شماره تماس : 23-88641720

اقامت اسپانیا

 

اقامت اسپانیا

 

اقامت اسپانیا

 

بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپای غربی، اخذ اقامت اسپانیا به نسبت بسیار ساده تر و با قوانین و مقررات روشن تری انجام می شود. اسپانیا یکی از ده اقتصاد برتر دنیا و یکی از برترین کشورها در حوزه جذب مهاجر و اعطا اقامت می باشد و از سال 2013 به این طرف در ارائه خدمات اقامت به داوطلبان اقامت در اروپا و اقامت اسپانیا از کشورهای پیشرو تلقی می شده است.

با در نظر گرفتن این مطلب که اسپانیا کشوری صلح دوست با شرایط اقلیمی و فرهنگی نزدیک به کشور ایران و با مردمی خون گرم و دوست داشتنی است و توجه به سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا، دانشگاه ها و تحصیلات فوق العاده پیشرفته، امکان دریافت اقامت از راه های مختلف و شرایط اقتصادی و کار مناسب در اسپانیا، این کشور در بین بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی در جذب مهاجران موفق تر بوده است.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص راه ها و فرایند دریافت اقامت اسپانیا بیشتر توضیح دهیم. ضمن اینکه از شما دعوت می کنیم که در ادامه متن با ما همراه باشید، در نظر داشته باشید که مشاوران بسیار حرفه ای و متخصص ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب همواره آماده ارائه برترین مطالب و به روز ترین روش های اخذ اقامت اروپا از جمله اسپانیا به شما خواهند بود. بنابراین می توانید به صورت رایگان و تنها با یک تماس از جدیدترین شرایط اخذ اقامت اسپانیا مطلع شوید.

 

چرا اقامت اسپانیا؟

 

اسپانیا صاحب اقتصادی بسیار توانمند است. این کشور از جمله کشورهای تجاری اروپا محسوب می شود که در حوزه خدمات و تولید حرف های زیادی برای گفتن دارد. ضمن اینکه اسپانیا را باید در رده برترین کشورها در حوزه توریسم و گردشگری معرفی کرد که هر ساله میزبان میلیون ها نفر گردشگر با گردش مالی بسیار بالا در این صنعت در اسپانیا هستیم. در این بینروش های ارائه اقامت در اسپانیا بسیار متنوع است و تقریبا به نسبت بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی ساده تر، روشن تر و با درصد موفقیت بالاتر در دریافت اقامت است.

این کشور صاحب اقلیم های بسیار نزدیک به ایران است و بر خلاف بسیار دیگر از کشورهای اروپایی یک کشور چهار فصل است. آزادی دین و افکار، پیشرفت های اقتصادی، رفاه بالای اجتماعی، سطوح بالای امنیت و ایمنی و غیره در این کشور باعث شده تا بهترین انتخاب برای زندگی عالی در اروپا باشد. ضمن اینکه رشد نا خالص داخلی اسپانیا در سال های گذشته و شرایط کار و اقتصادی در این کشور نشان دهنده روند صعودی بهبود زندگی در این کشور است.

 

قوانین مهاجرت به اسپانیا 2020

 

روشن است که هر ساله کشورهای پذیرای مهاجر در قوانین و مقررات خود تغییراتی را بسته به نیاز خود ایجاد می کنند. این موضوع در خصوص کشور اسپانیا نیز صادق است. به صورت کلی مقامات و دولت کشور اسپانیا هر ساله در ابتدای سال، قوانین مهاجرتی به این کشور را بازنگری و ابلاغ می کنند. پس از بحران های اوایل قرن حاضر و به دنبال تشدید آن بخصوص بعد از سال های 2007 تا 2008 ، دولت اسپانیا شرایط صدور اقامت اسپانیا را با تغییرات گسترده ای همراه کرد. در این راستا نیاز به جذب سرمایه گذاری های خارجی و برون رفت از شرایط و بحران های مالی حاصل شده، باعث شد تا قوانین جدید اعطا اقامت اسپانیا از سال 2013 در نظر گرفته شود.

در واقع دولت اسپانیا به منظور مشارکت سرمایه گذاران خارجی در بازار توسعه و بهبود شرایط اقتصادی این کشور راه های مختلفی را پیشنهاد و به اجرا درآورد که ترغیب کننده سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور بود.

همچنین در این راستا جذب سرمایه های فکری و افراد توانمند اقتصادیف رشد جمعیت و کارآفرینی نیز به عنوان دیگر پارامترهای موثر برای صدور اقامت اسپانیا در نظر گرفته شده است. قوانین مهاجرت به اسپانیا در سال 2020 نیز نشان دهنده این واقعیت است که هنوز هم کشور اسپانیا برای جذب سرمایه گذاری های خارجی و سرمایه های فکری، اقتصادی و طرح های کار آفرینی بهترین شرایط را در نظر گرفته است و افرادی که بتوانند از یکی از این طرق به اقتصاد و زیر ساخت های کشور اسپانیا کمک کنند می توانند اقامت اسپانیا را به عنوان یکی زا طرح های تشویقی اسپانیا به راحتی به دست بیاورند.

 

قوانین مهاجرتی اسپانیا در سال 2020

 

به صورت کلی با نگاهی به قوانین مهاجرتی اسپانیا در سال 2020 می توان به این نکته مهم پی برد که برای دریافت اقامت اسپانیا در سال 2020 علاقمندان می توانند به یا با استفاده از روش های موسوم به روش های نیازمند سرمایه گذاری و یا با روش های بدون نیاز به سرمایه گذاری اقامت اسپانیا را به دست بیاورند.

طبق قوانین اسپانیا در سال 2020 افراد می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری از راه هایی مانند کار در اسپانیا، تحصیل در اسپانیا، تولد یا خون در اسپانیا، ازدواج با شهروند اسپانیایی و غیره اقامت اسپانیا را در سال 2020 به دست بیاورند.

