شماره تماس : 23-88641720

راه های اخذ اقامت یونان

راه های اخذ اقامت یونان

 

 

اقامت در یونان به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اتحادیه اروپا با مزایایی مانند امکان اخذ اقامت دائم یونان، شهروندی یونان و اروپا، امکان مسافرت به حداقل 26 کشور دیگر اروپایی طبق توافقنامه شینگن و بهره مندی از بالاترین استاندارد های زندگی در یک کشور زیبا و بسیار خوش آب و هوا به اندازه کافی وسوسه بر انگیز هست تا هر روز بر تعداد افرادی که خواهان اقامت در یونان باشند افزوده شود.

برای دریافت اقامت اروپا راه های زیادی وجود دارد. اما تردیدی نیست که مهم ترین نکته در انتخاب محل اقامت، توجه به ویژگی های خاص کشور مبدا است. یونان نه تنها روش های متنوع و بسیار مناسب ترین به نسبت اغلب کشورهای دیگر اروپایی برای اقامت در یونان تعریف کرده است بلکه افرادی که اقامت یونان را از هر یک از روش های قانونی این کشور به دست بیاورند می توانند حق زندگی معمول و درست متناسب با دیگر مردم یونان در قالب یک شهروند یونانی را تجربه کنند.  بر این اساس اقامت یونان امکان انجام معاملات، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، دسترسی به انواع امکانات رفاهی و اجتماعی یونان، دسترسی به سیستم آموزش عمومی رایگان برای فرزندان،  برخورداری از سیستم مراقبت بهداشتی و درمانی اتحادیه اروپا و حتی اخذ اقامت برای همراهان مانند همسر، فرزند، والدین و غیره را به متقاضی می دهد.

یونان یکی از نزدیک ترین کشورها به ایران است و در جنوبی ترین منطقه شبه جزیره بالکان و در همسایگی ترکیه واقع شده است. ضمن اینکه به آب های بین المللی زیادی دسترسی داشته و بیشترین جزیره را در جهان در تملک خود دارد.

یونان کشوری زیبا با سواحل منحصر به فرد است. هر ساله میلیون ها مسافر و توریست وارد این کشور می شوند و حوزه توریسم به یکی از بزرگ ترین راه های درآمد اقتصادی یونان تبدیل شده است. به همین جهت سرمایه گذاران زیادی نیز جذب بازار پر از سود یونان شده اند. دانشگاه های این کشور در سطوح بالای جهانی در حال رقابت هستند و نیروهای متخصص و حرفه ای در بازار کار این کشور به راحتی می توانند جذب شوند.

به منظور اقامت در کشور یونان می توان بسته به شرایط و علاقمندی های خود روشی را پیدا کنید. این از خصوصیات بارز کشور یونان است که تنوع مسیرهای تعریف شده در این کشور برای اخذ اقامت یونان زیاد است. با این حال متداول ترین راه ها برای دریافت اقامت یونان را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که هر فرد می تواند بسته به توان مالی، توان کاری و سایر شرایطی که دارد بهترین راه را برای اقامت یونان انتخاب کند. در این خصوص می توانید با متخصصین موسسه ساحل آفتاب مشورت نموده و بهترین راه را برای اقامت یونان خود انتخاب کنید.

 

روش های اخذ اقامت یونان

 

به صورت کلی می توان بهترین راه ها و شناخته شده ترین راه های اخذ اقامت یونان را به شرح زیر دانست:

 

اقامت در یونان از طریق کار

 

 

شهروندان اتحادیه اروپا به راحتی می توانند در بازار کار یونان مشغول به کار شوند و نیازی به اخذ مجوز کاری یونان را ندارند. برای مهاجرت کاری به یونان داشتن یک پیشنهاد شغلی مهم ترین پیش نیاز متقاضی خواهد بود. این نکته را به خاطر داشته باشید که در یونان طبق قوانین این کشور کارفرماها باید ابتدا فرصت شغلی خود را در آگهی های استخدامی داخل این کشور انتشار دهند. این آگهی در مدت سه ماه فرصت جذب نیرو دارد و در صورت پیدا نشدن فرد مناسب آگهی استخدامی باید در سایر کشورهای دیگر اتحادیه اروپا منتشر شود.

اگر باز هم فرد مناسب برای استخدام در یک پروسه سه ماهه دیگر در این آگهی پیدا نشد، این بار کارفرما می تواند برای استخدام از نیروهای غیر اروپایی اقدام کند. برای این کار باید با یک کارفرما یونانی وارد مذاکره شوید و یا از طریق کاریابی ها و موسسات شغلی به دنبال فرصت های کاری باشید. در یان حالت داشتن گذرنامه معتبر و اثبات اینکه برای نظم عمومی یونان تهدیدی محسوب نمی شوید و رعایت بهداشت عمومی را می کنید لازم است.

