شماره تماس : 23-88641720

اخذ اقامت اسپانیا (شرایط 2023)

اقامت اسپانیا (شرایط 2023)

اقامت اسپانیا (شرایط 2023) عنوان مقاله ای است که در این بخش قصد داریم شما را با تمامی شرایط آشنا نماییم. مطالعه کامل این بخش تقریباً 30 دقیقه زمان لازم دارد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

کسب اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا شرایط 2023 برای افرادی که در هر شرایطی که هستند، اگر بخواهند در اسپانیا زندگی کنند یا هر نوع فعالیتی را در این کشور توسعه دهند. برای مثال کار، زندگی، تحصیل و یا حتی سرمایه گذاری به اجازه اقامت اسپانیا نیاز دارند. مجوز “اقامت اسپانیا” یک مجوز قانونی کوتاه مدت یا دائمی برای اقامت در اسپانیا است که در ادامه انواع مجوز اقامت اسپانیا را طبق شرایط و قوانین جدید در سال 2023 میلادی مشاهده خواهید کرد.

اقامت اسپانیا

نحوه اخذ اقامت اسپانیا

اجازه اخذ اقامت اسپانیا بر اساس ملیت متقاضیان اعمال می شود و با توجه به کشور مبدأ، شرایط لازم در نظر گرفته می شود، یعنی روند درخواست اقامت اسپانیا بین ساکنان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت است.

شهروندان اتحادیه اروپا هنگام مهاجرت به اسپانیا نیازی به ویزا ندارند فقط باید در اداره پلیس شهری که در آن اقامت خواهند داشت ثبت نام کنند.

اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا ملزم به انجام تشریفات مختلفی هستند و نحوه اخذ اقامت اسپانیا به مدت زمانی که قصد اقامت در این کشور را دارند نیز بستگی دارد. در این زمینه دو گروه عمده وجود دارد:

ویزای کوتاه مدت: به شما این امکان را می دهد که 90 تا 180 روز بدون کار در این کشور بمانید. این ویزا ویزای شینگن نام دارد.

ویزای بلند مدت: اگر قصد دارید بیش از یک سال در اسپانیا بمانید یا حتی قصد دارید در این کشور کار و زندگی کنید، به یک مجوز اقامت استاندارد نیاز خواهید داشت که به آنها اجازه می دهد در ابتدا اقامت موقت و در صورت واجد شرایط بودن پس از پنج سال زندگی در اسپانیا و تمدید اقامت، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. پس از گذشت 10 سال از اقامت دائم، می توانید برای شهروندی و اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست دهید. البته باید بدانید یک شهروند خارجی برای دریافت تابعیت اسپانیایی باید تابعیت قبلی خود را رها کند.

شماره NIE چیست؟

مهاجرت به کشور اسپانیا

شماره NIE  یک شماره شناسایی مالیاتی شخصی و منحصر به فرد است که برای افرادیکه تابعیت اسپانیایی ندارند یعنی شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از 3 ماه در اسپانیا بمانند، طبق قانون باید برای شماره NIE درخواست دهند. برای شهروندان اتحادیه اروپا، شماره NIE روی کارت TIE چاپ می شود و باید در سه ماه اول اقامت خود در اسپانیا، برای شماره NIE درخواست دهند در حالیکه شهروندان غیر اتحادیه اروپا، NIE خود را از طریق سفارت اسپانیا در کشور محل اقامت خود، همراه با درخواست اقامت اسپانیا دریافت می کنند.

این شماره از 1 حرف در ابتدا 7 عدد و 1 حرف در پایان (X0000000-R) تشکیل شده است.

شماره NIE جهت ردیابی کلیه  امور مالی و اجتماعی در اسپانیا، فعالیت های قانونی یا مالیاتی و تراکنش های مالی که اداره مالیات اسپانیا را شامل می شود ضروری است. اساساً، هر فعالیتی در اسپانیا که در آن خارجی ها باید مالیات بپردازند، نیاز به یک شماره شناسایی اسپانیایی دارد. این شماره باید در تمام اسناد شما که در اسپانیا صادر شده است ظاهر شود. خانواده همراه شما هم ملزم به دریافت شماره شناسایی خارجی خواهند بود.

چرا به شماره NIE نیاز دارم؟

این شماره به عنوان شماره شناسایی خارجی شما عمل می کند و کلید زندگی شما در اسپانیا خواهد بود. شماره NIE برای انواع اسناد، دادرسی های رسمی یا منافع اقتصادی و حرفه ای مورد نیاز است یعنی تقریباً هنگام درخواست برای هر چیزی از آن استفاده می شود. از قبیل:

 • برای افتتاح حساب بانکی به عنوان مقیم
 • برای کار کردن و شاعل بودن به طور قانونی یا داشتن یک قرارداد کاری اسپانیایی (استخدام قانونی، خود اشتغالی، راه اندازی کسب و کار یا ایجاد یک تجارت در اسپانیا)
 • ثبت کسب و کار و اخذ مجوز برای کسب و کار
 • پرداخت مالیات در اسپانیا
 • امضای قرارداد و وام مسکن
 • پرداخت تعرفه کالاهای وارداتی
 • برای خرید یا فروش ملک، بیمه ملک و تنظیم وام یا رهن
 • خرید و فروش وسیله نقلیه موتوری
 • برای تحصیل بیش از 3 ماه در اسپانیا
 • برای ثبت نام در طرح سلامت خدمات اجتماعی و دریافت مزایا
 • درخواست گواهینامه رانندگی
 • پرداخت قبوض آب و برق و تلفن و برای داشتن اینترنت
 • برای قرارداد اینترنت یا سیم کارت اسپانیایی
 • تسلیم اظهارنامه مالیاتی یا هر نوع درخواست اداری مربوط به دفتر خارجی
 • وراثت یا به ارث بردن دارایی ها

TIE چیست؟

TIE (Tarjeta de Identidad de Extranjero)

یک کارت اقامت رسمی است که شماره NIE شما روی این کارت TIE چاپ می شود. این مدرکی است که تمام افراد غیر اروپایی که قصد اقامت بیش از 6 ماه در اسپانیا دارند از جمله خانواده و کودکانتان باید درخواست دهند. یعنی این کارت مجوز اقامت و کلید زندگی در اسپانیا است.

 در این کارت شناسایی تمام اطلاعات شخصی ضروری متقاصی مانند اثر انگشت، تاریخ تولد، مدت اقامت و وضعیت متقاصی، به همراه یک عکس روی آن درج شده است.

اگر قصد تحصیل، کار یا سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید، موظف به دریافت این مدرک هستید. شما فقط می توانید برای کارت TIE از اسپانیا درخواست دهید لذا یک ماه پس از ورود خود به اسپانیا، در ایستگاه پلیس مربوطه برای TIE درخواست دهید تا بتوانید اثر انگشت خود را بگیرید.

طبقه بندی کارت بسته به نوع ویزا که متقاضی درخواست می کند متفاوت خواهد بود. رایج ترین آنها TIE دانشجویی است. دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند و ویزای دانشجویی دارند ملزم به دریافت کارت اقامت اسپانیا یا TIE می باشند.