همچنین افراد دارای توان سرمایه گذاری می توانند با راه هایی مانند خرید اوراق قرضه، خرید سهام، خرید ملک در اسپانیا، ثبت شرکت یا کار آفرینی در اسپانیا، تمکن مالی اسپانیا و غیره اقامت اسپانیا را به راحتی به دست بیاورند.

به منظور استفاده از طرح های اقامتی کشور اسپانیا در سال 2020 متناسب با شرایط خودتان، بهتر است قبل از هر اقدامی با برترین برند مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا یعنی موسسه ساحل آفتاب مشاوره نمایید و در کوتاه ترین زمان اقامت اسپانیا را با بهترین شرایط به دست بیاورید.

 

راه های اخذ اقامت اسپانیا

 

با مرور مطالب فوق می توان به این نکته مهم پی برد که برای دریافت اقامت اسپانیا راه های مختلفی وجود دارد. در زیر قصد داریم تا به تشریح مختصر هر یک از روش های اقامت در اسپانیا در سال 2020 بپردازیم.

 

اخذ اقامت اسپانیا با روش کار در اسپانیا

 

به دنبال سیاست های اتحادیه اروپا افرادی که قصد دارند با کار در اسپانیا اقامت اسپانیا را در سال 2020 به دست بیاورند باید بتوانند یک فرصت شغلی در این کشور داشته باشند. فرصت شغلی اسپانیا به این صورت است که فرد باید ثابت کند که یک پیشنهاد کار از یک کارفرما در اسپانیا دارد که به اصطلاح جاب آفر (job offer) نامیده می شود. در این حالت کارفرما نمی تواند بلافاصله یک پیشنهاد کاری به کارجو خارج از اتحادیه اروپا بدهد و باید ابتدا این پیشنهاد شغلی در سطح اسپانیا و اتحادیه اروپا برای مدت 6 ماه منتشر شده باشد و فرد مناسب این سمت شغلی پیدا نکرده باشد. بنابراین پس از این مرحله می تواند با صدور یک دعوتنامه کارجو را برای کار به اسپانیا دعوت کند.

افرادی که از این روش برای اقامت در اسپانیا استفاده می کنند می توانند با دریافت یک اقامت یک ساله در این کشور مشغول به کار و اقامت شوند. در نظر داشته باشید که مادامیکه این پیشنهاد ادامه داشته باشد و کار امتداد پیدا کند کارجو می تواند اقامت اسپانیا را تمدید کند. در این حالت افرادی که 5 سال متوالی در اسپانیا کار کنند و در این سال ها مالیات خود را پرداخت کرده باشند می توانند برای اقامت دائم اسپانیا درخواست بدهند.

 

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در اسپانیا

 

یکی از ساده ترین روش ها برای افرادی که سرمایه زیادی ندارند، استفاده از روش تحصیلی برای اقامت در اسپانیا در سال 2020 است. دانشگاه های بسیار مطرح و نامدار و دارای کلاس و رتبه جهانی در اسپانیا وجود دارند که خود این دانشگاه ها به اندازه کافی اعتبار و شهرت دارند که جاذبه ای برای اقامت در اسپانیا داشته باشند. بنابر تعاریف مندرج در قوانین اقامت اسپانیا، دانشجویان می توانند با داشتن پذیرش از دانشگاه های مختلف کشور اسپانیا و یا دعوتنامه ای از اساتید دانشگاهی در این کشور در سطح دکتریف برای اقامت در اسپانیا اقدام کنند.

قاعدتا این نوع اقامت اسپانیا، یک اقامت موقت ولی بلند مدت تلقی می شود. اما سیاست اسپانیا جذ دانشجویان مستعد در بازار کار این کشور است. بنابراین به دانشجویان اجازه می دهد که حداقل در فرجه ای شش ماهه بعد از تحصیلات خود در این کشور یک فرصت شغلی پیدا کنند.

در صورت پیدا کردن کار می توانند اقامت خود را که به مدت تحصیل انها تمدید شده است به اقامت کاری در اسپانیا تبدیل نمایند. حضور و اقامت به مدت 5 سال در اسپانیا به روش تحصیلی منجر به ایجاد شرایط کافی برای درخواست اقامت دائم اسپانیا برای افراد خواهد شد. بخصوص اگر دانشجویان بتوانند در این کشور کاری برای تامین درامد های خود داشته باشند، به راحتی می توانند اقامت دائم اسپانیا را به دست بیاورند.

 

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی در سال 2020

 

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 

روش اقامت تمکن مالی به این مفهوم است که متقاضی اقامت اسپانیا می تواند اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود را در اسپانیا بدون اینکه نیاز به کار کردن در بازار کار اسپانیا داشته باشد دارد. بنابراین متقاضیان دریافت اقامت تمکن مالی که به اقامت خود حمایتی اسپانیا نیز شهرت دارد باید صورتحسابی ارائه نمایند که نشان دهد فرد توانایی مالی زیادی دارد. صورتحساب ارائه شده باید در واقع نشان دهد که فرد علاقمند به اقامت اسپانیا می تواند حداقل به میزان 2 تا 3 هزار یورو در ماه درآمد داشته باشد و این درآمد از محل منابعی خارج از اسپانیا و اتحادیه اروپا است.

محل درآمد فرد می تواند از محل اجاره املاک ، سود سهام، سود سپرده، طرح های مشارکتی و یا بخصوص بازنشستگی باشد. در واقع یکی از دلایلی که به اقامت تمکن مالی اقامت بازنشستگی اسپانیا گفته می شود همین است که فرد از طریق حقوق بازنشستگی خود این اقامت را به دست می آورد.

