اسپانیا

نگاهی به برترین جزایر اسپانیا

نگاهی به برترین جزایر اسپانیا

31

نگاهی به برترین جزایر اسپانیا

اسپانیا همواره پر طرفدارترین کشور اروپایی در سال های اخیر بوده و سالیانه میلیون ها گردشگر وارد این کشور شده و از جاذبه های تاریخی و تفریحی این کشور بازدید می کنند . ولی شکی نیست که خیلی از این گردشگران اسپانیا را به دلیل جزایر زیبا و منحصر به فردش بازدید کرده و همواره به دنبال بازدید از بهترین سواحل این کشور می باشند . در این مقاله در تلاش هستیم تا با پر طرفدارترین جزایر کشور اسپانیا آشنا شویم :

  • جزایر بالئاری- مایورکا

در غرب دریای زیبای مدیترانه  مجمع الجزایر بالئاری واقع شده است که بسیار شهره هستند و مایورکا بزرگترین جزیره این مجمع الجزایر شناخته می شود . شهرت این جزیره به خاطر ریزورت ها ، کوه های سنگی آهکی و وجود غار های فوق العاده زیبا می باشد . ضمن اینکه این جزیره دارای بافت تاریخی هم می باشد  و سازه های زیادی در این جزیره وجود دارد که بافت شهر را حفظ می کنند و به سبک رومی و موریش هستند . پالما در مرکز این جزیره قرار دارد و در این شهر یک کاخ سلطنتی به نام آلموداینا و یک کلیسا متعلق به قرن 13 هم  وجود دارد که بر جاذبه های این جزیره افزوده است .

  • جزایر قناری تنریف

در میان جزایر زیبا و مشهور قناری در اسپانیا تنریف بزرگترین این جزایر است . تنریف یک جزیره سرتاسر جاذبه طبیعی و دیدنی  است که  مشهورترین این جاذبه ها آتش فشان آن در بالاترین قله اسپانیا می باشد .شهرت زیاد این جزیره به خاطر فستیوال و جشن های مختلفی است که در همه ایام سال در این جزیره بر پا می شود . سواحل این جزیره به دلیل جاذبه های طبیعی موجود در آن بسیار زیبا است .

  • جزایر قناری گران کاناریا

دویم جزیره پر جمعیت در  جزایر قناری جزیره گران کاناریا است. این جزیه حدود 40 درصد جمعیت کل جزایر قناری را شامل می شود .جزیره گران کاناریا در حاشیه اقیانوس اطلس واقع شده و تنها 150 کیلومتر از آفریقا فاصله دارد . سواحل این جزیره با مذاب های مشکی و شن های سفید در هم امیخته با ترکیبی زیبا بسیار مهیج است. جزیره گران کاناریا دارای آب و هوای کوهستانی است و از  جزایر جنوبی تر آن برای داشتن یک استراحت آرام و ریلکس کردن بسیار مناسب است .

  • جزایر قناری فوئرته ونتورا

دومین جزیره بزرگ مجمع الجزایر قناری جزیره فوئرته ونتورا می باشد. جزیره ای آتش فشانی در اقیانوس اطلس که در نوع خود فوق العاده است . این جزیره به عنوان ذخیره گاه زیست کره از طرف سازمان یونسکو در سال 2009 نامگذاری شد. این جزیره بسیار زیبا مناسب انواع ورزش های آبی مانند اسکی روی آب و موج سواری  و … می باشد .

  • جزایر قناری لاتزاروته

نخستین جزیره ای که در میان جزایر قناری اقامتگاه مردم شد جزیره لاتزاروته است . این جزیره شرقی ترین جزیره در جزایر قناری است و در اقیانوس اطلس واقع شده است . لاتزاروته دارای آب و هوای بسیار گرم می باشد و مناسب افرادی است که علاقه زیادی به  گرفتن حمام آفتاب و هوای گرم دارند . مناظر طبیعی این جزیره نیز عامل شهرت دیگر آن می باشد که  با مناظر سنگی و کوهستانی بوجود آمده با مذاب های آتشفشان  مناظر بسیار چشم نوازی را بوجود آورده است .

وجود مراسم های متفاوت و جشن ها و فستیوال های مختلف در طول ایام سال در جزیه ایبیزا باعث شهرت این جزیره در اسپانیا شده است . ایبیزا در مجمع الجزایر بالئاریک واقع شده و هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. وجود روستاهای مختلف و آرام در دل این جزیره هم باعث شده تا طرفداران ورزش یوگا و یا افرادی که به دنبال یک استراحت ذهنی هستند به روستاهای ایبیزا علاقه زیادی نشان دهند .

  • جزایر بالئاریک مینوریکا

مینوریکا از جمله جزایر مجمع الجزایر بالئاریک می باشد که به دلیل هم جواری با دو جزیره مایورکا و ایبیزا تحت تاثیر آنها قرار گرفته و شهرت کم تری از آنها دارد ولی وجود سواحل طولانی و با آب های آرام و ذلال و آبی و همچنین نخل هایی که سرتا سر سواحل این جزیره را پوشانده بسیار دیدنی و زیبا است و افراد آشنا به جزایر اسپانیا از این جزیره غافل نمی شوند . مناظر طبیعی در این ساحل فوق العاده زیبا هستند و در کمتر جای دیگری می توانید نمونه آنها را مشاهده کنید .

  • جزایر بالئاریک فورمنترا

در بین مجمع الجزایر بالئاریک ، فورمنترا کوچکترین است  که در دریای مدیترانه واقع شده است . برای رسیدن به این جزیره باید از مسیر آبی استفاده کرده و از جزایر اطراف با قایق به این جزیره بروید .آب های شفاف و ذلال و لاجوردی  و عمق مناسب برای غواصی و ورزش های آبی این جزیره را از شهرت زیادی برخوردار کرده است تا جایی که بسیاری از گردشگران این جزیره را برای داشتن یک روز عالی انتخاب می کنند .

  • جزایر قناری لاپالما

پنجمین جزیره مجمع الجزایر 7 گانه قناری اسپانیا که در شمال غربی ترین منطقه این جزایر واقع شده است جزیره زیبای لاپالما است . این جزیه نیز با فعالیت های آتش فشانی بوجود آمده است . بر اساس تحقیقات این جزیره حدود 4 میلیون سال پیش به همراه جزیره  تنریف و بر اثر فعالیت های آتش فشانی بوجود آمده است . مناظر طبیعی و آب های گرم و ذلال باعث محبوبیت این جزیره شده است .

  • جزایر قناری ال هیرو

اما کوچکترین جزیره در بین جزایر مشهور قناری جزیره ال هیرو است که در جنوب غربی ترین منطقه این جزایر واقع شده است . جذاب ترین نکته در خصوص این جزیره وجود انواع پوشش های گیاهی است  که جلوه ها و مناظر بدیع و شگفت انگیزی را خلق کرده است . آب و هوای این جزیره بسیار  عالی است و سرسبزی را می توان در همه جزیره به خوبی مشاهده کرد و همین موضوع در همه ایام سال مسافرین و گردشگران زیادی را روانه این جزیره می کند .

هر چند اسپانیا را نمی توان تنها با جزایر زیبا و جذابش معرفی کرد و این کشور بحق از زیباترین کشور های دنیا است ولی جزایر این کشور هر یک از دیگری زیباتر و شگفت انگیز تر است و کاملا به درد سفری رویایی و عکس و فیلم های ناب می خورد. برای داشتن برنامه مسافرت مطلوب و مناسب به جزایر زیبای اسپانیا با سیاحتگران ساحل آفتاب همراه باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.