انواع اقامت اسپانیا و شرایط آن در سال 2023

اقامت کاری اسپانیا در سال 2023

اقامت در اسپانیا

اگر شما شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید در اسپانیا کار و زندگی کنید، باید قبل از ورود به اسپانیا، از طریق سفارت اسپانیا در کشور مبدأ خود به اداره کار این کشور، درخواست ویزا یا  مجوز کار دهید. و اولین چیزی که باید بدانید و در نظر بگیرید این است که برای کدام ویزا باید درخواست دهید به عنوان مثال: برای کار مستقل به اسپانیا می آیید (تاجر، سرمایه گذار، کار آفرین، خود اشتغالی و غیره) و یا اینکه به عنوان کارمند یا کارگر می آیید که در این صورت باید حتما پیشنهاد شغلی (job offer) از طرف یک کارفرما در اسپانیا داشته باشید که در ادامه به طور کامل و طبق شرایط در سال 2023 میلادی توضیح داده ایم.

اقامت کاری اسپانیا برای کارمندان

برای این نوع اقامت کاری، خود نمی توانید از اسپانیا اقدام کنید. مرحله اول یافتن پیشنهاد کاری و کارفرما است زیرا کارفرما باید از طرف شما برای فرآیند دریافت ویزا از وزارت کار اسپانیا اقدام کند و در صورتی مجوز یا ویزای کار اعطا می شود که شرایط زیر را داشته باشد از جمله:

 • کارفرما باید شغل پیشنهادی را چند ماه آگهی کند و در صورتی که هیچ فرد مناسبی از کشور اسپانیا یا اتحادیه اروپا پیدا نشد و کار با کمبود متقاضی واجد شرایط مواجه بود می تواند با دلایل توجیهی خود، تخصص و صلاحیت شما را اثبات کند.
 • قرارداد باید فعالیت کارمند را به صورت مستمر در طول مدت مجوز اقامت تضمین کند.
 • کارفرما باید از امکانات اقتصادی کافی برخوردار باشد و برای امور مالیاتی در سیستم تأمین اجتماعی ثبت نام کرده باشد.

در این زمان شما یک ماه فرصت دارید تا درخواست خود را به همراه مدارک به سفارت اسپانیا در کشور خود ارائه دهید سپس دفتر سفارت درخواست را بررسی می کند و تا زمانی که مجوز کار نداشته باشید، نمی توانید کار را بپذیرید، یا قراردادی را امضا کنید. هر گونه پذیرش، مشروط به موفقیت آمیز بودن درخواست می باشد.

این ویزا تا یک سال اعتبار دارد. پس از آن، می توانید برای دو دوره دو ساله دیگر تمدید کنید. این در مجموع پنج سال است و پس از آن شما واجد شرایط اقامت دائم خواهید بود.

اقامت کار برای کارگران خوداشتغال و آزاد در اسپانیا

این ویزا برای افراد خوداشتغال است. این اجازه اقامت می تواند مشاغل آزاد، حرفه ای یا صاحبان مشاغل کوچک و پروژه هایی که غیر نوآورانه در نظر گرفته می شود (مثله فروشگاه ها سوپرمارکت ها یا کافه تریا ها) و همچنین پرويه های نوآورانه مانند کارآفرینی را پوشش دهد.

شما نمی توانید برای این ویزای خود اشتغالی زمانی که در اسپانیا هستید درخواست دهید باید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری در کشور خود درخواست دهید. اعتبار این ویزا یک سال است که می تواند در صورت وجود تمامی شرایط برای چهار سال (2 دوره 2 ساله) دیگر قابل تمدید می باشد و در هر تمدید، باید نشان دهید که کسب و کار هنوز قابل دوام است و پول کافی برای تأمین زندگی دارید و پس از پنج سال شما واجد شرایط اقامت دائم اسپانیا خواهید بود.

آیا اعضای خانواده می توانند به اسپانیا سفر کنند و همچنین کار کنند؟

شما ابتدا نمی توانید خانواده را در درخواست مجوز کار بگنجانید اما پس از یک سال اقامت در اسپانیا و در صورت داشتن یک سال دیگر مجوز اقامت این کشور، اعضای خانواده می توانند درخواست مجوز اقامت دهند و پس از تأیید، می توانند برای یک سال به اسپانیا بیایند و بدون مجوز کار، کار کنند. البته که این مجوز برای آنها قابل تمدید می باشد.

اقامت کاری اسپانیا به عنوان کارمند حرفه ای با مهارت و صلاحیت بالا

این یک ویزای کار جداگانه است که بر مشاغل مدیریتی و پرسنل و متخصصان بسیار ماهر که نقش ارشد در اسپانیا را بر عهده می گیرند متمرکز است. کارگران باید دارای صلاحیت بالا یا تجربه حرفه ای معادل باشند که در هر دو مورد به طور مستقیم با شغل پیشنهادی مرتبط است و شغل مورد نظر باید دارای فقدان نامزدهای مناسب در اتحادیه اروپا باشد.

برای واجد شرایط بودن، باید:

 • یک پیشنهاد کاری از یک شرکت اسپانیایی واجد شرایط داشته باشید. شرکت‌های بزرگ یا شرکت‌های متوسط ​​در حوزه‌های مهم اقتصادی
 • حقوق قابل توجهی دریافت کنید مقدار دقیق بسته به نقش و صنعت متفاوت است.
 • یک پیشنهاد شغلی از دانشگاه، موسسه تحقیقاتی یا بخش دولتی در یک نقش واجد شرایط داشته باشید. این نقش ها می تواند به عنوان یک محقق، متخصص فنی ماهر، سخنران، مربی، یک مدیر ارشد و یا یک موقعیت فنی بسیار ماهر باشد.

این ویزا چندین مزیت قابل توجه نسبت به مجوزهای کار استاندارد اسپانیا دارد. مزایای اصلی عبارتند از:

 • لازم نیست این نقش در لیست مورد تقاضا باشد یا برای اتباع اسپانیایی از قبل آگهی شده باشد.
 • می توانید خانواده خود را در برنامه قرار دهید تا بلافاصله به شما ملحق شوند و آنها همچنین می توانند در اینجا کار کنند.
 • شرکت همچنان باید از طرف شما درخواست دهد، اما شما می توانید در زمان درخواست در اسپانیا باشید و مجوز کار شما تا دو سال معتبر است و قابل تمدید است.