نکته قابل تامل در اقامت خود حمایتی اسپانیا در سال 2020 این است که متقاضی اگر متاهل و صاحب فرزند است باید به ازا هر یک از نفرات تحت تکفل خود اعم از همسر و هر یک از فرزندان، 500 یورو بیشتر درآمد داشته باشد. با این حساب فرد دارای همسر و  دو فرزند باید حداقل 1500 یورو بیشتر درآمد داشته باشد.

اقامت تمکن مالی اسپانیا یک اقامت 1 ساله است و بعد از آن برای هر بار دو سال قابل تمدید است. در نظر داشته باشید که هر بار برای تمدید اقامت تمکن مالی اسپانیا باید شرایط تامین هزینه های زندگی دوباره اثبات شود.

برای دریافت اقامت خود حمایتی اسپانیا یا اقامت تمکن مالی اسپانیا، تسلط به قوانین و مقررات اقامتی اسپانیا شرط بسیار مهمی است که کارشناسان ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب به خوبی برای این کار به شما مشاوره و در زمان بسیار کوتاهی اقامت تمکن مالی اسپانیا را برای شما تحقق خواهند بخشید.

بیشتر بدانید

 

اقامت اسپانیا از طریق تولد

 

اقامت اسپانیا از طریق تولد

 

قانون اسپانیا برای اعطا اقامت به فرزندان قانون خون است. بنابراین فرزندانی که از طریق پدر و مادر و یا حداقل یک والدین اسپانیا به دنیا آمده باشند در هر کجا که باشند می توانند اقامت اسپانیا را با اثبات این مهم به دست بیاورند. در قوانین اقامت اسپانیا در سال 2020 این نکته مهم دیده می شود که مهاجران و یا افراد خارجی که در اسپانیا حضور دارند در صورتیکه در این کشور صاحب فرزند شوند و به صورت متوالی تا دو سال حداقل در این کشور اقامت داشته باشند، بعد از دو سال، فرزند انها می تواند اقامت اسپانیا و پاسپورت اسپانیا را به دست بیاورد.

بیشتر بخوانید

 

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج با شهروند اسپانیایی

 

شهروند اسپانیایی به فردی اطلاق می شود که در اسپانیا متولد شده باشد و یا اقامت اسپانیا را به صورت دائم به دست آورده باشد. در این روش افرادی که با یکی از اتباع اسپانیا ازدواج کنند مشمول دریافت اقامت اسپانیا می شوند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت این اقامت کار ساده ای نیست.

برای اقامت از طریق ازدواج در اسپانیا باید ازدواج شما در اسپانیا ثبت و قانونی شود و در ضمن  باید حداقل سه سال در این کشور اقامت داشته باشید و اثبات کنید که ازدواج شما صوری نیست و کاملا به زندگی خود پایبند هستید.

 

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا 2020

 


اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 

یکی از بهترین راه ها برای اینکه اقامت اسپانیا را در سال 2020 به دست بیاورید ، روش های سرمایه گذاری در اسپانیا است. در واقع اسپانیا در زمان بحران های مالی به وجود آمده در این کشور به دنبال برون رفت از این شرایط روش جذب سرمایه گذاری خارجی را ایجاد کرد و آنقدر این روش ها جذابیت داشت که بتواند در زمانی مانند سال 2020 که کشور اسپانیا به خوبی بحران های مالی را پشت سر گذاشته است ، باز هم به عنوان روشی جذاب برای اعطا اقامت اسپانیا پیشنهاد شود.

در روش سرمایه گذاری در اسپانیا راه های مختلفی دیده شده است که عمده ترین آنها به شرح زیر می باشند:

 • سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید اوراق قرضه به میزان حداقل 2 میلیون یورو در اسپانیا
 • سرمایه گذاری در بازار سهام اسپانیا با خرید حداقل 1 میلیون یورو سهام شرکت های اسپانیایی
 • سرمایه گذاری در اسپانیا به صورت سپرده گذاری در بانک های این کشور به میزان حداقل 1 میلیون یورو ( هر چند این روش در سال های اخیر به دلیل دشوار شدن باز کردن حساب بانکی برای ایرانی ها کمی پیچیده تر شده است)
 • سرمایه گذاری در اسپانیا با ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار و کار آفرینی در اسپانیا
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا به ارزش حداقل 500 هزار یورو

در نظر داشته باشید که هر چند سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای دریافت اقامت اسپانیا است اما شناخت بازار سرمایه و خرید مناسب در اسپانیا برای تضمین سود آوری و تضمین اقامت اسپانیا اهمیت زیادی دارد. در این راستا می توانید روی تخصص و دانش و تجربه ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب حساب کنید و در کمترین زمان با استفاده از روش اقامت طلایی اسپانیا، اقامت اسپانیا را به دست بیاورید.

 

اقامت طلایی اسپانیا

 

در تعریف اقامت طلایی اسپانیا ممکن است به نکته های فراوانی دست پیدا کرده باشید. در اینجا لازم است به صورت شفاف به تعریف درستی از اقامت طلایی در اسپانیا بپردازیم. اقامت طلایی اسپانیا مترادف واژه golden visa  است. این نوع ویزا به این دلیل به این نام شناخته می شود که با کمترین شرایط و پیچیدگی به سرمایه گذاران اعطا می شود. بنابراین در این تعریف دو رویکرد دیده شده است. یکی ساده ترین شرایط و دیگری سرمایه گذاری.

همانطور که متوجه شده اید برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا لازمه اصلی سرمایه گذاری در این کشور است. تمامی شرایط فوق یعنی خرید سهام، خرید اوراق قرضه، خرید ملک و مستغلات، ثبت شرکت و کار آفرینی و غیره مشمول دریافت اقامت طلایی یا گلدن ویزا اسپانیا می شود به شرط اینکه حداقل های لازم در آن رعایت شده باشد.

