شماره تماس : 23-88641720

راه های اخذ اقامت اسپانیا

راه های اخذ اقامت اسپانیا

 

اسپانیا یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی و صاحب چهارمین اقتصاد برتر در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این کشور از اعضا اصلی اتحادیه اروپا و پیمان منطقه ای شینگن محسوب می شود و عضویت آن در بسیاری از اتحادیه های بین المللی و اقتصاد و تجارت جهانی باعث شده تا اقامت اسپانیا برای بسیاری از افراد به یک رویا مبدل شود.

اسپانیا از کشورهای اروپای غربی و از پیشگامان رفاه اجتماعی و نظم جهانی از در بین کشورهای شاخص و پیشرو در جهان می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد خواهان اقامت در این کشور و استفاده از موقعیت و شرایط خاص کشور اسپانیا و البته اروپا هستند.

 

درباره اسپانیا

 

اسپانیا یکی از تاریخی ترین و غنی ترین کشورهای جهان و صاحب مردمانی خونگرم و اجتماعی است. این کشور از کشورهای قدرتمند جهانی محسوب می شود و زمانی نه چندان دور صاحب قدرتمند ترین امپراطوری جهان بود. زبان اصلی مردم این کشور اسپانیایی است و فرهنگ ها و اقوام مختلفی در این کشور زندگی می کنند.

یکی از ویژگی های اصلی کشور اسپانیا را می توان موقعیت خاص جغرافیایی این کشور دانست. قرار گرفتن این کشور در منتها الیه جنوب غربی اروپا و مجاورت با دو دریای زیبا و استراتژیک مدیترانه و اطلس باعث شده تا این کشور دسترسی فوق العاده به آب های جهانی و یکی از ورودی های اصلی اروپا باشد. این جنبه مهم استراتژیکی همواره موجب شده تا نقطه قوت اساسی کشور اسپانیا تلقی شود و ثروت زیادی را برای این کشور به همراه داشته باشد و علاقمندان زیادی به دنبال سرمایه گذاری در این کشور باشند.

به دنبال رکود صورت گرفته در اسپانیا در اوایل سال 2008 و به دنبال برون رفت از شرایط خاص اقتصادی که دامن گیر این کشور شد و در راستای تقویت نظام اقتصادی در این کشور، دولتمردان اسپانیا شرایط اقامت در اسپانیا را تسهیل کردند. بر این اساس قوانینی به کمک اتحادیه اروپا در اسپانیا تدوین شد که موجبات سرمایه گذاری ، تحصیل، مشارکت و غیره در اسپانیا را به ازا اعطا اقامت اسپانیا برای افراد خارجی فراهم کرد و این امر کمک زیادی به رشد اقتصادی اسپانیا کرد. برای این منظور در طول این سال ها راه های مختلفی برای اعطا اقامت به مهاجران و علاقمندان در قوانین اسپانیا ایجاد شده است که مهم ترین این موارد را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

به یاد داشته باشید برای دریافت اقامت اسپانیا بهترین راه استفاده از تخصص و دانش کارشنایان حرفه ای ما در موسسه حقوقی ساحل آفتاب است.

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

 

اوضاع اقتصادی مناسب و بیکاری کم در اسپانیا باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال کار در بازارهای کار و فرصت های کاری در اسپانیا باشند. افرادی که بتوانند در بازار کار اسپانیا برای خود موقعیت شغلی پیدا کنند می توانند از این طریق برای خود اقامت اسپانیا را برای یک سال دریافت کنند. در صورت تووافق با کارفرما این قرارداد کار و اقامت اسپانیا می تواند تمدید شده و برای یک تا دو سال بعد نیز ادامه داشته باشد.  اقامت از طریق کار در اسپانیا تا حداقل 5 سال یک اقامت موقت است و بعد از 5 سال در صورتیکه که فرد اثبات کند که شرایط لازم را دارد می تواند به اقامت دائم تبدیل شود.

نکته بسیار مهم برای دریافت اقامت کاری اسپانیا این است که بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، کافرماهای اسپانیایی زمانی می توانند اقدام به استخدام یک فرد غیر اتحادیه اروپایی بکنند که ابتدا سه ماه در خود کشور اسپانیا و بعدا سه ماه در سطح اتحادیه اروپا درخواست کار داده باشند و نیروی کار مورد نیاز خود را پیدا نکرده باشند. هر چند طبق قوانین اخیر اگر اثبات کنند که نیروی کار ماهر و متخصص با شرایط ویژه ای را می خواهند جذب کنند، به عنوان نیروی زبده و متخصص می توانند این فرایند را دور بزنند.