مجوز اقامت کار فصلی در اسپانیا

مجوز کار فصلی مشابه ویزای کارمندی است و شرایط و الزاماتی دارد که باید رعایت شود مانند:

 • کارفرمایان باید برای این ویزا از طرف کارگر از وزارت کار درخواست دهند.
 • زمانی که در اسپانیا هستید نمی توانید درخواست دهید و درخواست شما باید در کشور خود تکمیل شود.
 • تأمین کردن هزینه های سفر خود
 • ویزاها برای مدت قرارداد کاری معتبر هستند و پس از پایان کار به کشور خود باز خواهند گشت.
 • این ویزاها حداکثر تا نه ماه اعتبار دارند و غیر قابل تمدید می باشد.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اروپا حقوق جامع اقتصادی – اجتماعی و مسیری واجد شرایط به سوی اقامت دائم و شهروندی اتحادیه اروپا را فراهم می کند. این کارت برای جذب استعدادهای بین المللی ایجاد شده است و برای کارگران با آموزش و تحصیلات پیشرفته طراحی شده است که وظایف فنی را در یک شرکت انجام می دهند. کارت آبی اتحادیه اروپا مشابه ویزای کار حرفه ای ماهر، یک مجوز کار و زندگی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA است اما با برخی تفاوت های اساسی.

*کارت آبی اتحادیه اروپا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند.

الزامات درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا

اگر مدرک تحصیلات عالی دارید که تکمیل آن بیشتر از 3 سال طول کشیده است که به شما امکان می دهد در سطح بالا و حرفه ای کار کنید، یا حداقل پنج سال تجربه حرفه ای در همان سطح داشته باشید، با یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی الزام آور قانونی، می توانید کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشید که البته باید مدارک و اسناد رسمی مربوط به این موارد را نشان دهید.

پیشنهاد کار باید حداقل برای یک سال باشد و این کارت برای موقعیت های بدون کمبود کار، حداقل حقوق باید 1.5 برابر متوسط ناخالص حقوق ملی در اسپانیا باشد. (که در سال 2023 ، این مبلغ 56.400 یورو در سال است و به تفکیک، این مبلغ به 4.700 یورو در ماه می شود.)

و مشاغلی که کمبود کار و تقاضای خاصی دارند باید 1.2 برابر متوسط دستمزد ناخالص سالانه در اروپا را داشته باشد. (در سال 2023، مبلغ سالانه 43.992 یورو یعنی 3.666 یورو در ماه است.) مشاغلی که کمبود کار دارند شامل متخصصان اطلاعات و ارتباطات، مهندسان، پزشکی و ریاضیدانان است.

سپس کارفرما از طرف شما درخواست می دهد و مدارک مربوط به شغل و تحصیلات شما را به مقامات مربوطه ارائه می دهد و اثبات می کند هیچ شهروند اسپانیایی و اتحادیه اروپا نمی تواند این موقعیت را پر کند.

 پس از اعطای کارت آبی اتحادیه اروپا، باید برای دریافت ویزا به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز مانند: گذرنامه، گواهی مبنی بر پوشش مراقبت های پزشکی اسپانیا، گواهی عدم سابقه کیفری و یک کپی از قرارداد کار را ارائه دهید.

پس از دریافت ویزا، سه ماه فرصت دارید که به اسپانیا بیایید. کارت آبی یک سال اعتبار دارد و تا زمانی که شرایط را داشته باشید قابل تمدید است.

با داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا می توانید تا مدت سه ماه، در یک دوره شش ماهه را به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

و پس از 18 ماه می توانید به یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا نقل مکان کنید، اما باید برای کارت اتحادیه اروپا در آن کشور درخواست دهید.

نکته:

اگر کارت آبی صادر شده توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مدت 18 ماه در اختیار داشته باشید، از این طریق این حق را دارید که به اسپانیا نقل مکان کنید و برای کارت آبی اسپانیا درخواست دهید. شما یا کارفرمایتان، قبل از ورود به اسپانیا یا ظرف مدت یک ماه پس از ورود به کشور، می توانید درخواست دهید.

اقامت سرمایه گذاری در اسپانیا (اقامت طلایی) در سال 2023

دریافت اقامت اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا یک برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا اجازه اقامت، کار و تحصیل در اسپانیا را می دهد که با توجه به شرایط در سال 2023 میلادی حداقل سرمایه گذاری واجد شرایط 500000 یورو می باشد.

 این برنامه به متقاضیان این امکان را می دهد که پس از 5 سال اقامت واقعی بتوانند اقامت دائم اسپانیا را اخذ کنند و پس از 10 سال، مشروط به شرایط اقامت و دانستن زبان اسپانیایی می توانند برای شهروندی درخواست دهند.

برخی مزایای ویزای اقامت طلایی در اسپانیا

 • سرمایه گذار به راحتی می تواند همزمان با درخواست خود، اقامت وابستگان خود را شامل: همسر فرزندان وابسته همچنین والدین خود و همسر را درخواست کند.
 • اسپانیا عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا است و می توان بدون ویزا در سراسر منطقه شنگن سفر کرد.
 • بدون نیاز به زبان، بدون نیاز به تحصیلات یا تجربه مدیریت می توان اقامت طلایی دریافت کرد.

جدول اقامت طلایی اسپانیا

مدت اعتبار ویزای اقامت اولیه اعتبار ویزای طلایی در ابتدا 1 سال اعتبار دارد در طول این مدت باید وارد اسپانیا شده و ویزای خود را با اجازه اقامت طلایی 2 ساله عوض کنید.
مزایای اقامت طلایی اسپانیا حق کار، زندگی، تحصیل، سفر بدون ویزا در منطقه شنگن، متقاضیمی تواند خانواده خود را جهت اقامت با خود همراه کند(الحاق خانواده)
شرایط اخذ شهروندی پس از 10 سال اقامت موثر با اکثریت سال آزمون زبان اسپانیایی DELE A2 آزمون فرهنگ اسپانیایی CCSE سابقه کیفری پاک از کشور خود

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت طلایی

 • خرید ملک با حداقل 500,000 هزار یورو (ملک مسکونی، تجاری یا ترکیبی از هر دو) یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • حداقل 2,000,000 میلیون یورو سرمایه گذاری در بدهی عمومی و اوراق قرضه دولتی یا دارایی های مالی با سر رسید 5 ساله
 • حداقل 1,000,000 میلیون یورو سرمایه گذاری های سازمانی در اسپانیا یا صندوق های سرمایه گذاری، بازار سهام اسپانیا، سرمایه گذاری در دارایی های منقول خاص و یا سرمایه گذاری در یک شرکت اسپانیایی تحت مالکیت اکثریت، خرید سهام اجتماعی شرکت های اسپانیایی با فعالیت تجاری
 • حداقل 1,000,000 میلیون یورو به صورت سپرده های بانکی در یک بانک اسپانیایی برای مدت حداقل 5 سال

* ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار در اسپانیا یا کارآفرینان و متخصصان با مهارت بالا که در یک بخش تجاری خاص دارای صلاحیت بسیار بالایی هستند و پروژه های تجاری را در اسپانیا راه اندازی می کنند.

اقامت اسپانیا با ویزای کارآفرینی (Visa de emprendedor)

اخذ اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت

این ویزا با هدف جذب افراد علاقه‌ مند به مشارکت فعال در فعالیت‌های تجاری و راه اندازی کسب‌ وکار با ایده‌ها و فناوری‌های نوآورانه، ایجاد شده و ایده کسب و کار باید به اندازه کافی قانع کننده و نوآورانه باشد.

