جشن عید پاک

Good Friday

عکس (2)

Orthodox Good Friday through Easter Monday

در کشورهایی مانند یونان،عید مسیحیت( عید پاک ارتودوکس روز دوشنبه) روز آرامش بخشی برای مردم می باشد زیرا می توانند از فعالیت های روزمره خود از جمله کار یا برنامه های تحصیلی خود سر باز زنند  و برای عید  آماده شوند. همچنین در این روز وعده های غذاهایی از قبیل: بره، اسپانوکوپیتا (پای اسفناج),دلمه (dolmadakia)  که روز قبل خورده نشده خورده  می شود.

عید پاک ، در بسیاری از کلیساهای ارتدوکس به عنوان ” دوشنبه مقدس” و یا “دوشنبه نو” معرفی شده است. “دوشنبه مقدس” در هفته “مقدس” یک دوره هفت روزه است که از روز یکشنبه آغاز می شود. برای بسیاری از مسیحیان, ارتدوکس، زمان اتمام غم و اندوه آنان و زمان خوشبختی و خوشحالی است.
این عید به عنوان یک تعطیل رسمی برای کشورهایی از جمله بلغارستان، قبرس، یونان، جمهوری مقدونیه، رومانی و اوکراین درنظرگرفته می شود. برخی از سفارتخانه ها در این کشورها  نیز در اینروز تعطیل می باشند.

بعلاوه,در کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، انگلستان و ایالات متحده این تعطیلات عمومیتی ندارد.

یکی از شایع ترین نمادهای عید پاک ارتدوکس رنگ قرمز است که نماد خون مسیح است. تخم مرغ یک نماد مهم در اسطوره شناسی برای بسیاری از تمدن های اولیه بود . بسیاری از یونانی ها تخم مرغ خود را در مقابل تخم مرغ دوستان خود فشار می دهند و صاحب آخرین تخم مرغی که ترک نخورده به عنوان فرد خوش شانس در نظر گرفته می شود. تخم مرغ های قرمز معمولا در کشورهای مقدس مانند یونان در پنجشنبه مقدس آماده می شوند. طبق سنت، مریم مقدس تخم مرغ را به رنگ قرمز درمیاورد تا جشن احیا ی روح مسیح و زندگی را جشن بگیرد.

یکی از رایج ترین نمادهای مسیحیت درعید پاک، بره است که اغلب با یک علامت صلیب نمایش داده می شود و آن را با عنوان Agnus Dei ، به معنی “بره خدا” در لاتین می شناسند. در دوران باستان, یهودیان یک بره را در راستای جشنواره قربانی کردند. مسیحیان اولیه , بره قربانی را به صلیب پیوند دادند. آنها این جشن سرور آمیز را به آزادی یهودیان  در سالهای اسارتشان در مصر ارتباط دادند، ازاین رو آزادی از مرگ دراین جشن بیانگر احیای روح عیسی مسیح می باشد.
همچنین این رویداد سالیانه,در سال جاری(2018) از ششم تا نهم آپریل در یونان برگزار خواهد شد.


یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5.00 از 5)
Loading...


اطلاعات تور
ایرلاین

© تمام حقوق به ساحل آفتاب متعلق است.