حداقل های لازم یعنی حداقل میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در کشور اسپانیا برای دریافت اقامت اسپانیا در هر روش باید رعایت شود. در این حالت برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا از طریق خرید اوراق قرضه باید حداقل دو میلیون یورو اوراق خریداری شده باشد، برای خرید سهام حداقل یک میلیون یورو و برای سپرده گذاری نیز یک میلیون یورو لازم است. این میزان نباید کمتر باشد و اگر کمتر شد نیاز به داشتن شرایط تمکن مالی برای اقامت اسپانیا دارد. برای خرید ملک نیز باید حداقل ملک یا املاک خریداری شده حداقل 500 میلیون یورو سرمایه گذاری را اثبات کنند.

افرادی که این میزان سرمایه گذاری را اثبات کنند و در ضمن میزان سرمایه گذاری خود را از خارج از اسپانیا تامین کرده باشند می توانند اقامت اسپانیا را به راحتی به دست بیاورند. در این حالت فرد بدون نیاز به دانش زبان اسپانیایی، داشتن دعوتنامه و یا پذیرش و حتی بدون نیاز به اقامت در اسپانیا می تواند اقامت اسپانیا را در کمتر از چند ماه به دست بیاورد.

اقامت طلایی اسپانیا در ابتدا به صورت یک اقامت دو ساله صادر می شود و پس از آن برای 5 سال هر بار قابل تمدید است و در ضمن بعد از 5 سال می تواند سرمایه گذار به شرط حضور حداقل 181 روز در این کشور اقامت اسپانیا را به صورت دائم به دست بیاورد.

 

بهترین روش اخذ اقامت اسپانیا

 

شاید برای افرادی که سرمایه لازم را ندارند روش تحصیلی بهترین روش برای اقامت اسپانیا بخصوص در بین دانشجویان در نظر گرفته شود اما بدون تردید بهترین راه برای دریافت اقامت اسپانیا روش سرمایه گذاری است. اما در بین روش های سرمایه گذاری نیز بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا را می توان روش خرید ملک دانست.

خرید ملک در اسپانیا یک روش سرمایه گذاری مطمئن با چشم انداز و آینده ای روشن و بسیار رو به رشد است.

به صورت کلی خرید ملک در کشوری با ده ها میلیون گردشگر در طول سال و امکان درآمد بسیار بالا از محل اجاره و ملک و یا حتی با رشد اقتصادی بسیار زیاد و امکان حضور در بازارهای تجاری دنیا با خرید املاک تجاری نیاز به توضیح اضافی ندارد و به خوبی مبین این موضوع است که تا چه میزان می تواند سود آوری و جذابیت داشته باشد.

 

خرید ملک در اسپانیا و اقامت اسپانیا

 


خرید ملک در اسپانیا

 

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا سرمایه گذاران باید حداقل 500 هزار یورو در این کشور اقدام به خرید ملک بکنند. این میزان از سرمایه باید از بیرون از اسپانیا تامین شده باشد و به هیچ عنوان از دیگر کشورهای اروپایی یا اتحادیه اروپا نباید تامین شود. در نظر داشته باشید که حداقل مبلغ لازم برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا از طریق خرید ملک، 500 هزار یورو در نظر گرفته شده است ولی ممکن است افرادی بیش از این نیز برای خرید ملک در اسپانیا هزینه کنند.

افرادی که از روش خرید ملک به دنبال اخذ اقامت اسپانیا هستند می توانند به روش اقامت طلایی اسپانیا برای خود، فرزندان تا 26 سال خود به شرط اینکه محصل بوده و مجرد باشند و همسر خود اقامت اسپانیا را به دست بیاورند. در ضمن حتی پدر و مادر خود و همسرش نیز به شرط داشتن توان مالی لازم می توانند از این طرح استفاده کنند و در کمتر از سه ماه اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند.

همانطور که توضیح داده شد، اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا بهترین نوع سرمایه گذاری و اقامت در اسپانیا است و به راحتی و بدون نیاز به داشتن شرایط پیچیده قابل اخذ است. در ضمن اینکه برای اقامت طلایی اسپانیا از طریق خرید ملک سرمایه گذار می تواند بدون نیاز به حضور در اسپانیا اقامت این کشور را برای خود و خانواده اش دریافت کند.

با وجود اینکه برای خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا به روش اقامت طلایی نیاز به حداقل 500.000 یورو سرمایه گذاری در حوزه املاک تعریف شده است اما حتی با خرید ملک با ارزش کمتر و یا حتی اجاره ملک در اسپانیا و اثبات تمکن مالی اسپانیا نیز سرمایه گذار می تواند اقامت اسپانیا را به دست بیاورد.

لازم به ذکر است که با خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در اسپانیا در همان ابتدا یک اقامت دو ساله برای سرمایه گذار و خانواده اش صادر می شود و بعد از این مدت به صورت هر 5 سال یک بار قابل تمدید است به شرط اینکه موضوع خرید ملک به ارزش توضیح داده شده حفظ شده باشد.

 بیشتر بدانید

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اروپا :

 

ساحل آفتاب با بیش از 20 سال سابقه در زمینه مشاوره سرمایه گذاری و مهاجرت و  با در اختیار داشتن وکلای خبره در حوزه سرمایه گذاری و اخذ اقامت این افتخار را دارد تا با ارائه خدمات متنوع از مشاوره تا اتمام فرآیند سرمایه گذاری در کشورهای اسپانیا ،یونان، پرتغال، مجارستان  ، آلمان ، اسلواکی و اسلوانی در حوزه اروپا و کشور استرالیا در حوزه اقیانوسیه  شما را یاری نماید.