اسپانیا از کارآفرینان و بنیانگذاران شرکت ها استقبال می کند. دولت درک می کند که این افراد هستند که اقتصاد را پیش می برند. از این رو برای آنها یک ویزای خاص ایجاد کرده اند تا مهاجرت این افراد به اسپانیا را آسان کنند. در حالی که این ویزا شباهت هایی به ویزای خوداشتغالی دارد، تفاوت های کلیدی نیز وجود دارد از قبیل:

 • شما می توانید زمانی که در اسپانیا هستید حتی با ویزای توریستی درخواست ویزای کارآفرینی دهید.
 • برای واجد شرایط بودن، باید یک طرح تجاری قوی و دقیق ارائه دهید که به شما فرصتی برای متقاعد کردن و داشتن حق راه اندازی کسب و کارتان بدهد.
 • شما باید توانایی نشان دهید و ثابت کنید که در کاری که می خواهید شروع کنید خوب هستید و اطمینان حاصل کنید که منجر به ایجاد یک شرکت اسپانیایی نوآورانه می شود که به ارتفاعات قابل توجهی رشد خواهد کرد.
 • فعالیت تجاری باید برای اسپانیا منافع اجتماعی و اقتصادی مثبتی داشته باشد. یعنی باید شغل ایجاد کند، به یک بازار جدید برسد، یک بخش استراتژیک را گسترش دهد یا موارد مشابه.
 • هیچ الزامی برای اقامت وجود ندارد. برای تمدید ویزا فقط باید هر سال به اسپانیا سفر کنید.
 • خانواده شما می توانند از روز اول اقامت شما به شما بپیوندند و در اسپانیا کار کنند.
 • این ویزا قابل تمدید است و مسیری برای اقامت دائم و شهروندی می باشد.

طبق قوانین در سال 2023 میلای، اعتبار این ویزا بستگی به این دارد که آیا هنگام درخواست آن به طور قانونی در اسپانیا هستید یا در کشور مبدأ خود هستید. اگر در لحظه درخواست از نظر قانونی در اسپانیا هستید، اجازه اقامت و کار به مدت دو سال به شما اعطا می شود. اما اگر در کشور مبدأ خود درخواست دهید، به مدت یک سال اعطا می شود. سپس می توانید برای راه اندازی کسب و کار خود به اسپانیا سفر کنید و برای مجوز اقامت و کار درخواست دهید که در صورت داشتن شرایط قانونی برای مدت دو سال اعطا خواهد شد.

الزامات خاصی برای طرح کسب و کار وجود دارد که سختگیرانه خواهد بود و برای موفقیت شما مهم است که نوآوری و شرایط سود اجتماعی-اقتصادی را درک کنید. همچنین در مورد مراحل قانونی دریافت ویزا در هنگام درخواست آن اطلاعات کسب کنید. این به شما کمک می کند تا ابزارهای مناسبی را که برای متقاعد کردن را بشناسید، که شما گزینه مناسبی برای اداره یک تجارت هستید. بنابراین ما توصیه می کنیم از یک وکیل مهاجرت با تجربه استفاده کنید لذا شرکت ساحل آفتاب با تیمی حرفه ای و با تجربه می تواند شما را در این زمینه یاری کند. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اقامت اسپانیا با ثبت شرکت در سال 2023

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، ابتدا باید به دنبال ویزای کار (ویزای خوداشتغالی) یا ویزای کارآفرینی بگردید تا کسب و کار خود را در اسپانیا راه اندازی کنید.

شما می توانید با استفاده از دو مجوز کار متفاوت، ویزای کارآفرین و مجوز کار، به عنوان یک فرد خوداشتغال، یک شرکت راه اندازی کنید. انتخاب هر یک از مجوزها به ایده تجاری و سهولت یافتن آنها بستگی دارد. هر شرکتی نمی تواند برای راه اندازی معتبر باشد، حتی اگر در حال حاضر موجود باشد مگر خدمات منحصر به فردی داشته باشید تا کسب و کار خود را از بقیه متمایز کنید، بهتر است.

شما 4 گزینه زیر را برای نحوه انجام تجارت دارید:

 1. تاجران انحصاری
 2. شراکت
  1. مشارکت عمومی
  2. مشارکت محدود
 3. شرکت با مسئولیت محدود
 4. معامله گران یا تاجران انحصاری /حرفه ای آزاد

 (Profesionales Autónomos/ Empresa individual)

یکی دیگر از فرم های تجاری مناسب است که می تواند برای فعالیت های آتی توسط خارجی ها در اسپانیا انتخاب شود زیرا کسب و کار بسیار انعطاف پذیر است و خودتان کسب و کار خود را آزاد اداره می کنید و قوانین را خودتان وضع می‌کنید یعنی می‌توانید نوع تجربه ‌ای را که می‌خواهید مشتریانتان کسب کنند، تعیین کنید و از همه مهمتر هیچ الزامات سختگیرانه و حداقل سرمایه سهام وجود ندارد. لذا این گزینه به عنوان ساده ترین ساختار کسب و کار و تجارت برای راه اندازی در اسپانیا در نظر گرفته می شود.

 • شراکت

در جایی که می خواهید یک کسب و کار را به صورت گروهی راه اندازی کنید، کاربرد دارد. یک شراکت ممکن است دو نفر یا بیشتر علاقه مند به راه اندازی یک تجارت در اسپانیا در یک مکان باشند. الزامات آن با تاجر انحصاری متفاوت است، اما هنوز یک شکل بسیار انعطاف پذیر از تجارت است. برخلاف معامله گر انحصاری، این فرآیند بسیار زمان بر و پرهزینه است و شما می توانید در هر یک از این دو نوع مشارکت داشته باشید:

 • مشارکت عمومی (sociedad general) : شرکای در راه اندازی مشاغل شرکت می کنند از ابتدا قادر به تصمیم گیری هستند و در قبال هرگونه ضرر کاملا مسئول هستند حتی دارایی های شخصی آنها را می توان فروخت.
 • مشارکت محدود (sociedad comanditaria) : شرکا در مشاغلی که از قبل در حال فعالیت است سرمایه گذاری می کنند و شامل هیئت مدیره برای تصمیم گیری می باشد و شرکا به اندازه سرمایه ی خود در تجارت مسئول و متعهد هستند و دارایی های شخصی آنها قابل استفاده نمی باشد.
 • شرکت با مسئولیت محدود (Sociedad de Responsabilidad limitada)

شروع یک تجارت در اسپانیا به عنوان یک خارجی به معنای انتخاب ساختار در وهله اول و رعایت تشریفات تحمیل شده توسط قانون است. شرکت با مسئولیت محدود، یک فرم تجاری انعطاف پذیر می باشد و شرایطی مشابه مشارکت محدود دارد که بیشتر نیازهای کارآفرینان داخلی و خارجی را برآورده می کند. و حداقل یک سهامدار برای ادغام مورد نیاز است.

