چرا باید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

چرا باید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

چرا باید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

19

چرا باید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

مطابق با آمار و ارقام ارائه شده توسط شرکت های خدمات مسافرتی و توریستی و طبق مشاهدات عینی  در سال های اخیر کشور اسپانیا  از  محبوب ترین و مورد استقبال ترین کشور های دنیا از نظر توریستی و تحصیلی بوده است . نقطه نظرات متفاوتی در خصوص این موضوع که چرا اسپانیا به این مرتبه از جذابیت برای ادامه تحصیل ، اقامت و یا برای بازدید و گردشگری مبدل شده ارائه شده است که این نظرات در بسیاری از جهات با هم مشابهت و گاها تفاوت هایی دارند که بنا بر موقعیت اجتماعی صاحبین نظر و دیدگاه های خاص افراد این تفاوت ها بوجود می آیند .

اما اهمیت این کشور در بسیاری از نظر ها به صراحت بیان شده و نقطه نظرات مشترک زیادی که وجود دارد را نیاز است تا با هم مروز کنیم . اما در یک جمله اگر بخواهیم خلاصه کنیم  جاذبه های  طبیعی ، آب وهوای  مناسب ، تحصیلات در معتبرترین دانشگاه ها و البته با هزینه کم ،  شرایط اقتصادی فوق العاده و مناسب ، و در نهایت مردمان خونگرم و سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور را می توان دلایل اصلی مورد اشاره صاحبین نظر در این حوزه دانست .

بهتر است این عوامل کلیدی و مهم مشترک در همه دیدگاه ها را با هم مروری کرده باشیم :

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به دلیل اعتبار بالا و هزینه کم :

اسپانیا در سال های اخیر برای احداث مراکز تحصیلی و دانشگاه ها با استفاده از مجرب ترین و بهترین اساتید دنیا گام های زیادی بر داشته و تقریبا در بیشتر شهر های این کشور نمونه هایی از دانشگاه های معتبر یافت می شوند بخصوص در سه شهر بزرگ اقتصادی و معروف این کشور یعنی مادرید ، بارسلون و والنسیا دانشگاه هایی تاسیس و مشغول به فعالیت می باشند که بسیار شهرت داشته و دارای اعتبارات بالای جهانی هستند . رنکینگ این دانشگاه ها جهانی و زیر 550 می باشدو از تمامی دنیا دانشجویان فراوانی وارد این دانشگاه ها می شوند .تحصیل در این دانشگاه ها دارای امکانات و مزایای به مراتب بیشتری نسبت به خیلی از دانشگاه های دیگری اروپایی می باشد که همین شهرت و محبوبیت این دانشگاه ها را دو چندان نموده است . شهریه ناچیز دانشگاهی و هزینه زندگی پایین تر نسبت به خیلی از کشور های طراز اول دنیا مانند انگلستان ، آمریکا ، کانادا و حتی استرلیا این مهم را بیشتر نشان می دهد بخصوص وقتی با یک جمع بندی مختصر متوجه می شوید که تحصیل در خیلی از این دانشگاه های معروف دنیا بدون دریافت بورسیه عملا ممکن نیست در حالی که در اسپانیا در بالاترین درجه دانشگاهی تحصیل می کنید و این هم با هزینه بسیار پایین تر .

نگاهی مختصر به کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از اعضاء اتحادیه اروپا و کشوری در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا است . این کشور در جنوب و شرق با  دریای مدیترانه و جبل الطارق ، از شمال و شمال شرق با فرانسه ، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس در مجاورت و همسایگی می باشد . اسپانیا با پرتغال  طولانی ترین مرز  یکپارچه را در اتحادیه اروپا دارد .

این کشور به لحاظ مساحت پنجاه و یکمین کشور بزرگ دنیا و دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود . همچنین این کشور یکی از کشور هایی است که بیشترین ساحل را در دنیا دارد . آب و هوای اسپانیا معتدل و در بخش های مرکزی ، جنوبی و شرقی مدیترانه ای می باشد .

روغن زیتون بزرگترین تولیدی این کشور و  دارای نهمین اقتصاد بزرگ و قدرتمند در دنیا می باشد . مذهبی کاتولیک دارند  و زبان رسمی این کشور اسپانیایی است . از شهر های بزرگ این کشور می توان به مادرید به عنوان پایتخت ، بارسلون ؛ سویا ، والنسیا ، بیلبائو و … اشاره نمود .