ساحل آفتاب تلاش می کند تا در وهله اول رسالت خود را که خدمت به مشتری و جلب رضایت مندی آنان است، به نحو احسن انجام دهد. این شرکت با در اختیار داشتن وکلای کارآزموده اروپایی و تسلط برقوانین واقعی تجارت و کسب و کار در قاره سبز تمرکز خود را برانجام مشاوره ای مناسب برای سرمایه گذاری قرار داده است و همچنین با همکاری شریک تجاری خود در قاره اقیانوسیه بر اساس قوانین مهاجرت آن قاره نیز در خدمت علاقه مندان مهاجرت به آن قاره سبز خواهد بود.

 

امور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای مذکور  به شرح زیر می باشد:

 

فرصت های سرمایه گذاری در اسپانیا :

 

ساحل آفتاب برای شناخت و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا شمارا با مکان جغرافیایی ، پایتخت این کشور و شاخصه های گردشگری این غول صنعت توریسم قاره سبزآشنا می سازد.کشور اسپانیا یکی از اعضای دائم پیمان اتحادیه اروپا(حوزه شینگن) می باشد.به علت برخورداری از اقلیم مدیترانه ای و واقع شدن در منطقه غرب قاره اروپا این کشور هر ساله و به خصوص در موسم تابستان پذیرای بیش از 60 میلیون توریست از سراسر جهان می باشد. نکته جالب توجه اینکه اسپانیا مقصد  گردشگرانی است که از کشورهای اوپایی به این منطقه سفر می کنند.پایتخت کشور اسپانیا شهر دیدنی مادرید است.جالب است بدانید که با داشتن اقامت اسپانیا می توان بصورت کاملا آزادانه به 26 کشور دنیا سفر کرد و حتی فعالیت های تجاری با تمام کشورهای عضو شینگن و فراتر از آن با دیگر ملیت های دنیا انجام داد.از آنجایی که  هزینه زندگی در اسپانیا به مراتب و بطور متوسط بین 20-30 درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی می‌باشد و به همین دلیل افراد زیادی هم اکنون به فکر اخذ اقامت اسپانیا  می باشند و ما شما را در این راستا مشاوره و یاری می نماییم.

متقاضیان اقامت در اسپانیا

Source: www.worldbank.org

 

اخذ اقامت اسپانیا:

 

ساحل آفتاب قصد دارد  شما را با راههای اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا اشنا کند ،

  از آنجائیکه اسپانیا عضو اتحادیه اروپاست اخذ اقامت اسپانیا به معنی کلید ورود به سایر کشورهای عضو این اتحادیه می باشد که  می توان به خرید ملک به عنوان آسان ترین گزینه اشاره کرد. خرید ملک تضمین اخذ ویزاهای بلند مدت و شرایط لازم اخذ اقامت برای مالک و اعضای خانواده است .  همانطور که می دانید اقتصاد نوپای اسپانیا در حوزه اروپا برای انطباق و یکپارچگی با دیگر کشورهای این منطقه نیاز به جذب سرمایه های خارجی دارد، به همین دلیل افراد خارجی که متقاضی خرید خانه در این کشور می باشند،  می توانند در ازای خرید ملک با رقم پایین تر از  500/000,یورو (با توجه به بودجه خریدار و تناسب بین تعداد اعضای خانواده و وسعت ملک)  اقامت این کشور را اخذ نمایند ، و علاوه بر اقامت اسپانیا از مزایای اقامت در اتحادیه اروپا استفاده کرده وبه صورت قانونی در کشور اسپانیا به کسب و کار و زنگی بپردازند.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ بیش از  500/000هزار یورو می باشد که به اقامت طلایی (Gold Residency ) معروف است. مزیت این روش اخذ اقامت دائم بدون قید و شرط است و حتی شرط اقامت در اسپانیا جهت تمدید این نوع اقامت را نیز ندارد.

خرید ملک با چنین شرایط استثنائی نه تنها یک سرمایه گذاری مطمئن برای شماست بلکه قدمی محکم جهت اخذ اقامت اروپا برای شما و خانواده تان خواهد بود.

*ساحل آفتاب با ارائه پکیج کامل مسافرتی  در قالب فروش ملک در اسپانیا  شامل : اخذ ویزا ، ترانسفر ، رزرو هتل ، گشت بازدید پروژه ها ، انتخاب وکلای زبده ، راهنمای فارسی زبان ، ایجاد قرار و هماهنگی های لازم جهت انجام مراحل قانونی خرید ،از ابتدای مرحله خرید تا انتها یعنی اخذ اقامت اروپا برای شما و خانواده همراه و همگام تان خواهد بود.

ساحل آفتاب در خدمت شماست تا شما را برای دستیابی به اموال و مستغلات اروپایی نظیر ویلا –خانه مسکونی-آپارتمان- پنت هوس-زمین و یا موارد تجاری-بازرگانی هدایت نماید.

ما می توانیم در شناسایی و ارزیابی فرصت های توسعه سرمایه گذاری –خرید زمین-طراحی و ساخت  -برآورد مالی-مدیریت پروژه- -فروش و خدمات پس از فروش جهت توسعه سرمایه گذاری مشاور شما باشیم.

مهاجرت به اسپانیا

دولت اسپانیا با حمایت از صنعت توریسم و صنعت ساختمان امکاناتی خاص و شرایطی ایده آل جهت رفاه و آسایش گردشگران به ویژه در مناطق جنوبی این کشور از جمله  کوستا دل سول  ایجاد نموده است .

کوستا دل سول:

 

کوستا دل سول

 

کوستا دل سول در جنوب اسپانیا واقع در بخش خود مختار اندلس،یکی از زیباترین مناطق این کشور است، منطقه ای ساحلی به طول 160 کیلومتر با آب و هوای مدیترانه ای که بیش از 300 روز در سال خورشید  در آن میدرخشد ، در این منطقه استان مالاگا را می توان به عنوان  یکی از شش شهر بزرگ اسپانیا و مکان مناسبی برای زندگی با دارا بودن فرودگاه بین المللی، امکانات رفاهی  از قبیل مدارس بین المللی سه زبانه، دانشگاه های عالی‌، مراکز درمانی و بیمارستان‌های بین المللی، مراکز خرید ،مراکز تفریحی مانند پارک آبی‌، باغ وحش، زمینهای گلف، پارک دلفین و صدها جاذبه توریستی در کنار سواحل زیبای مدیترانه  معرفی نمود.