انتخاب یک کارفرما برای افرادی که به دنبال کار در بازار کار یونان هستند کار دشواری است اما موسسه ساحل آفتاب این افتخار را دارد که با داشتن ارتباطات قوی با کاریابی ها و موسسات شغلی مختلف در یونان، فرصت های کاری زیادی را به علاقمندان به کار در یونان پیشنهاد دهد و زمینه کار علاقمندان به کار در یونان را راحت تر فراهم کند.

اقامت کاری در یونان یک اقامت موقت و یک ساله است. پس از آن هر بار این اقامت قابل تمدید است و در صورتیکه مدت تمدید قرارداد های کاری شما و رضایت کارفرما از شما برای همکاری به حداقل 5 سال برسد، می توانید بعد از 5 سال برای اقامت دائم در یونان درخواست دهید.

 

اقامت از طریق تحصیل در یونان

 

 

وجود هزینه های تحصیل پایین در یونان به همراه هزینه های زندگی مقرون به صره و همچنین سطح بالای دانشگاه های مختلف یونان باعث شده تا جوانان زیادی از سراسر جهان از جمله ایران برای ادامه تحصیل در یونان اقدام کنند.

هر چند تحصیل بخصوص در دوره لیسانس در یونان عمدتا به زبان یونانی است اما در دوره کارشناسی ارشد در یونان بر تعداد رشته های تحصیلی که به زبان انگلیسی بخصوص در دانشگاه های خصوصی این کشور تدریس می شود افزوده می شود. در دوره دکتری نیز بسیاری از دانشگاه ها در یونان دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند.

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل یونان را انتخاب می کنند به محض پذیرش در دانشگاه های یونان و یا دریافت دعوتنامه از استاد یا پروفسوری برای دوره دکتری، می توانند برای دریافت اقامت یونان اقدام کنند. اقامت تحصیلی در یونان برای مدت تحصیل اعتبار دارد. بعد از دوره تحصیلی نیز دانشجویانی که در یونان تحصیل کرده باشند یک فرصت شش ماهه در اختیار خواهند داشت تا در بازار کار یونان جذب شوند. این بهترین فرصت برای این است که اقامت موقت تحصیلی در یونان را دانشجویان به 5 سال برسانند.

بعد از 5 سال دانشجو می تواند برای دریافت اقامت دائم یونان درخواست دهد. بعد از 10 سال نیز برای دریافت تابعیت یونان می تواند دانشجو اقدام کند.

انتخاب دانشگاه محصل تحصیل و زندگی ، امکان استفاده از بهترین بورسیه های دانشگاهی یونان ، تعامل با اساتید شناخته شده دانشگاهی در یونان و ایجاد شرایط اقامت در یونان برای دانشجویان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. موسسه ساحل آفتاب با علم به این حساسیت و در مسیر دریافت اقامت تحصیلی دانشجویان، از ابتدا با ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای در کنار دانشجویان و خانواده های آنها خواهد بود و تا زمان نهایی شدن اقامت یونان به آنها انواع خدمات را ارائه خواهد کرد.

 

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در یونان ( ویزا طلایی یونان)

 

 

عمده کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای غیر اروپایی اعطا اقامت از طریق سرمایه گذاری را در قوانین خود در نظر گرفته اند اما به جرات می توان گفت سرمایه گذاری در کشور یونان دارای مزایای بسیار زیادی است که اقامت در یونان و در اتحادیه اروپا و زندگی در حوزه شینگن، تنها بخشی از این جذابیت سرمایه گذاری را شامل می شود.

یونان در سال های اخیر در حوزه های مختلفی رو به توسعه گذاشته و سرمایه گذاری در اغلب این حوزه ها را نیاز دارد. در این راستا و برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در یونان ، این کشور شرایط اقامت طلایی یونان را با بهترین شکل ممکن برای سرمایه گذاران تعریف کرده است.

گلدن ویزا یا ویزا طلایی یونان نوعی اقامت فوری در یونان است که در جریان سرمایه گذاری در یونان در نظر گرفته شده است. در این طرح سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان به ارزش حداقل 250 هزار یورو اقامت یونان را به دست بیاورند. البته روش های دیگری نیز برای دریافت اقامت طلایی یونان مانند ورود سرمایه به کشور یونان در سقف مشخص برای مقاصد مختلف وجود دارد که در هر موضوعی این سقف متفاوت است و می توانید از این روش ها نیز اقامت طلایی یونان را به دست بیاورید و کارشناسان ما در موسسه ساحل آفتاب به خوبی شما را برای این موضوعات راهنمایی خواهند کرد.