برای کاریابی در اسپانیا کارشناسان ما ترفند ها و راهنمایی های کلیدی را در اختیار علاقمندان قرار خواهند داد. به یاد داشته باشید برای اقامت کاری در اسپانیا نیاز به دعوتنامه کاری کارفرما خواهید داشت و این کار با تخصص کارشناسان ما بسیار ساده تر خواهد بود.

 

مدارک لازم برای اخذ اقامت کاری اسپانیا

 

 • یک قطعه عکس رنگی تمام چهره و جدید
 • تکمیل فرم درخواست ویزا ملی اسپانیا
 • کارت شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • دریافت اجازه کار و اقامت اسپانیا
 • ارائه عدم سابقه و سو پیشینه
 • گواهی سلامت

 

اقامت در اسپانیا از طریق تحصیل

قرار گرفتن بسیاری از دانشگاه های اسپانیا در لیست برترین دانشگاه های جهان و با رنکینگ های جهانی باعث شده تا هر ساله هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا جذب شوند.

تحصیل در دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در اسپانیا هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی این کشور امکان پذیر است. دانشگاه های دولتی بخصوص در مقطع لیسانس و فوق لیسانس عمدتا به زبان اسپانیایی دوره های خود را برگزار می کنند اما دانشگاه های خصوصی بسیاری از دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند.

تقریبا تمامی رشته های معتبر دانشگاهی در دانشگاه های اسپانیا تدریس می شود. جذب در دانشگاه های اسپانیا کار چندان دشواری نیست و علاقمندان به تحصیل در اسپانیا می توانند با پرداخت حدود 600 تا 1500 یورو در دوره کارشناسی، 4000 تا 8000 یورو در سال برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و بین 500 تا 1200 یورو برای تحصیل دوره دکتری در دانشگاه های اسپانیا پذیرش بگیرند. البته این نرخ ها نسبی بوده و متناسب با دانشگاه های مختلف و شرایط دانشجو تغییر می کند.

برای دریافت اقامت تحصیلی اسپانیا در دوره های لیسانس و فوق لیسانس دانشجویان باید در زمان هایی که دانشگاه ها پذیرش دارند با مراجعه به سایت دانشگاه ها درخواست تحصیل در این دانشگاه ها را ارائه نمایند. این کار می تواند به صورت حضوری نیز انجام شود ولی بهترین راه برای ارائه درخواست تکمیل فرم های تعیین شده در سایت این دانشگاه ها است. بعد از مدتری در صورت پذیرش در این دانشگاه ها باید با دریافت پرینت از این برگ پذیرش برای دریافت ویزا اسپانیا و نهایتا اقامت تحصیلی از راه های قانونی اقدام کنید.

اما برای تحصیل در دوره دکتری در اسپانیا باید از یک استاد معتبر در دانشگاه های هدف پذیرش دریافت کنید. این مهم معمولا با ارتباط با استاد انجام می شود. بنابراین اگر به دنبال تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا هستید باید بتوانید این اساتید را مجاب به قبول درخواست خودتان بکنید.

بهترین راه برای دریافت اقامت تحصیلی در اسپانیا استفاده از تخصص کارشناسان حرفه ای مانند کارشناسان موسسه حقوقی ساحل آفتاب است. به یاد داشته باشید که کارشناسان ما با ارتباطات قوی با دانشگاه های مختلف در اسپانیا و اساتید شناخته شده دانشگاهی به راحتی می توانند برای شما مقدمات حضور و تحصیل در برترین دانشگاه های اسپانیا را فراهم کنند.

اقامت تحصیلی در اسپانیا معمولا تا زمان تحصیل در اسپانیا ادامه خواهد داشت. عزیزانی که به مدت 3 تا 5 سال در این کشور ادامه تحصیل دهند، می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. بسیاری از دانشجویان با یافتن شرایط کاری در اسپانیا مدت زمان اقامت خود را به 5 سال می رسانند و بعد از آن اقامت دائم خود را در اسپانیا دریافت می کنند.

ضمن اینکه می توانید بخصوص در دوره دکتری برای دریافت بورسیه از دانشگاه های معتبر اسپانیا با تخصص کارشناسان ما اقدام کنید.

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

 

بدون تردید بهترین و ساده ترین راه برای دریافت اقامت دائم اسپانیا در کوتاه ترین زمان سرمایه گذاری در اسپانیا است. برای این منظور راه های زیادی وجود دارد که فرد می تواند از طریق این راه ها در اسپانیا سرمایه گذاری کند.

