخصصی متخصصین ما در ساحل آفتاب استفاده کنید.

 • اقامت خود حمایتی یونان- اقامت تمکن مالی یونان

شهروندان غیر اتحادیه اروپایی می توانند با اثبات داشتن توانایی مالی مناسب، با ارائه صورتحساب مالی قوی و اثبات داشتن درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی خودف همسر و فرزندان خود اقامت یونان را به روش خود حمایتی دریافت کنند. روش خود حمایتی و یا تمکن مالی گویا این مطلب است که فرد بدون نیاز به کار در بازار کار یونان می تواند هزینه زندگی خود را تامین کند و اگر خانواده ای نیز به همراه دارد با اثبات درآمد بیشتر هزینه های آنها را نیز تامین نماید.

راه های درامدی که می تواند برای اقامت تمکن مالی یونان استفاده شود، اجاره بها منزل یا ملک و خودرو، سود سهام یا مشارکت ، حقوق بازنشستگی و غیره باشد اما همه این راه ها باید قانونی باشد. در این روش با استفاده از ویزا نوع D شینگن، سرمایه گذار می تواند اقامت بلند مدت یونان را به دست بیاورد و مادامیکه این درآمد وجود داشته باشدف اقامت تمکن مالی او تمدید خواهد شد. اقامت تمکن مالی در ابتدا به صورت دو ساله صادر می شود و پس از آن هر سه سال تمدید می شود.

شرط لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان یا خود حمایتی یونان اول این است که سرمایه زیادی در همین ایران اثبات کنید و سپس با ارائه صورتحسابی نشان دهید که حداقل ماهیانه 2500 یورو درآمد خواهید داشت. برای هر فرزند و همسر خود نیز باید 500 یورو اضافی تر را اثبات کنید. در ضمن با استفاده از روش تمکن مالی می توانید برای والدین خود و والدین همسر خود نیز اقامت تمکن مالی یونان را به شرط وابسته بودن به سرپرست خانواده و داشتن توان مالی لازم دریافت نمایید.

 

 • اخذ اقامت از طریق اثبات توانایی مالی

اقامت یونان با اجاره ملک

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت یونان اجاره ملک در یونان است. برای استفاده از این شرط متقاضی باید ضمن انتخاب و اجاره ملک مورد نظر خود در هر یک از مناطق تحت حاکمیت یونان، سرمایه مورد نیاز برای پیش پرداخت را ارائه نماید و هزینه اجاره ماهیانه را نیز پرداخت کند. مهم ترین شرط برای اقامت یونان از طریق اجاره ملک در یونان، داشتن تمکن مالی است. در واقع متقاضی باید اثبات کند که ضمن پرداخت هزینه اجاره ملک می تواند هزینه های خود و خانواده احتمالی خود را نیز در یونان تامین نماید.

اقامت طلایی یونان

اقامت طلایی یونان به نوعی از اقامت در یونان گفته می شود که حداقل سرمایه گذاری تعریف شده در قوانین کشور یونان در این کشور انجام شده باشد. در واقع شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپایی می توانند با ورد سرمایه به کشور یونان به میزان حداقل تعریف شده در هر یک از مسیرهای قانونی سرمایه گذاری در یونان مشمول اخذ اقامت طلایی یونان شوند. برای این منظور حداقل میزان سرمایه گذاری برای خرید ملک 250 هزار یورو تعریف شده است.

همچنین برای خرید سهام، سرمایه گذاری در شرکت ها و پروژه ها و یا خرید اوراق قرضه باید حداقل 500 هزار یورو در یونان سرمایه گذاری شود.

قانون اقامت طلایی یونان به این مفهوم است که سرمایه گذاران می توانند بدون پیش شرط های تعریف شده در بسیاری از روش های دیگر اخذ اقامت یونان، اقامت یونان را در کمترین زمان و ساده ترین حالت دریافت کنند. مثلا داشتن رزومه عالی، دعوتنامه، نمره زبان و غیره دیگر نیازی نیست و سرمایه گذار بدون اینکه نیاز به حضور در یونان داشته باشد می تواند به محض تایید سرمایه گذاری خود در یونان از همان ابتدا اقامت 5 ساله و دائم یونان را به دست بیاورد.

اخذ اقامت طلایی یونان در کمترین زمان و به صورت تضمینی تخصص ما در موسسه ساحل آفتاب است. اگر نگران افراد سود جو و روش های نا مطمئن هستید می توانید با عقد قرارداد حقوقی ، به صورت تضمینی با مشاوره کارشناسان ما در موسسه ساحل آفتاب ضمن انجام سرمایه گذاری ایده آل و مطمئن اقامت دائم یونان را از طریق اقامت طلایی به دست بیاورید.

اقامت بدون اجازه کار

در صورتی که سرپرست خانواده با  ارائه مدارک مالی (اسناد مالکیت، اجاره نامه های ملکی ، حساب بانکی و حساب سپرده  در ایران و یا در کشورهای دیگر ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه به مبلغ 2500 یورو برای خود و 1000 یورو برای همسر 500 یورو برای هر یک از فرزندان تحت تکلف می باشد ، امکان پذیر است.