 

 

لازم به ذکر است که این منطقه از  Nerja  تاGibraltar  (تنگه جبل الطارق ) امتداد یافته است که از شرق به غرب این منطقه می توان به شهرهای  Torremolinos، Benalmadena ، Fuengirola ، Mijas ، Marbella ، Benhavis ،Sanpedro ، Estepona ، Sotogrande و Algeciras  را اشاره کرد.

انجام ورزشهای آبی مانند موج سواری ، جت اسکی و غواصی در سراسر این نوار ساحلی امکان پذیر است و تاریفا پایتخت موج سواری ، در این منطقه قرار گرفته و بهترین زمینهای گلف اروپا در این منطقه واقع شده است.

از دیگر جذابیتهای ورزشی این منطقه انجام ورزشهای زمستانی است که تنها با 90 دقیقه رانندگی در Sierra Nevada   امکان پذیر است.

رستوران های بی نظیر با ارائه غذاهای مدیترانه ای و بین المللی ، موزیک، رقص فلامینگو ، مراسم گاوبازی و بسیاری از برنامه های تفریحی دیگر در تمام  این منطقه در دسترسند.

همچنین وجود مراکز خرید بسیاری که بزرگترین برندهای دنیا در زمینه لوازم خانگی ، مواد غذایی  و پوشاک را ارائه  می نمایند و میتوانند تمام نیازهای شما را برآورده سازند.

 

ماربیا

 

ماربیا

 

ماربیا شهری ترکیب‌یافته از فرهنگ‌ها و ملیت‌های گوناگونی است که در منطقه کوستادل  واقع شده است. با آنکه پیشتر این شهر تنها پاتوق پولداران و افراد مشهور از سراسر دنیا بود، در حال حاضر فرصت‌های بیشماری برای زندگی و سرمایه گذاری در اختیار همه افراد در سطوح مختلف زندگی قرار می‌دهد.

با توجه به تابستان دلپذیر و زمستان ملایم، این منطقه از جذابیت‌های زیادی برای تمامی سال بر خوردار است و زمینهای گلف این شهر به جذابیت آن افزوده است.

ماربیا زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک بوده و امروزه به مقصد توریستی تبدیل شده است،کشورهای حوزه مدیترانه ،توریستها و بازدیدکنندگانی را از سراسر دنیا جذب می نماید و در عین حال تاریخچه خود را حفظ نموده است.

منطقه رویایی Puerto Banus واقع در ماربیا مکانی که می توانید بینظیر ترین کشتی های تفریحی دنیا با مجلل ترین رستوران ها و مراکز مد و هنرپیشه های معروف هالیوود و لوکس ترین اتومبیلها  را در آن جست و جو نمایید .

که به صورت زنجیره ای می باشد که تمام نیازمندیهای شما را اعم از وسایل منزل – پوشاک ،El Corte inglesمرکز خرید

لوازم ورزشی از معروفترین برندهای دنیا  و همچنین مواد غذایی تامین می نماید و به راحتی خواسته های شما را برآورده می کند.

منطقه  Puerto Banusمتشکل از برندهای Gucci ,Hermes,Louis Vuitton,Channel,Dior  ,  Cartierو غیره که شما  می توانید در آن تفریحاتی از جمله خرید  را تجربه کنید.

Old Town Marbella  یکی از زیباترین و بی نظیرترین تفریحات آبی ، رستورانها، برندهای معروف دنیا ، چهره های هالیوودی ، آب و هوای بی نظیر و طبیعت زیبا همه و همه دست به دست داده تا این شهر کوچک را به یکی از جذاب ترین نقاط توریستی اسپانیا و همچنین مکانی فوق العاده برای زندگی افراد مرفه ، ثروتمند و بازنشستگان فراهم نموده است.

 

بارسلونا:

 

بارسلون پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر اسپانیا به شمار می آید.

بارسلون دومین مرکز تجاری اسپانیا لقب گرفته و  بندر بارسلون یکی از مجهز ترین بنادر تجاری در  اروپا می باشد .

شهر بارسلون یکی از غنی‌ترین شهرهای اسپانیا از لحاظ فرهنگی و مراکز مهم بازرگانی و صنعتی است و مرکز ایالت کاتالونیای اسپانیا می باشد.

این شهر دارای مجهزترین قطارهای سریع‌السیر و شبکه گسترده قطار زیرزمینی است و فرودگاه بین‌المللی بارسلون از اعتبار خاص جهانی برخوردار است. بارسلون شهری است که هر نوع گردشگری را با هر سلیقه به خود جذب می‌کند و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران تبدیل شده است . یکی دیگر از عواملی که بارسلونا را به شهری مشهور در دنیا تبدیل کرده می توان به تیم فوتبال بارسلونا و ورزشگاه نیوکمپ اشاره کرد.

خیابانهای بارسلونا نمایشگاه بزرگی از آثار هنری آنتونیو گائودی معمار معروف اسپانیایی می باشند که چشمان هر بازدید کننده‌ای را خیره می‌سازد.

صنعت توریسم یکی از قوی ترین منابع مالی در این قسمت از اسپانیا بوده و بارسلون پذیرای میلیونها گردشگر از سراسر دنیا می باشد.  با توجه به اقلیم مدیترانه ای ، فرصت های شغلی و مراکز علمی- دانشگاهی  بهترین گزینه برای سکونت می باشد.