اما بدون تردید خرید ملک در یونان بهترین و یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای دریافت اقامت طلایی یونان است. در این روش فرد سرمایه گذار نه تنها برای خود بلکه برای خانواده خود نیز می تواند اقامت یونان را اخذ نماید. خانواده شامل بستگان درجه یک مانند همسر، فرزندان و والدین می شوند. روش اقامت طلایی یونان به این صورت است که ابتدا یک اقامت دو ساله برای سرمایه گذار به صورت موقت صادر می شود و بعد از آن امکان تمدید 5 ساله این اقامت  وجود دارد. نهایتا بعد از 5 سال سرمایه گذار می تواند مشروط به دنباله دار بودن سرمایه گذاری در این کشور، اقامت دائم یونان را به دست بیاورد.

در روش سرمایه گذاری و ویزا طلایی یونان، اقامت در نهایتا چند ماه که معمولا کمتر از 4 ماه است بررسیو به نتیجه می رسد. حسن این روش این است که سرمایه گذار می تواند حتی بدون نیاز به حضور دائمی در یونان و تنها با هفت روز حضور در یونان اقامت یونان را به دست بیاورد.  ضمن اینکه از این ملک می تواند برای مقاصد تجاری و یا مسکونی برای خود استفاده کند و یا از محل اجاره دادن این املاک در یونان که کشوری توریستی و صنعتی است به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کند.

برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی یونان روی تخصص ما در موسسه ساحل آفتاب حساب کنید. کارشناسان ما از حرفه ای ترین کارشناسان سرمایه گذاری در اروپا و بخصوص یونان هستند و با داشتن اطلاعات دقیق و به روز در حوزه مسائل مالی و املاک و مستغلات یونان در همه مناطق این کشور، بهترین پیشنهادات را برای شما خواهند داشت.

 

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت در یونان

 

 

یونان از ورودی های اصلی قاره اروپا است و در واقع سه قاره افریقا، آسیا و اروپا را به هم متصل می کند. این ویژگی مهم باعث شده تا کسب و کار ها و شرکت های زیادی در این کشور با سرمایه گذاری خارجی تشکیل شده و ثبت شود. افرادی که اقدام به ثبت شرکت در یونان می کنند می توانند نه تنها برای خانواده خود بلکه برای مدیر عامل و یکی دیگر از سهامداران شرکت به همراه خانواده اش اقامت یونان را دریافت کنند.

حسن ثبت شرکت در یونان این است که با استفاده از شرایط کار آفرینی و یا ایجاد اشتغال و کمترین سرمایه می توان با ارائه یک طرح تجاری قوی ، در کمترین زمان ضمن ثبت شرکت در یونان، اقامت یونان را نیز به دست آورد. هر چند این اقامت در ابتدا یک اقامت دائم یونان تلقی نمی شود ولی در صورت موفقیت طرح تجاری بعد از 4 تا 5 سال با درخوسا متقاضی می تواند به اقامت دائم یونان تبدیل شود.

به یاد داشته باشید که انواع مختلفی از شخصیت های حقوقی را می توان در یونان راه اندازی کرد. اگر صاحب کسب و کار و ایده مناسب هم باشید می توانید از این ایده و کسب و کار به راحتی اقامت یونان را با مشاوران متخصص ما در موسسه ساحل آفتاب به دست بیاورید.

 

اخذ اقامت تمکن مالی یونان

 

 

کافی است یک سرمایه مناسب در یکی از حساب های خود در همین ایران داشته باشید و با ارائه یک پرینت از این حساب، و اثبات داشتن درآمد از راه هایی مانند سود سرمایه گذاری، سود سپرده، سهام، اجاره بها و یا بازنشستگی و غیره، می توانید حداقل برای خود 2000 یورو در ماه درآمد داشته باشید تا در ساده ترین شکل ممکن اقامت تمکن مالی یونان را نه تنها برای خود حتی برای خانواده خود نیز به دست بیاورید.