نحوه تمدید اقامت: 2 ساله + 3 ساله + 3 ساله + 3 ساله + …

اخذ اقامت یونان

در توضیحات فوق به صورت کلی شرایط اقامت در یونان با روش های مختلف تشریح شد. در نظر داشته باشید که در هر یک از روش ها شرایط اقامت یونان و اخذ اقامت یونان متفاوت خواهد بود اما هیچ یک به اندازه روش سرمایه گذاری و بخصوص روش سرمایه گذار در حوزه املاک در یونان برای اخذ اقامت یونان مناسب نیست.  به صورت کلی در روش خرید ملک می توانید با 250 هزار یورو از همان ابتدا یک اقامت 5 ساله و دائم در یونان را به دست بیاورید. اما در دیگر روش ها طول مدت اقامت یونان متفاوت خواهد بود.

اقامت یونان 2020

در سال 2020 قوانین و مقررات اقامتی یونان، با تکیه بر روش های قبلی و بازنگری در برخی از بند ها و مولفه ها تمدید شده است. در این سال با وجود حضور مهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا، شرایط اعطا اقامت یونان همچنان پا بر جا است اما محدودیت ها و شرایط خاص در نظر گرفته شده است. تا مدتی مرزهای این کشور بخصوص برای افرادی که تازه برای اقامت یونان اقدام کردند بسته بود و امروزه نیز برای بررسی مدارک و مستندات اقامت یونان محدودیت هایی اتخاذ شده است.

اخذ اقامت یونان در سال 2020 بخصوص از طریق روش های سرمایه گذاری بسیار تسهیل شده است. توصیه می کنیم برای اقامت یونان قبل از هر اقدامی و به منظور بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین روش برای اقامت یونان با در نظر گرفتن قوانین سال 2020 با کارشناسان ما به عنوان برترین برند مهاجرتی ایران به یونان، در تماس باشید.

اقامت دائم یونان

در همه روش های فوق برای دریافت اقامت دائم یونان شرط لازم این است که حداقل 5 سال در یونان حضور داشته باشید. البته به غیر از روش اقامت طلایی یونان که از همان ابتدا اقامت 5 ساله با شرایط اقامت دائم برای شما صادر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که بعد از 5 سال به شرط داشتن حداقل اقامت 181 روز در سال در یونان و داشتن توانایی مناسب در درک زبان یونانی، نداشتن سو پیشینه و درک قوانین و مقررات و فرهنگ یونان می توانید اقامت دائم یونان را درخواست بدهید. ضمن اینکه بعد از 7 تا 8 سال نیز می توانید برای دریافت شهروندی یونان درخواست بدهید و از مزایای شهروندی یونان به عنوان یکی از بهترین کشورهای از نظر پاسپورت بهره مند شوید.

اقامت یونان همراه با خانواده

علاقمندانی که برای اقامت در یونان از هر یک از روش های فوق استفاده می کنند می توانند به دلیل حمایت یونان از کانون خانواده ، اقامت خانواده خود را نیز دریافت نمایند. دریافت اقامت یونان به همراه خانواده بخصوص در روش های سرمایه گذاری در یونان بسیار ساده تر است و فرداز همان ابتدا از روش اقامت طلایی یا گلدن ویزا یونان و یا با اثبات تمکن مالی می تواند اقامت دائم یونان را هم برای خود و هم برای خانواده درجه یک خود به شرط داشتن تمکن مالی لازم اعم از فرزندان تا 21 سال، همسر، والدین خود و همسر دریافت کند.

اما در روش های غیر سرمایه گذاری اقامت یونانف بعد از اینکه اقامت یونان را برای مثلا تحصیل در یونان به دست آوردیدف خانواده به عنوان همراه و با استفاده از ویزا شینگن همراه می توانند برای دیدن شما وارد یونان شوند و در صورت دریافت اقامت دائم یونان می توانند از قانون الحاق خانواده استفاده کرده و به شما بپیوندند.

اقامت سریع یونان

نکته پایانی در این مقاله در خصوص اقامت سریع یونان است. در واقع برای دریافت اقامت فوری و یا اقامت سریع یونان انتخاب روش اقامت اهمیت زیادی دارد. سریع ترین و ساده ترین روش ها  برای اقامت یونان، روش سرمایه گذاری در یونان است. در یان بین خرید ملک در یونان، به بهترین شکل و ساده ترین شکل ممکن و در زمان کمتر از چند ماه منجر به اقامت سریع شما در یونان خواهد شد.

بنابراین اگر به دنبال اقامت سریع در یونان هستید داشتن سرمایه مناسب که حداقل 250 هزار یورو برای خرید ملک است، اهمیت زیادی دارد.

موسسه حقوقی ساحل آفتاب افتخار دارد به عنوان برترین برند ارائه دهنده خدمات سرمایه گذاری و خدمات مهاجرتی به کشور های اروپایی بخصوص کشور یونان، در ایران شناخته شود. داشتن ارتباطات قوی و سازنده و داشتن تخصصی و اعتبار بالای در این مجموعه باعث شده تا خدمات تضمینی و قطعی به مشتریان در کمترین زمان ارائه شود. برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.