 

اقامت در اسپانیا به صورت طلایی ( گلدن ویزا)

 

ویزای سرمایه گذاری طلایی اسپانیا یک فرصت کم نظیر برای اقامت در اسپانیا در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی است. در این حالت فرد با سرمایه گذاری در بازارهای مختلف اسپانیا مانند املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500.000 یورو یک اقامت طلایی که اقامت تضمینی  اول 2 ساله و پس از آن 5 ساله را برای سرمایه گذار و خانواده اش به همراه دارد، دریافت می کند. ویزا گلدن اسپانیا در اصل اقامت 5 ساله را بدون نیاز به حضور دائم در اسپانیا بریا فرد به همراه دارد و اگر تداوم این سرمایه گذاری تا 5 سال وجود داشته باشد، بعد از 5 سال به راحتی قابل تبدیل شدن به اقامت دائم اسپانیا و حتی دریافت پاسپورت اسپانیایی است.

 

اقامت با خرید ملک در اسپانیا

 

یکی دیگر از راه های اقامت فوری از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا، خرید ملک است. هر چند اگر ارزش ملک خریداری شده بالغ بر 500 هزار یورو باشد، فرد اقامت طلایی اسپانیا را به دست می آورد اما با خرید ملک به ارزش حتی 100.000 یورو نیز سرمایه گذار می تواند اقامت اسپانیا را به دست بیاورد. خرید ملک ممکن است مسکونی و یا تجاری باشد. با این حال این نوع اقامت از نوع اقامت موقت و یک ساله است.

اقامت موقت یک ساله از این راه را می توان هر بار برای دو سال تمدید کرد و یا بعد از 5 سال آن را به اقامت دائم اسپانیا تبدیل کرد.

 

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

 

تمکن مالی یا خود حمایتی که به اقامت بازنشستگی نیز شهرت دارد نوعی اقامت فوری در اسپانیا است که تنها متقاضی باید اثبات نماید که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و اگر همراهانی دارد، همراهانش را دارد.

در روش اقامت تمکن مالی متقاضی باید از قبل هزینه های زندگی خود را برای یک سال در یک حساب به میزان حداقل 25000 یورو سپرده نماید و اثبات کند که بین 2 تا 3 هزار یورو در ماه درآمد برای خود ، 500 یورو برای همسر و برای هر یک از فرزندان 500 یورو درآمد دارد. این درآمد نمی تواند از محل کار و کسب در اسپانیا باشد و فرد باید درآمد خود را بدون نیاز به کار در اسپانیا به دست بیاورد. از راه های تعریف شده برای کسب این درآمد می توان به حقوق بازنشستگی، درآمد از محل سود سهام و یا سپرده، درآمد از طریق اجاره بها و یا سود مشارکت و غیره اشاره کرد.

اقامت تمکن مالی اسپانیا در ابتدا یک ساله است و می تواند برای مدت 2 سال هر بار تمدید شود و بعد از 5 سال با درخواست متقاضی به اقامت دائم تبدیل شود. در صورت دریافت اقامت دائم اسپانیا امکان کار در اسپانیا نیز فراهم می شود.

 

اقامت در اسپانیا با ثبت شرکت یا کار  آفرینی در اسپانیا

 

ارائه یک طرح توجیهی و اقتصادی موسوم به طرح تجاری که نشان دهنده کارآفرین بودن، اشتغال زا بودن، داشتن تاثیرات اقتصادی، منافع عمومی و بهبود زیر ساخت های اسپانیا باشد، به راحتی می تواند شما را مشمول دریافت ویزا ثبت شرکت، کار آفرینی و یا اشتغال زایی در اسپانیا بکند. به یاد داشته باشید که موضوعات ثبت شرکت در اسپانیا ، کار آفرینی در اسپانیا و یا راه اندازی کسب و کار در اسپانیا هر یک به صورت متفاوتی در قوانین اسپانیا دیده می شوند.

برای ثبت شرکت در اسپانیا قالب های حقوقی زیادی وجود دارد که بهترین آنها قالب ثبت شرکت سهامی و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا است. برای ثبت شرکت سهامی حداقل 50 هزار یورو و برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل 25000 یورو باید به عنوان سرمایه اولیه در حساب شرکت واریز شود.

برای راه اندازی کسب و کار در اسپانیا نیز باید حداقل 1 میلیون یورو سرمایه وارد کشور اسپانیا بکنید و برای کار آفرینی در اسپانیا شرایط متفاوتی وجود دارد، از اشتغال برای یک نفر به شرط سود آور بودن و اقتصادی بودن طرح تا اشتغال برای حداقل 10 نفر از مواردی است که برای اقامت از طریق اشتغال زایی در اسپانیا نیاز است.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در اسپانیا

 • ارائه مدرک شغلی
 • ارائه طرح تجاری
 • 4 قطعه عکس جدید
 • پاسپورت
 • کارت شناسایی
 • گواهی سلامت
 • گواهیعدم سو پیشینه
 • مدارک نشان دهنده استطاعت مالی
 • اثبات عدم بدهی
 • سند ازواج برای همسر
 • اظهار نامه مالیاتی

تمامی این اسناد باید به زبان اسپانیایی نیز ترجمه شود و ممکن است به اسناد دیگری نیز با توجه به زمینه سرمایه گذاری نیاز باشد.