از دیدنیهای شهر بارسلون  می توان به خیابان La Rambla ، کلیسای ساگرادا فاملیا ، پارک گوئل ،Casa Mila  ،موزه پیکاسو ، موزه دالی و باشگاه فوتبال UFC  می توان به عنوان برجسته ترین جاذبه های بارسلونا اشاره کرد.

مادرید:

 

مادرید
 

مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا دارای یکی از مرتبط ترین شبکه های مترو در کل قاره اروپا می باشد. شما در مادرید با استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی می توانید جای جای این شهر را به آسانی بازدید نمایید. یکی از اصول فرهنگی ساکنین مادرید شب زنده داریست و تا پاسی از شب در خیابانهای این شهر به گشت و گذار می پردازند. خیابان های مادرید بسیار خاطره انگیز هستند و سرتاسر این شهر را ساختمانهای با عظمت و تاریخی با معماری خاص فرا گرفته است.این شهر مرکز فرهنگی ، هنری و سیاسی اسپانیاست و دارای کلیساها و موزه های معروفی که از شهرت جهانی برخوردارند  می باشد. ارتفاع مادرید از سطح دریا 581 متر می باشد و به این جهت می توان گفت که مرتفع ترین پایتخت اروپا می باشد. در سطح شهر علاوه بر رستوران های بی نظیر با ارائه غذاهای سنتی اسپانیایی مانند Tapas و  بین المللی ، رستوران های ترک ، عرب و ایرانی که غذاهای حلال دارند یافت می شود.آب لوله کشی در این شهر قابل نوشیدن است و عموم مردم از همین آب استفاده می کنند . طبق اعلام رسمی هر ساله کمیته اطلاعات و امنیت اتحادیه اروپا مادرید همواره بین رتبه اول تا سوم امن ترین پایتختهای قاره سبز محسوب می شود (www.gomadrid.com ) . این شهر با برخورداری از مراکز درمانی متعدد و قابل دسترس برای عموم و همچنین مراکز علمی – آموزشی و تحصیلات عالیه آکادمیک مانند IE BUSINESS SCOOL و… تضمینی برای آینده خود و فرزندانتان می باشد.

از دیدنیهای شهر مادرید می توان به میدان سول ، Plaza Mayor، خیابان Gran Via  ،پارک El Retiro ، موزه El Prado و ورزشگاه سانتیاگو برنابئو اشاره کرد.

ساحل آفتاب با داشتن دفاتر در شهرهای  بارسلون ،مادرید و جنوب اسپانیا مالاگا(ماربیا) آماده ارائه کلیه خدمات از ابتدا تا انتهای خرید ملک و اخذ اقامت همگام و همراه شما خواهد بود.

 

مزایای خرید ملک در اسپانیا:

 • گشایش حساب بانکی و اخذ کارت های اعتباری
 • دریافت NIE Number (شماره فردی مالیات اسپانیا)
 • اخذ اقامت
 • اخذ ویزاهای بلند مدت شینگن از سفارت اسپانیا برای صاحبان ملک و کلیه اعضاء خانواده و به تبع آن تردد در کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن امکان پذیر می باشد.
 • مالکیت 100% ملک به نام خریدار (عرصه و عیان)
 • سهولت در اخذ ویزای آمریکا و انگلستان از طریق سفارتهای کشورهای ذکر شده در اسپانیا
 • استفاده از خدمات تحصیلی ، درمانی و… برای کلیه اعضای خانواده
 • زندگی در یک کشور امن و زیبا با آب و هوای بی نظیر
 • سبک زندگی بسیار بالا (high quality life style)


جزئیات
فرایند خرید و امور مالی و قانونی:

 فرایند خرید در اسپانیا پیچیده تر یا ساده تر از دیگر کشورهای اروپا نیست. وقتی که در مورد ملکی که مناسب شما است تصمیم گرفتید اولین مرحله پرداخت حق رزرو به مبلغ حدود 6,000  یورو است. این پول ها عموماً توسط بخش فروش شرکت سازنده نگاه داشته می شوند و به شما مدت 30 تا45 روز مهلت برای ساماندهی مالی مرحله پرداخت ، انجام امور اداری ، در صورت لزوم، می دهد.در پایان از شما خواسته می شود که یک قرارداد خرید خصوصی، در حضور سردفتر اسناد رسمی )بنا به قانون لازم است که یک مسئول دولتی اسپانیایی شاهد امضاء باشد( امضاء نمایید و کلیه مدارک به اداره ثبت املاک ارسال می شود تا نام شما را بعنوان مالک قانونی سند مالکیت و دفتر ثبت نمایند.

هزینه های متعددی وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید و شما باید 11%  الی 13 % قیمت خرید برای پوشش دادن آنها را در نظر داشته باشید. اگر چه تغییرات قانون ممکن است بر قیمت ها تاثیر بگذارد.

همیشه قبل از انتخاب ملک با در نظر داشتن بودجه خود شروع به جستجو نمایید. بخاطر داشته باشید که مالیات و دیگر عوارض باید در نظر گرفته شوند. مالیات خرید بسته به اینکه آپارتمان نوساز یا به عبارتی سند دست اول باشد 10% و در حالت سند دست دوم 8% می باشد. هزینه های دیگری نیز وجود دارند از قبیل هزینه های حقوقی، که در منطقه معمولاً 1% قیمت خرید بعلاوه VAT میباشند. حق الزحمه های دفتر اسناد رسمی نیز حدود 1% ارزش اعلام شده ملک بوده و توسط قانون تعیین می شود.

در زیر هزینه های خرید یک ملک به قیمت 200,000 یورو بعنوان نمونه آمده است:

قیمت خرید 200,000=  یورو

%10 ( VAT )مالیات انتقال  20,000= یورو در صورت Resale  8%

%1   + (21%)VATهزینه حقوقی (حق الزحمه وکیل)=   2420یورو

%1 هزینه دفتر اسناد رسمی  2,000= یورو

%0/6 هزینه ثبت زمین  1,200= یورو

مبلغ کل 225,620= یورو

نکته: 1/5%  هزینه انتقال وام بانکی یا اخذ وام = 3000 یورو در صورت اخذ وام بانکی به مبلغ کل اضافه می گردد.