این کشور حدود 50 میلیون جمعیت دارد . در این کشور دین و انتخاب آن کاملا آزاد بوده و هیچ دینی به عنوان دین رسمی این کشور شناخته نمی شود و تا جایی که نظم عمومی در این کشور به هم نخورد آزادی مذهبی و اجتماعی در این کشور دیده می شود . مردم اسپانیا را اصلا نمی توانید نژاد پرست پیدا کنید و رفتاری بسیار خوب و پسندیده با خارجی ها  و افراد تازه مقیم شده در این کشور دارند . به همین دلیل اسپانیا یکی از بهترین مکان ها برای مهاجران و جایی است که خیلی از پناهندگان به دنبال اقامت در آن می گردند .

به دلیل اینکه این کشور جزء اتحادیه اروپا می باشد و با کشور های دیگر این اتحادیه پیمان نامه شنگن را امضاء نموده اند تمامی افراد ساکن در این کشور بدون نیاز به دریافت گذر نامه می توانند به سایر کشور های دیگر عضو این اتحادیه بدون محدودیت سفر کنند و این موضوع شامل دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند نیز می باشد .

اسپانیا را می توان از جمله مرفه ترین و امن ترین و زیباترین کشور های دنیا دانست . این کشور نه تنها برای مردم و افراد ساکن در این کشور دارای امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار مدرن و سطح بالا بوده و از نظر آسایشی یکی از بهترین کشور ها برای مردم خود کشور اسپانیا می باشد که به دلیل داشتن جذابیت های توریستی و اماکن تاریخی و فرهنگی و انواع تفریحات و جاذبه های متنوع برای توریست ها نییز به عنوان اصلی ترین جایگاه و پاتوق همیشگی بر خی از  مردم بخصوص اروپا برای گذران تعطیلات شده است .

اسپانیا همانگونه که قبلا نیز اشاره شد در زمینه های تحصیلی نیز با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و امکانات تحصیلی  در آموزشگاه ها و دانشگاه های این کشور و همچنین به دلیل حمایت گسترده این دولت از تحصیل و استفاده از بهترین استاد ها و فرهیختگان برای کلیه دروس ارائه شده در این کشور توانسته به جایگاه بسیار مناسبی از  نظر تحصیلی و مدارج عالی دانشگاهی دست پیدا کرده و هر ساله دانشجویان زیادی از همه جهان و حتی ایران توانسته اند در دانشگاه های این کشور پذیرفته وادامه تحصیل داده و حتی برخی از آنها از بورسیه های تحصیلی فوق العاده این دانشگاه ها نیز استفاده نمایند .

اگر بخواهیم 6 مزیت اصل تحصیل در کشور اسپانیا را به اختصار بیان کنیم به ترتیب زیر خواهد بود :

  • رفتن در جمع 10 مقصد اول دنیا برای ادامه تحصیل
  • برخوردار شدن از فرهنگ ناب و غنی مردمان و بخصوص تحصیلکردگان اروپای جنوبی
  • امکان یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان بین المللی که خیلی دیگر از کشور های دنیا مانند برزیل نیز با این زبان صحبت می کنند .
  • قرار گرفتن و استفاده از بهترین انواع آب و هوا و دسترسی راحت به هر نوع آب و هوا با مسافر ت های کوتاه مدت بین شهری. آب و هوای گرم و مدیترانه تا آب  و هوای سرد و کوه های پوشیده از برف و مناسب برای ورزش های زمستانی و اسکی
  • امکان استفاده از رشته های دیگر به عنوان میان رشته در رشته های دانشگاه این کشور
  • امکان مسافرت به راحتی به سایر کشور های اتحادیه اروپا برای داشتن یک استراحت آخر هفته ای و چند روزه

اگر هنوز برای انتخاب مکان تحصیل و یا ادامه تحصیل در کشور اسپانیا و یا هر یک از کشور های دیگر اروپایی مردد هستید و نمی توانید به راحتی یکی از این مقاصد را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید پس از تصمیم گیری در خصوص اینکه چه رشته ای را می خواهید ادامه دهید با مشاوران و کارشناسان سیاحتگران ساحل آفتاب تماس بگیرید. آنها به دلیل داشتن ارتباطات قوی و موثر در همه دانشگاه های اروپایی می توانند بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان به شما ارائه نمایند و یا برای دریافت بورسیه و مهاجرت تحصیلی تا لحظه اقامت شما را یاری رسانند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 امتیاز, میانگین: 5.00 از 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.
طراحی توسط: فلاح نت