به طور کلی هر نوع از این طرح های مشارکت الزامات منحصر به فردی دارد که شما باید آنها را برآورده کنید مانند:

 • قرارداد شراکت گروه خود را با یک وکیل به عنوان شاهد تنظیم کنید
 • نام تجاری باید دارای عبارت Sociedad Civil باشد
 • ثبت کسب و کار در اداره مالیات
 • تأمین اجتماعی خود را دریافت کنید.
 • برای مجوزها، از جمله مجوز محل کسب و کار خود، درخواست دهید.
 • برای تهیه حداقل سرمایه باید یک حساب بانکی در اسپانیا باز کنید.

این روند بسیار پیچیده است و به فردی نیاز دارید که قوانین کشور را درک کند و توصیه می کنیم حتماً برای این کار با یک متخصص مشورت کنید تا شرکتی راه اندازی کنید که نتایج عالی به شما ارائه دهد از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت و ثبت شرکت در اسپانیا می توانید از مشاوره رایگان متخصصان شرکت ساحل آفتاب بهره بگیرید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2023

این یک مجوز برای افراد مستقل مالی است و متقاضیان باید توانایی مالی خود را برای حمایت از اقامت خود در اسپانیا بدون داشتن اجازه ی کار، ثابت کنند و در سال 2023 ، برای این مجوز، برای حداقل یک سال موجودی بانکی حداقل 08،2.316 هزار یورو درآمد ماهانه یعنی 27.792،96 هزار یورو در سال و 6.948،24 هزار یورو در سال برای هر اعضای خانواده لازم است.

این ویزا 1 سال اعتبار دارد و پس از گذشت سال اولیه اقامت در اسپانیا، این ویزا متعاقباً هر 2 سال یکبار برای 2 سال قابل تمدید است که در مجموع 5 سال اقامت می کند. بعداً، هرکسی که بخواهد اقامت دائم داشته باشد، می‌تواند برای اجازه اقامت دائم اسپانیا درخواست دهد. علاوه بر این، ویزای اقامت تمکن مالی اسپانیا به شما این امکان را می دهد که اعضای خانواده خود را تا زمانی که پول کافی برای نگهداری آنها داشته باشید، بیاورید.

جدول نکات برجسته اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی در یک نگاه

نام ویزا اقامت تمکن مالی اسپانیا
توضیحات اجازه اقامت برای زندگی در اسپانیا بدون کار یا سرمایه گذاری در این کشور.
مدت مجوز اقامت اولیه 1 سال
شرط اصلی دریافت اقامت نشان دادن منابع اقتصادی کافی برای متقاضی و در صورت لزوم خانواده او، جهت خروج از کشور، تأیید در دسترس بودن درآمد ماهانه غیر فعال که حداقل الزامات مالی را برآورده می کند.

این ویزا برای افرادی که با درآمد غیرفعال قصد زندگی در اسپانیا را دارند نیز گزینه خوبی است. این درآمد می تواند از حقوق بازنشستگی، اجاره بها یا سود سهام و غیره باشد و سرمایه گذاری در اسپانیا برای دریافت مجوز اقامت تمکن مالی الزامی نیست و در حال حاضر دولت اسپانیا قوانین را محدودتر کرده و برای این اخذ این ویزا اجازه کار از راه دور را هم نمی دهد. بنابراین، توصیه می کنیم قبل از دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا با تیم وکلای شرکت ساحل آفتاب صحبت کنید.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج در سال 2023

تابعیت از طریق ازدواج سریعترین راه برای تبدیل شدن به یک تبعه اسپانیایی به عنوان یک خارجی است. زیرا برخی از معافیت ها وجود دارد که به افراد اجازه می دهد زودتر از زمان مشروط درخواست اقامت و تابعیت دهند یعنی شما می توانید بدون 10 سال انتظار برای دریافت تابعیت، تابعیت اسپانیایی بگیرید.

بر اساس شرایط در سال 2023 میلادی، باید حداقل یک سال بر اساس این مجوز اقامت در اسپانیا زندگی کرده باشید تا بتوانید درخواست اخذ تابعیت کنید، و حتما باید ازدواج در اسپانیا ثبت شده باشد و ممکن است پردازش درخواست 2 تا 3 سال طول بکشد و پس از آن می توانید اجازه اقامت اسپانیا، پاسپورت و کارت شناسایی و مجوز کار این کشور را دریافت کنید.

تنها نکته این است که برای اسپانیایی شدن باید تابعیت فعلی خود را تسلیم کنید. شما همچنین می توانید پس از مرگ همسراسپانیایی خود، به عنوان بیوه یک اسپانیایی شهروندی اسپانیا را درخواست کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تولد در سال 2023

اگر در اسپانیا کودک از والدین غیراسپانیایی که تابعیت این کشور را داشته باشند و یا مقیم این کشور باشند، متولد شده باشد، پس از یک سال و زندگی قانونی در اسپانیا ، می توان برای اخذ پاسپورت اسپانیایی او اقدام کرد و برای اینکه کودک مستقیماً تابعیت اسپانیایی را بپذیرد، نمی توانید کودک را هنگام تولد از طریق کنسولگری در کشور مبدأ ثبت نام کنید. لذا اولین کاری که باید انجام دهید این است که به اداره ثبت احوال (در اسپانیا) مراجعه کنید، جایی که شما مجاز خواهید بود برای ملیت اسپانیایی نوزاد درخواست دهید.

پاسپورت اسپانیایی برای افراد زیر سن قانونی فقط دو سال اعتبار دارد تا زمانی که کودک به 5 سالگی برسد و پس از آن مدت اعتبار آن 5 سال است.

اگر فرزندم اسپانیایی باشد می توانم اقامت یا ملیت اسپانیا را دریافت کنم؟

اگر شما والدین یک فرزند خردسال اسپانیایی باشید، روش اخذ “اقامت اسپانیا” قبلا به این صورت بود که برای ریشه های خانوادگی یا آرایگوی خانوادگی (arraigo family) درخواست می دادید و آرایگو فقط برای یک سال به شما اقامت می داد، و پس از پایان یک سال، تمدید آن پیچیده بود و ادامه زندگی طولانی مدت در اسپانیا در بیشتر موارد بسیار پیچیده می شد. در حالی که پس از دستورالعمل جدید منتشر شده توسط اداره کل مهاجرت، می توانید برای اجازه اقامت خود به عنوان والدین فرزند اسپانیایی خود درخواست دهید و به مدت 5 سال در اسپانیا زندگی کنید. که این امکان هم اکنون در سال 2023 نیز میلادی وجود دارد.

این اقامت برای والدین کودکان اسپانیایی یک مجوز اقامت 5 ساله است که همانطور که از نام آن مشخص است، به پدر یا مادر یک کودک خردسال با ملیت اسپانیایی اعطا می شود. این مجوز حق کار، هم به عنوان کارمند و هم به عنوان یک فرد خوداشتغال (بدون هیچ نوع محدودیت) را اعطا می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت ساحل آفتاب تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید.