هزینه خدمات ساحل آفتاب 5%= 10/000 یورو  شامل:

-اخذ ویزا

-راهنمای شما در انتخاب و خرید ملک مناسب

– سرویس ترانسفر و گشت و شناسایی منطقه مورد و بازدید از پروژه ها

-هتل محل اسکان (4 ستاره) به مدت 6 روز

-راهنمای فارسی زبان در مدت اقامت

-مشاوره در زمینه اخذ اقامت بدون اجازه کار پس از خرید ملک

 

ثبت شرکت :

 

ثبت شرکت در اسپانیا

 

ساحل آفتاب این افتخار را دارد که باتیم وکلای مجرب خود شرکت شما را در کشوراسپانیا ثبت نماید  و دریافت این نوع اقامت با ثبت شرکت در یک رشته مناسب کاری خواهد بود که برای متقاضی طرح برنامه تجارت مناسب آماده می شود . برای اینکار وکلای ما پس از انتخاب نام و ثبت آن موضوع فعالیت شرکت و تمامی مراحل ثبت و اخذ شماره مالیاتی را انجام داده و به افتتاح حساب شرکت شما و اخذ Debit card و Credit card در کشور مورد نظر مبادرت می ورزند.

 

تمکن مالی(FIP) و نوآفرینی  :

 

ساحل افتاب با دارا بودن توانایی در اخذ انواع اقامت اسپانیا ، نظیر  اثبات توانایی مالی و یا نوآفرینی  قادر است  این نوع اقامت را  برای متقاضیان اخذ نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بخش اقامت  تماس حاصل فرمایید.

 

اخذ اقامت اسپانیا 2020

 

با توضیحاتی که در بالا آورده شد به خوبی می توان به این نتیجه دست پیدا کرد که روش های مختلفی برای دریافت اقامت اسپانیا در سال 2020 وجود دارد و علاقمندان به اخذ اقامت اسپانیا می توانند با بررسی شرایط خود برای انتخاب بهترین روش برای اقامت در اسپانیا اقدام کنند.

در این مسیر کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب با در نظر گرفتن شرایط مشتریان خود، بهترین و ساده ترین روش را برای دریافت اقامت اسپانیا در سال 2020 به شما پیشنهاد خواهند داد.

 

اقامت دائم اسپانیا در سال 2020

 

با استفاده از روش های مختلف از جمله روش کار در اسپانیا، روش تحصیل در اسپانیا، روش تمکن مالی در اسپانیا، سرمایه گذاری در اسپانیا با روش هایی مانند خرید ملک در اسپانیا، روش تولد و یا مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج و ده ها روش دیگر می توانید اقامت دائم اسپانیا را به دست بیاورید.

به صورت کلی برای دریافت اقامت دائم اسپانیا در سال 2020 بهترین روش خرید ملک در اسپانیا با ارزش حداقل 500 هزار یورو است. در این روش از همان ابتدا اقامت اسپانیا را برای دو سال به دست خواهید آورد و بعد از آن برای هر 5 سال می توانید اقامت خود را تمدید کنید. در هر یک از روش های اقامتی اسپانیا فرد می تواند بعد از 5 سال حضور در اسپانیا و حداقل زندگی به مدت 181 روز در اسپانیا اقامت دائم اسپانیا را به دست بیاورد.

در ضمن فرد برای دریافت اقامت دائم اسپانیا باید به زبان اسپانیایی تا حدود مناسبی تسلط پیدا کند، قوانین و مقررات اسپانیا و فرهنگ اسپانیا را بداند و سو پیشینه ای نیز نداشته باشد.

 

اخذ پاسپورت اسپانیا

 

اخذ پاسپورت اسپانیا

شرط دریافت پاسپورت اسپانیا این است که فرد ابتدا اقامت دائم اسپانیا را اخذ کرده باشد. بنابراین افرادی که ابتدا اقامت دائم اسپانیا را به دست آورده باشند به شرط اینکه حداقل 10 تا 12 سال در اسپاینا زندگی بکنند و حضور داشته باشند می توانند برای دریافت پاسپورت اسپانیا درخواست بدهند. پاسپورت اسپانیا از معتبرترین و بهترین پاسپورت های جهان با قابلیت سفر به بیش از 57 کشور جهان است.

موسسه حقوقی ساحل آفتاب با پشتوانه ده ها سال اعتبار و خوش نامی در حوزه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور های اروپایی بخصوص اسپانیا، به عنوان برترین برند مهاجرت و سرمایه گذاری در اسپانیا و به عنوان موسسه ای امین و مطمئن در بین سرمایه گذاران شناخته می شود. سال آفتاب با در اختیار داشتن بهترین وکلا و کارشناسان در طول ده ها سال بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نموده و از زمان سرمایه گذاری و یا سفر به اسپانیا تا  دریافت اقامت دائم مشتریان خود همواه در کنار آنها بوده و به صورت تضمینی و قطعی امور مهاجرت به اسپانیا را برای مشتریان خود برنامه ریزی نموده است.

اگر به دنبال یک مهاجرت مطمئن، سرمایه گذاری تضمینی و اقامت حتمی در اسپانیا هستید تردید نداشته باشید که بهترین انتخاب شما موسسه حقوقی ساحل آفتاب خواهد بود. همین الان می توانید با گرفتن شماره ها ما با مشاوران ما به صورت رایگان مشاوره نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

2 پاسخ

 1. عرض ادب
  میشه لطفا در خصوص اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت بیشتر راهنمایی بفرمایید
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.