هر چند افرادی که به همراه همسر خود قصد استفاده از اقامت تمکن مالی یونان را دارند باید حداقل 500 یورو اضافی تر درآمد ماهیانه داشته باشند و برای هر فرزند نیز 500 یورو بیشتر نیاز است. این اقامت به صورت 2 ساله ابتدا صادر می شود چرا که اثبات ادامه دار بودن وضعیت و توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی نیاز به زمان دارد. بعد از 2 سال این اقامت می تواند 3 سال به 3 سال تمدید شود و بعد از 5 سال به راحتی و با یک درخواست می تواند به اقامت دائم یونان تبدیل شود.

 

ازدواج با تبعه یونان و اخذ اقامت یونان

 

 

قانون اتحاد خانواده در یونان یک قانون بسیار جدی و پر  اهمیت است و به همین جهت است که افرادی که با یک تبعه یونانی ازدواج کنند شرایط اخذ اقامت یونان را به دست آورده اند. برای این کار باید ازدواج آنها در یونان به ثبت برسد. در این زمان همسر تبعه یونانی می تواند اقامت موقت یونان را به دست بیاورد و به همراه همسرش در یونان ساکن شود.

اگر این ازدواج سوری باشد بلافاصله با اتمام تعهد ازدواج، فرد از یونان اخراج می شود اما اگر سه سال حداقل دوام داشته باشد، امکان دریافت اقامت دائم یونان هست. لازم به تاکید است که از الزامات اقامت از طریق ازدواج با شهروند یونان این است که در یونان زندگی کنید و حضور داشته باشید. بر این اساس فرد نمی تواند در هر سال بیش از شش ماه را بیرون از یونان زندگی بکند.

 

اقامت یونان از طریق تولد

 

 

تابعیت یونانی بودن مستلزم داشتن روابط خونی است. این قانون در تمام یونان اجرایی است و مادامیکه فرزندی از والدین و یا پدر و یا مادر یونانی متولد شده باشد، شرایط دریافت اقامت یونان را دارد. لازم به ذکر است که به فرزندانی که در یونان متولد شوند و از پدر و مادری غیر یونانی باشندف اقامت یونان تعلق نمی گیرد مگر در شرایطی که بعد از مدتی پدر و مادر او اقامت یونان را بگیرند و در این حالت فرزند نیز شرایط اقامت یونان را به دست می آورد. اما اگر والدین او حتی اصالت یونانی نداشته باشند اما بعد از مدتی اقامت یونان را به دست بیاورند و صاحب فرزند شوند کودک انها تابع یونان محسوب می شود.

 

اخذ تابعیت کشور یونان

 

راه های اخذ اقامت یونان بسیار پیچیده و متنوع است و به همین جهت است که نیاز به مشاوره برای افرادی که دنبال اقامت در یونان هستند با گروه تخصصی ساحل آفتاب پیشنهاد می شود. در نظر داشته باشید که با سرمایه گذاری های متنوع در حوزه های مختلف ، تحصیل و یا در صورت داشتن تخصص  خاص و غیره و حتی با روش پناهندگی نیز امکان دریافت اقامت یونان هست که انتخاب راه های قانونی متنوع و تضمینی را می توانید با مشاوره تخصصی ما در ساحل آفتاب تجربه کنید.

اما مسئله مهم دیگرکه بسیاری به دنبال آن هستند به دست آوردن تابعیت یونانی است. هر چند افرادی که اقامت یونان را داشته باشند می توانند همانند یک شهروند یونانی در این کشور زندگی کنند اما اخذ تابعیت یونان نیز مزایای مضاعفی به همراه دارد که بسیاری را ترغیب به دریافت این حق شهروندی یونان می کند مانند اعتبار پاسپورت یونانی که برای سفر به بیش از 120 کشور جهان بدون نیاز به پاسپورت شناخته شده است.

عمده روش های دریافت اقامت یونان به صورت موقت هستند و برای اینکه به اقامت دائم تبدیل شوند نیاز به حداقل حدود 5 سال اقامت یونان دارد. بعد از اخذ اقامت دائم یونان، متقاضی می تواند با گذشتن حدود 7 تا 8 سال بعد یعنی حدود 7 سال اقامت دیگر در یونان، برای تابعیت یونان درخواست دهد.

به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن تابعیت یونان شرایطی لازم است از جمله اینکه بالای 18 سال سن داشته باشید، سابقه سو و کیفری نداشته باشید، حداقل 7 سال اقامت در یونان و آموختن زبان یونان و فرهنگ و تمدن یونانی و غیره را داشته باشید.

اگر به دنبال اخذ اقامت یونان و انتخاب بهترین روش برای اقامت در یونان هستید، همین امروز با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب تماس بگیرید و از آخرین شرایط و بهترین راه اخذ اقامت یونان متناسب با شرایط خودتان اطلاع پیدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.