سوالات متداول در خصوص اقامت اسپانیا

سخن پایانی

تصمیم گیری برای نقل مکان به کشور دیگری، چه توسط خودتان یا همراه با خانواده، فرآیندی است که نیازمند برنامه ریزی مدبرانه، گرفتن مجموعه ای از تصمیمات کلیدی و انجام تعدادی از مراحل ویزا و اقامت است. اگر علاقه مند به اخذ اقامت در اسپانیا هستید، می توانید به تیم وکلای مهاجرت ما اعتماد کنید. تیم حرفه ای شرکت ساحل آفتاب متشکل از وکلا و کارشناسان خبره و متخصص در امور مهاجرت آماده ارائه خدمات کامل و متناسب با نیازهای شما در هنگام مهاجرت به این کشور هستند. برای مشاوره مستقیم و رایگان می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات در سال 2023 ، وب سایت ما و یا صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اسپانیا
اقامت تمکن مالی اسپانیا شرایط 2023
اقامت طلایی اسپانیا
اخذ اقامت طلایی اسپانیا شرایط 2023
خرید خانه در اسپانیا
خرید ملک در اسپانیا شرایط 2023
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 86 میانگین: 4.8]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

170 پاسخ

 1. با سلام. می خواستم از خدمتتون بپرسم اگر فردی در خاك اسپانیا به دنیا بیاید، آیا شناسنامه یا تابعیت اسپانیایی به وی اعطا می گردد؟

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز، باید عرض كنیم كه قوانین حاكم در كشور اسپانیا در این زمینه با برخی دیگر از كشورها از جمله كانادا، آمریكا و … متفاوت است. دولت اسپانیا به نوزادانی كه
   در خاك این كشور متولد می شوند اجازه دریافت شناسنامه را می دهد لیكن اگر والدین او اسپانیایی نباشند یا تابعیت اسپانیا را نداشته باشند این نوزاد مشمول دریافت تابعیت اسپانیا نخواهد بود.

 2. سلام برای دانشجویانی كه قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند، آیا دانشگاههای این كشور تراز علمی خوبی دارند یا خیر؟

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز، در این خصوص باید به عرض برسانیم كه شما ابتدا می بایست دانشگاه محل تحصیل خود را در اسپانیا مشخص كرده و سپس از طریق سایت های معتبر نسبت به سنجش تراز یا جایگاه و رتبه علمی آن تحقیق نمایید. با این حال لازم است بدانید كه بسیاری از دانشگاههای اسپانیا دارای رتبه های خوب علمی بوده و یكی از راههای كسب درآمد توسط دولت اسپانیا، جذب توریست علمی یا همان محصل و دانشجو می باشد كه به واسطه اعتبار بالای مراكز علمی این كشور بسیار مورد استقبال جوانان از سرتاسر جهان گشته است.

 3. سوالی كه دارم این است كه برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، آیا حتما" باید متقاضی خانم باشد یا اینكه آقایان هم می توانند با ازدواج با خانم اسپانیایی، مجوز اقامت دریافت كنند؟

  1. دوست گرامی سلام . همانطور كه می دانیم در برخی از كشورها من جمله ایران چنانچه خانمی با مرد خارجی ازدواج كند به همسر وی تابعیت ایرانی اعطا نخواهد شد. لیكن در قوانین اسپانیا تفاوتی برای این موضوع قایل نشده اند و چه مرد یا چه زن ایرانی اگر با فرد اسپانیایی تبار ازدواج كند، تحت شرایط خاصی مجوز اقامت اسپانیا به طور دائم برای وی صادر خواهد شد.

  1. سلام، خیر نیازی به این موضوع نیست. در دانشگاهها و مراكز علمی اسپانیا، كلاسهای درس مخصوص خارجیان به زبان انگلیسی برگزار می شود و دانشجویان ضمن تحصیل می توانند در دوره های مربوط به آموزش زبان اسپانیایی هم حضور یابند.

  1. سلام دوست عزیز، اعطای پناهندگی به متقاضیان دیگر كشورها معمولا" تابع قوانین بسیار سخت گیرانه میباشد و این موضوع صرفا" مختص به كشور اسپانیا نیست. ما به هیچ وجه كسی را توصیه به اقدام از این طریق نمی كنیم چرا كه خوب می دانیم چه خطرها و مصائب و مشكلاتی در سر راه این عزیزان قرار دارد. ضمنا" بر فرض اعطای پناهندگی در كشور مقصد، معمولا" با این افراد در جامعه رفتار خوبی نمی شود و همیشه به آنها به چشم سربار نگاه می شود. پیشنهاد میکنم برای اخذ مشاوره رایگان برای اخذ اقامت قانونی اسپانیا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 4. سلام سوالی كه دارم این است كه آیا ما ایرانیان می توانیم در میان مردم اسپانیا به لحاظ فرهنگی زندگی آسوده ای داشته باشیم؟

  1. سلام خدمت شما، یك نكته بسیار مهم و كلیدی كه باید در نظر داشته باشیم این است كه مردم اسپانیا مردمی بسیار خونگرم و مهمان نواز دقیقا" همانند مردم ایران می باشند. آنها بسیار روابط گرم و دوستانه ای با خارجی ها و گردشگران برقرار می كنند و همین موضوع سبب گشته اسپانیا بسیار مورد علاقه سرمایه گذاران و گردشگران خارجی جهت مسافرت یا اقامت قرار گیرد.

 5. سلام برای دریافت ویزای كار اسپانیا آیا همانند بقیه روش های اخذ اقامت اسپانیا ما باید مراجعه ای به سفارت این كشور داشته باشیم؟

  1. سلام، خیر نیازی به مراجعه متقاضی به سفارت اسپانیا نمی باشد. بلكه متقاضی می بایست از طریق ادارات كاریابی بین المللی اطلاعات خود را اعلام و ثبت كرده باشد و چنانچه فرصت شغلی در اسپانیا بوجود بیاید كه نیازمند تخصص فردی باشد كه در كشور اسپانیا یا اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد، آنگاه از طریق موسسه كاریابی به وی اطلاع داده خواهد شد. این مراحل تماما" توسط كارفرمای اسپانیایی انجام خواهد شد.

  1. با سلام، هزینه زندگی و اقامت در اسپانیا نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپای غربی کمتر است. مثلا هزینه مسکن یا تهیه مواد غذایی در اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر و مناسب تر
   است. البته این كمتر بودن هزینه ها در مقایسه با دیگر كشورهای صنعتی و پیشرفته اروپایی است. لیكن نسبت به هزینه های زندگی در ایران قطعا" بیشتر می باشد.

 6. با سلام . من اگر اقامت از یک کشور اروپایی داشته باشم برای تحصیل در یک کشور سید اروپایی دیگر مجاز هستم؟

  1. با سلام و عرض ادب، باید بگوییم كه ساكنان و شهروندان كشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا یا جامعه شینگن قادر هستند با پاسپورت خود به تمامی كشورهای عضو اتحادیه سفر كنند یا در آنجا اقامت نمایند و یا تحیل کنند. به همین دلیل است كه این مجوز های اقامت كوتاه یا بلند مدت صرفا" مخصوص خارجی های غیر اروپایی صادر می گردد.

