دریاچه Moraine 

در پارک ملی بنف در کانادا

دریاچه Moraine 

دریاچه Moraine 

این دریاچه یکی از خالص ترین و زیبا ترین دریاچه های جهان است که در پارک ملی بنف در آلبرتا کانادا واقع شده است. دریاچه مورین، دارای آبهای فیروزه ای است و در محیطی کوهستانی قرار دارد و در میان کوه های سنگی کانادایی پنهان شده است. در حالی که بسیاری از مردم دریاچه مورین را برای ماهیگیری، پیاده روی یا اقامت در اطراف آن انتخاب می کنند باید گفت که این دریاچه زیبا گزینه های هیجان انگیز دیگری نیز برای گردشگری دارد.

دریاچه مورین در همسایگی دریاچه لوئیزقرار دارد که در پارک ملی بنف واقع شده است. این دریاچه یکی از  درخشانترین و فیروزه ایترین آبهای جهان است. قله های کوهستانی باشکوه اطراف آن باعث می شود صحنه  سوررئال به وجود آید.

یکی از محبوب ترین فعالیت های دریاچه مورین، که برای بیش از یک قرن است که انجام شده و هنوز هم از فعالیت های پرطرفدار این منطقه به شمار می آید قایقرانی است. اگر قصد سفر به دریاچه مورین را دارید، حتما حداقل یک ساعت برای سفر خود در نظر بگیرید و حتی 1.5 ساعت می تواند ایده آلتر باشد، زیرا این امر به شما زمان کافی برای بازدید و لذت بردن از زیبایی های این دریاچه را فراهم می کند. اگر ترجیح می دهید دریاچه را از بالا تماشا کنید و از ان لذت ببرید، این امکان برای شما وجود دارد. تورهای هلیکوپتر در این مکان موجود است.

هنگامی که شما دریاچه مورین را مشاهده کردید اگرچه غیر ممکن به نظر می رسد که کسی علاقه خود رادر این مکان زیبا پیدا نکند و یا از ان لذت نبرد ولی دریاچه لوئیز در نزدیکی این مکان قرار دارد که تنها با یک رانندگی کوتاه قابل دسترس است. علاوه بر دریاچه لوئیس، شما همچنین می توانید از شهر بنف دیدن کنید، اسب سواری، قایق سواری و یا گلف از مجموعه فعالیت های جذابی است که میتوانید در این منطقه انجام دهید.

در حالی که همه این فعالیت ها ممکن است هیجان انگیز باشد اما بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند در دریاچه مورین برای چند روز اقامت داشته باشند. دریاچه مورین  مکانی ایده آل برای یک ماهیگیران یا افرادی است که علاقه به پیاده روی دارند. صدها مسیر به منظور پیاده روی در پارک ملی بنف وجود دارد و برخی از آنها در اطراف دریاچه مورین قابل دسترس هستند

اگر برای قدم زدن برنامه ریزی کرده اید، از مردم محلی بخواهید که اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند. آنها به شما می گویند که کدام مسیرها بیشتر برای شما مناسب است. همانطور که مسیر خود را برای پیاده روی دنبال میکنید مارماهی ها، سنجاب ها و انواع پرندگان که معمولا در منطقه دیده می شوند را تماشا کنید.

هنگامی که جاده در اوایل ماه مه باز می شود، نمی توانید آب های فیروزه ای دریاچه مورین را که مشهور است  ببینند. دریاچه در ارتفاع 1883 متر قرار دارد. با توجه به دمای هوا ، تا اواخر ماه مه یا ژوئن آب دریاچه منجمد است. یخ روی سطح آب باقی می ماند تا زمانی که یخچال در بالای دریاچه شروع به ذوب شدن کند که این معمولا در اواخر ژوئن یا اوایل ماه ژوئیه اتفاق می افتد. هنگامی که آب از یخچالهای بالا شروع به جریان در دریاچه می کند همراه خود سنگ ریزه به ارمغان می آورد. نور منعکس شده از آبهای جاری شده به رودخانه به دریاچه رنگ آبی خیره کننده می بخشد. ولی اگر شما آب و هوای گرم علاقه بیشتری دارید بهترین فرصت برای دیدن این آب های زیبا از اواخر ژوئن تا اوت است.

تصویر نمادین از دریاچه مورین و دره ده پیک در پشت اسکناس 20 دلار کانادا بین سالهای 1969 تا 1979 مورد استفاده قرار گرفت. آب آبی عمیق و کوه های کوهستانی یکی از نقاط پر بازدید کننده  در Rockies کانادا و احتمالا در کل کانادا است.

حتی اگر برنامه ای برای فعالیت در این مکان از قبل در نظر نداشته باشید مطمئنا از این دریاچه زیبای رویایی قدردانی می کنید. بدون اغراق، این یکی از آرامترین مکان های روی زمین است و از اقامت در این بهشت روی زمین لذت خواهید برد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 امتیاز, میانگین: 5.00 از 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.
طراحی توسط: فلاح نت