به یاد داشته باشید که فرصت های سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار متفاوت هستند. اگر نیاز به مشاوره تخخصصی برای سرمایه گذاری و اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا هستید تردید نداشته باشید که مشاوران ساحل آفتاب به صورت کاملا تضمینی بهترین شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

 

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج با تبعه اسپانیا

 

بر خلاف برخی از تصورات دریافت اقامت از طریق ازدواج با تبعه اسپانیایی کار چندان ساده ای نیست و الزاما فرد باید اثبات کند که ازدواج او واقعی بوده و به تعهدات زوج خود پایبند است. این روش نیاز به دبنال کردن یک پروسه حقوقی و قانونی دارد. در ضمن در این روش متقاضی باید اثبات کند که توان مالی اداره زندگی همسرش را دارد.

نکته مهمی که برای اقامت از طریق ازدواج در اسپانیا وجود دارد این است که این اقامت از نوع اقامت موقت است و حداقل نیاز به زندگی به مدت 5 سال با همسر اسپانیایی را دارد. در ضمن همسر شما باید شهروند اسپانیا باشد. بعد از 5 سال اگر هیچ سابقه منفی از شما مشاهده نشود و بنا به درخواست همسر شما، امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا برای شما وجود دارد.

 

اقامت از طریق خون یا تولد

قوانین اسپانیا برای اعطا اقامت بر پایه خون بنا شده است. بنابراین افرادی که از والدین اسپانیایی متولد شوند می توانند اقامت اسپانیا را به دست بیاورند. این بدین مفهوم است که باید حداقل یک نفر از والدین اصالت اسپانیایی داشته باشد.

نکته ای که ممکن است مورد سوال برخی از عزیزان باشد اینکه اگر فرزندی از والدین غیر اسپانیایی که دارای اقامت موقت اسپانیا هستند متولد شود، مثلا در دوران تحصیل در اسپانیا صاحب فرزند شده اند، آیا اقامت اسپانیا را خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفت که این فرزندان در صورت اقامت والدین آنها در اسپانیا بعد از دو سال می توانند صاحب پاسپورت و شهروندی اسپانیا شوند اما والدین آنها باید الزاما پروسه 5 سال اقامت موقت خود را طی کنند.

 

اقامت هنرمندان و ورزشکاران در اسپانیا

 

هنرمندان، افراد موفق و صاحب رزومه قوی و ورزشکاران صاحب امتیاز ویژه ای برای اقامت در اسپانیا هستند. تکیه بر رزومه شغلی قوی در بین هنرمندان و قهرمانی ها و نام آوری های مهم برای ورزشکاران و یا انجام پروژه های تخصصی برای افراد متخصص، آنها را واجد شرایط اقامت در اسپانیا می کند. هر چند در سال های اخیر ایرانی ها کمی با مشکل برای دریافت این نوع اقامت اسپانیا مواجه شده اند اما افراد موفق به صورت کلی می توانند با ارائه رزومه موفق ، به روش های بسیار ساده تری اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

 

پناهندگی در اسپانیا

 

اسپانیا از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو و پناهندگی است و به همین جهت همواره مورد توجه بسیار از افراد جویای پناهندگی بوده است. دریافت پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا حتی در کشورهای پیشرفته ای مانند اسپانیا اعطا اقامت از طریق پناهندگی با دشواری همراه است. شرایط خاص مانند مشکلات مذهبی، عقیدتی، ملیتی، جنسیتی و یا سیاسی برای دریافت پناهندگی لازم است و این امر معمولا نیاز به اثبات دارد که این کار به هیچ عنوان ساده نیست و موسسه ساحل آفتاب اصلا توصیه ای مبنی بر پناهندگی اسپانیا ندارد.

به صورت کلی راه های اخذ اقامت اسپانیا بسیار متنوع است، ولی عمده ترین و بهترین این روش ها در بالا توضیح داده شد. انواع روش های سرمایه گذاری، مشارکت های اجتماعی ، انواع روش های تحصیلی و کاری ، انواع قرارداده های اجتماعی و کاری و غیره می تواند شما را مشمول دریافت اقامت اسپانیا بکند.

برای اینکه بهترین راه را برای اقامت اسپانیا پیدا کنید، همین امروز با کارشناسان ما در موسسه حرفه ای ساحل آفتاب تماس بگیرید و همانند صدها نفر دیگر از خدمات ما برای حضور در اسپانیا و اقامت در کشور پیشرفته اسپانیا بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.