 7. این موضوع بیمه درمانی یا پزشكی چیست؟ آیا منظور همین بیمه های درمانی خودمان است كه در ایران داریم؟

  1. سلام خدمت شما دوست گرامی. لازم است تمام متقاضیان اقامت در اسپانیا در بدو ورود برای خود و افراد خانواده كه همراه وی آمده اند بیمه درمانی با حداقل پوشش هایی كه توسط دولت اسپانیا تعیین شده خریداری نمایند. بیمه های درمانی و پزشكی كه در ایران وجود دارند تنها خدمات مورد نظر را در محدوده جغرافیایی ایران ارائه می دهند به همین منظور می بایست نسبت به خرید بیمه های معتبر پزشكی و درمانی با سقف های تعیین شده اقدام نمایید. بیمه پزشکی که هر اورژانس پزشکی را با مراقبت های بیمارستانی و سفر به کشور خود به دلایل پزشکی پوشش می دهد. این بیمه نامه درمانی باید هزینه های تا سقف 30000 یورو را پوشش دهد و در تمام کشورهای شنگن معتبر باشد.

  1. با سلام و احترام بستگی به نوع شرکت و زمینه فعالیت دارد اما در حال حاضر پرتغال شرایط خوبی دارد.

  1. سلام دوست عزیز بله شما می توانید بعد از 6 ماه اقامت در اسپانیا برای کانادا هم اقدام نمایید.

 8. سلام برای ورود به رشته پزشکی کدوم رو اقدام کنم بهتر و راحت تر هست آلمان یا اسپانیا ؟

  1. برای تحصیل پزشکی در آلمان معدل دیپلم شما باید 20 باشد، در غیر این صورت کشور های مناسب تر برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته پزشکی اسپانیا و فرانسه خواهند بود.

 9. سلام من قصد دارم توی دانشگاه بارسلونا تحصیل کنم الان 15 ساله هستم به نظر شما بهتره کی اقدام کنم؟

  1. سلام و عرض ادب شما می بایست پس از دریافت مدرک دیپلم خود جهت اپلی و اخذ پذیرش از دانشگاه بارسلون اقدام نمایید.

  1. سلام دوست عزیز باید ابتدا از کالج یا دانشگاهی در این کشور پذیرش اخذ کنید و سپس برای ویزا و بعد اقامت اسپانیا اقدام کنید.

  1. ایرانیان می توانند از روش هایی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و خرید ملک و خود حمایتی به کشور اسپانیا مهاجرت کنند.

  1. افرادی که تمکن مالی بالا دارند می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه، از طریق خود حمایتی اقامت این کشور را کسب کنند.

  1. در صورتی که اقامت اسپانیا برای تمام اعضای خانواده اخذ گردد، فرزندان در حمایت دولت اسپانیا خواهند بود و هزینه ای برای شهریه مدارس پرداخت نمی کنید و تحصیل تا ۱۸ سالگی در اسپانیا رایگان است.

  1. هرگونه فعالیتی اعم از راه اندازی کار و یا مدیریت و یا خرید بیزینس و یا سرمایه گذاری در شغل و یا ثبت شرکت برای تمام اعضای خانواده امکان پذیر می باشد و از ابتدا می توان شروع به فعالیت و کسب درآمد نمود. اجازه استخدام در ادارات و شرکت ها وجود ندارد.

  1. پس از تکمیل مدارک الزم برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و موافقت کشور اسپانیا، بدون فاصله می توانید با اجاره ملک در اسپانیا و دریافت Nie از کشور اسپانیا، برای زندگی در این کشور اقدام نمایید.

  1. به طور کلی اقامت اسپانیا برای اعضای یک خانواده و فرزندان کمتر از ۱۸ سال می باشد ولی نکته مهم این است که اگر وابستگی فرزندان به خانواده اثبات گردد.

  1. بله ایرانیان می توانند با روش های مختلف ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند و در نهایت پاسپورت اسپانیایی دریافت کنند.

  1. بله، خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور با حداقل سرمایه 500هزار یورو است که طیق شرایط خاص منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود

  1. توصیه می شود در اولین قدم خود اطلاعات کافی در مورد انواع روش های اخذ اقامت این کشور را کسب نمایید.

 10. آیا بعد از ۵ سال اقامت در اسپانیا از طریق تحصیل می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

  1. خیر در اقامت تحصیلی اسپانیا، نصف سال‌های زندگی در اسپانیا محاسبه می‌شود.

  1. برای اقامت از طریق تمکن مالی باید ماهانه ۳,۰۰۰ یورو درآمد داشته باشید و امکان کار برای کارفرمای اسپانیایی ندارید.

  1. بله والدین، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شما می‌توانند از طریق ویزای همراه اسپانیا، اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

  1. سلام برای روشهای اقامتی مانند خودحمایتی و خرید ملک می توان اقدام کرد.

 11. سلام من شغلم تو ایران اجرا کننده دکوراسیون داخلی و نمای خارجی هست و 35 سالم هست و یک فرزند 5 ساله دارم و میخوام اسپانیا زندگی کنم آیا امکان مهاجرت دارم ؟

  1. سلام دوست عزیز برای کار در سایر کشورها باید پیشنهاد شغلی داشته باشید.

  1. بله. همسر و فرزندان زیر 18 ساله متقاضی می توانند از طریق ویزای همراه اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

 12. چند سال بعد از اقامت در کشور اسپانیا می توان اقامت دائم اسپانیا را دریافت کرد؟

  1. برای ارائه درخواست برای اخذ اقامت لازم است تا پاسپورت، گواهی عدم سو پیشینه در 5 سال گذشته 3 قطعه عکس و فرم درخواست اقامت را ارائه دهید.

  1. بله پس از پنج سال تمدید اقامت به شما اقامت دائم اسپانیا داده می‌شود.

 13. سلام خودم و همسرم و دخترم که بیست و هفت سالشه و اگر بخواهیم با خرید مسکن اقامت اسپانیا رو بگیریم بیمه درمانی هم می شویم؟

  1. سلام بله خودتون و همسرتون میتواند اقدام کنید اما دخترتون باید جداگانه اقدام کنند.

 14. سلام آیا امکان این وجود داره که با تحصیل در اسپانیا اقامت این کشور رو گرفت؟

 15. اقامت موقت که از روش تحصیلی به دست بیاریم رو میشه تبدیل به اقامت دائم تبدیل کرد؟

  1. بعد از5 سال اقامت موقت شخص نباید هیچ سابقه کیفری داشته باشد و باید تمام مالیات را پرداخت کرده باشد در صورت داشتن این شرایط می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

  1. برای دریافت اقامت اسپانیا، قوانین و مقررات مختلفی وجود دارد که به وضعیت شخصی و نوع اقامت مورد نظر وابسته است.

  1. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد، از جمله سرمایه‌گذاری، اشتغال، خانواده و آموزش، سرمایه گذاری و ….

  1. زمان لازم برای دریافت اقامت اسپانیا به وضعیت شما،نوع اقامت و نحوه اقدام مربوطه و وکیل و شرکت مهاجرتی کارگزار بستگی دارد.

  1. مزایای دریافت اقامت اسپانیا شامل دسترسی به بازار کار، زندگی در کشوری با فرهنگ گسترده و زیبا و حقوق اجتماعی می‌باشد. اما هزینه‌های مالی، مسائل زبان، و فرآیند دریافت اقامت می‌توانند از سختی های این نوع اقامت باشند.

  1. اسناد مورد نیاز برای درخواست اقامت اسپانیا شامل اسناد شناسایی، اثبات مالی، پرونده پزشکی، بیمه و مدارک دیگری است که بستگی به نوع اقامت دارد.

  1. مدت اقامت شما بستگی به نوع اقامتی که درخواست می‌دهید دارد. برخی از اقامت‌ها ممکن است موقت باشند و بعضی دیگر دارای امتیازهای دائمی باشند.

  1. بله، در برخی اقامت‌ها، شما می‌توانید خانواده خود را به همراه خود به اسپانیا بیاورید. این موضوع وابسته به نوع اقامت مورد نظر و شرایط مربوطه است.

  1. در برخی اقامت‌ها، نیاز به سرمایه‌گذاری در اسپانیا وجود دارد. میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز بستگی به نوع اقامت و شرایط مربوطه دارد.

  1. بله، اقامت اسپانیا به شما اجازه کار کردن در کشور را می‌دهد. اما در برخی موارد، نیاز به گرفتن مجوز کار وجود دارد.

  1. بله، پس از یک مدت از اقامت در اسپانیا، ممکن است امکان درخواست تابعیت اسپانیایی وجود داشته باشد. اما شرایط و قوانین مربوطه را باید رعایت کنید.

  1. بستگی به نوع اقامت و مراحل دریافت آن دارد. در برخی موارد، نیاز به حضور شخصی در اسپانیا وجود دارد.

  1. بله، با اقامت اسپانیا می توانید به برخی از کشورهای اروپایی دیگر بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

  1. بله، با اقامت اسپانیا میتوانید در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی اسپانیا تحصیل کنید. البته باید شرایط و مقررات مربوط به تحصیل در نظر گرفته شود.

  1. بله، برای برخی اقامت‌ها نیاز به اظهارنامه مالی و اثبات منابع درآمد وجود دارد تا نشان دهید توانایی مالی برای اقامت در اسپانیا را دارید.

  1. هزینه‌های مربوط به اخذ اقامت اسپانیا شامل هزینه پرداخت مراجعه‌کننده، هزینه اداری، و هزینه‌های مربوط به ترجمه مدارک و سایر هزینه‌های مربوطه است.

 16. آیا بعد از اخذ اقامت اسپانیا می‌توانم خدمات بهداشتی و درمانی رایگان دریافت کنم؟

  1. با اقامت اسپانیا، ممکن است به برخی از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان دسترسی داشته باشید، اما برای برخی از خدمات ممکن است نیاز به بیمه بهداشتی داشته باشید.

 17. سلام خودم و همسرم و دخترم که بیست و هفت سالشه و اگر بخواهیم با خرید مسکن اقامت اسپانیا رو بگیریم بیمه درمانی هم می شویم؟

  1. سلام بله خودتون و همسرتون میتواند اقدام کنید اما دخترتون باید جداگانه اقدام کنند.

 18. اقامت موقت که از روش تحصیلی به دست بیاریم رو میشه تبدیل به اقامت دائم تبدیل کرد؟

  1. بعد از5 سال اقامت موقت شخص نباید هیچ سابقه کیفری داشته باشد و باید تمام مالیات را پرداخت کرده باشد در صورت داشتن این شرایط می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

 19. با سلام من 2 سال هست که در استرالیا زندگی می کنم و اقامت تحصیلی دارم میخواستم بدونم چطوری میتونم اقامتم را به اقامت دائم تبدیل کنم؟

  1. با سلام باید 5 سال از اقامت موقت شما بگذرد و در این مدت سابقه کیفری نداشته باشید و تمکن مالی مناسب برای اقامت در این کشور داشته باشید و مدارک شناسایی که نیاز است را ارائه دهید.

 20. سلام من یه مبلغ برای سرمایه گذاری دارم که میخواستم در اسپانیا خونه خریداری کنم آیا با خرید ملک میشه به اقامت این کشور دست یابیم؟

 21. سلام من دانشجو ترم 3 پزشکی ام و 20 سالمه بهترین روشی که برای من پیشنهاد می‌کنید برای مهاجرت چه روشی هست؟

 22. سلام آیا ملک خریداری شده را میتوانم اجاره بدهم؟ تا چند سال باید در اسپانیا بمانم تا بتوانم پاسپورت اخذ کنم؟

  1. با سلام کشورها مثل اکثر کشورهای اتحادیه بعد از 5 سال اقامت پاسپورت را اهدا می کند و با خرید ملک هم شما می توانید به اقامت برسید.

  1. با سلام بله اگر بتوانید از طریق ارائه مدارک و یا شرکت در نمایشگاه های بین المللی یا اینکه ثابت کنید شما از طریق هنری که دارید می توانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید می تونید برای دریافت ویزای هنرمندان اقدام فرمایید.

 23. با سلام بهترین روش برای مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت این کشور برای ایرانی ها کدام روش را پیشنهاد می کنید؟

  1. با سلام بهترین روش برای دریافت ویزای هر کشوری بستگی به شرایط هر فرد دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد.

  1. با سلام بعد از اینکه 5 سال از اقامت موقت شما گذشته با داشتن مدارک زیر می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. مدارک شناسایی معتبر و تاریخ دار، مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در طول مدت اقامت مدارک معتبر اثبات عدم وجود سابقه کیفری عکس جدید

  1. با سلام برای اخذ اقامت اسپانیا راه های مختلفی وجود دارد که شرایط شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود با مشاورین شرکت ساحل آفتاب تماس حاصل نمایید.

 24. سلام اگر برای پنج سال به تحصیلات خودمون ادامه بدیم، اجازه اینو داریم که بعدش برای اقامت دائم درخواست بدیم؟

  1. با سلام دوست عزیز به صرف تحصیل معمولاً اقامت دائم نمی دهند اگر شما با اقامت کاری 5 سال بمونید یا ملک خریدید 5 سال از اقامت تان بگذره بلی می توانید اقامت دائم هم دریافت نمایید.

 25. سلام برای یک نفر ماهانه در رابطه با میانگین هزینه ها چقدر خرج در این کشور وجود داره؟

  1. سلام حدود قیمت در رابطه با هزینه زندگی در این کشور برای یک نفر 600 الی 1000 یورو می باشد

 26. سلام من 52 ساله هستم و حدود یک میلیون یورو دارایی دارم آیا میتوانم اقامت اسپانیا رو بدست بیارم؟

 27. سلام برای اخذ اقامت از طریق درامد2500یورویی با توجه به نوسان نرخ ارز محاسبه درامد2500 یورو با چه نرخی انجام میشه؟ و هزینه شرکت برای این کار چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.