شماره تماس : 23-88641720

اقامت اروپا

سایت-تراول-اقامت-اروپا

مهاجرت و اقامت اروپا

زندگی در اروپا به دلیل شرایط آب و هوایی و همچنین فرهنگ ناب اروپایی و مقررات و قوانین خاصی که در این کشور ها رعایت می شود بدون تردید یکی از آرزوهای هر فرد می تواند باشد. بسیاری از مردم اگر رویای مهاجرت و زندگی  و اقامت در اروپا را نداشته باشند همواره از شرایط زندگی در اروپا خواه نا خواه لذت می برند و این موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم در مناطق مختلف دنیا از جمله ایرانی ها خواهان یافتن راهی برای اقامت در یکی از کشور های اتحادیه اروپا باشند.

مزایای زندگی در هر یک از کشور های عضو اتحادیه اروپا بسیار زیاد است. این اتحادیه به افرادی که خواهان ورود و سرمایه گذاری در کشور های حوزه اتحادیه اروپا هستند شرایطی را ارائه نموده و هر فرد می تواند با داشتن و یا براورده کردن این پیش نیاز ها به راحتی در کشور مورد نظر  خود اقامت گرفته و در انجا به عنوان یک شهروند اروپایی تا آخر عمر زندگی کند.

مزایایی که خود اتحادیه اروپا برای مهاجرت به کشور های اروپایی دیده را می توان تبدیل شدن به شهروند دائمی و یا اقامت در هر کشوری عنوان کرد. خود اتحادیه اروپا به افرادی که بخواهند کمک خواهد کرد تا با افراد اهل کشور های اروپایی ازدواج کنند و در صورت نیاز گذرنامه اتحادیه اروپا داشته باشند و به هر کشوری  که بخواهند در این اتحادیه بدون نیاز به داشتن ویزایی دیگر سفر کنند.

یکی از بهترین مزایای شهروند اروپایی بودن این است که با سیاست های اتحادیه اروپا قوانین این کشور ها وضع می شود و هر کشور در اتحادیه اروپا ملزم  به رعایت مواردی است که از نظر این سازمان الزامی است.  دادگاه اروپا بر تمامی معاهدات و مشکلات موجود در این اتحادیه نظارت و حکمرانی می کند . این اتحادیه به ایجاد قوانین و مقررات برای کشور های اتحادیه اروپا و نظارت بر عملکرد اهداف و برنامه های این کشور ها در راستای موضوعات تدوین شده این اتحادیه و همچنین در راستای پیشرفت و توسعه کشور های اروپایی نقش زیادی دارد.

سیاست مهاجرتی اتحادیه اروپا برای اقامت و شهروندی در کشور های عضو اتحادیه اروپا

برنامه ها و سیاست های مهاجریتی اتحادیه اروپا برای همه کشور های عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشور هایی که سیاست های این اتحادیه را دنبال می کنند تدوین می شود. این استاندارد ها و قوانین به موضوعاتی همچون :

 • راه های تبدیل شده به شهروند اروپایی
 • اقامت در اروپا
 • راه های اقامت در اروپا
 • برنامه های کار در اروپا
 • سرمایه گذاری در اروپا
 • و…

را شامل می شود. هر فرد متقاضی برای اینکه در اتحادیه اروپا ساکن شود و در یکی از این مناطق زندگی  خود را ادامه بدهد باید در  درجه اول با سیاست های اتحادیه اروپا همراه  شود.

اقامت در کشورهای اروپایی

هر یک از کشور های اروپایی جدا از این  که با شرایط و قوانین و مقررات اتحادیه اروپا برای صدور شهروندی و اقامت در کشور خود اقدام می کند راه هایی دیگر را نیز برای اقامت متقاضیان در کشور های خود در نظر می گیرند. این قوانین و مقررات بسته به نوع کشور ودر بسیاری از مواقع شرایط و خواسته های ان کشور متفاوت می باشد.

ویزای توریستی برای ورود به حوزه شنگن تنها 90 روز اعتبار دارد. در طول مدت این 90 روز هر یک از افراد به راحتی می توانند در هر کشوری که بخواهند اقامت گزیده و از امکانات گردشگری و تفریحی این کشور ها استفاده نمایند. در طول مدت این 3 ماه شما به هیچ عنوان نمی توانید درخواستی مبنی بر اقامت داشته باشید.

اما با اتمام دوره 90 روزه باید الزاما محدوده شنگن را ترک کنید. اما در صورتیکه شما به دلایل دیگری وارد خاک شنگن شده باشید و خواهان دریافت اقامت باشید باید ابتدا ویزای خود را با شرایط موضوعی تطبیق دهید. مثلا ویزای کار و یا تحصیلی دریافت کنید  و سپس اقدام به ارائه درخواست نمایید.

افرادی که خواهان ارائه درخواست اقامت هستن باید گذرنامه و کارت شناسایی معتبری داشته باشند. همچنین هر فرد بسته به موقعیت خود باید دارای شرایط خاص خود باشد:

 • کارمندان باید گواهی کار و یا فرم تایید استخدام داشته باشند.
 • افراد خویش فرما باید شرایط کاری خود را اثبات کنند
 • بازنشستگان باید کارت باز نشستگی و بیمه درمانی و مدرکی دال بر داشتن درامد ماهانه داشته باشند.
 • دانش آموزان و دانشجویان باید شرایط پذیرش خود را در یک مدرسه و یا دانشگاه ارائه نمایند.
 • همچنین همه افرادی که خواهان اقامت بدون ارائه این مدارک هستند باید تمکن مالی کافی داشته باشند . این موضوع را باید با صورتحساب ماهیانه بانکی و یا مبلغ مشخص شده در قوانین ان کشور تادیه اثبات نمایند.

اما راه های دریافت اقامت در اروپا شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری در اروپا به میزان لازم و تعیین شده در کشور هدف
  1. خرید املاک و مستغلات
  2. خرید سهام و حق الشراکت
  3. راه اندازی کسب و کار جدید
  4. سرمایه گذاری در پروژه های مهم و بزرگ مانند انرژی تجدید پذیر
  5. و…
 • دریافت ویزای کار و اقدام برای دریافت اقامت پس از دوره ای مشخص
 • دریافت ویزای تحصیلی و اقدام برای دریافت اقامت پس از یک دوره مشخص
 • ازدواج با یکی از بومی ها و اهالی اتحادیه اروپا
 • و…

انچه که اهمیت دارد برای ورود به منطقه اتحادیه اروپا و اخذ اقامت در این منطقه باید دو موضوع را در نظر داشته باشید. اول اینکه قوانین و مقررات خاص کشور هدف چه هستند و دوم قوانین و مقرراتی که اتحادیه اروپا برای شما در نظر گرفته چیست.

ضمن این  که اقامت در اروپا در هر کشور مستلزم داشتن شرایط لازم است. شما یا باید توانایی مالی و به اصطلاح تمکن مالی داشته باشید که در هر کشور میزانی از سرمایه این تمکن مالی را تعیین میکند. یا باید به اندازه مشخصی سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می تواند خرید ملک و مستغلات باشد، سرمایه گذاری در شرکت ها و موسسات مختلف باشد، خرید سهام باشد، و … که البته می تواند بصورت ترکیبی نیز این میزان برای کاهش ریسک همراه باشد. مثلا اگر قرار است 50000 یورو در کشوری سرمایه گذاری کنید این میزان از سرمایه را در پروژه ها و شرایط مختلفی سرمایه گذاری نمایید.

ویزای کار و دانشجویی نیز بسته به شرایط شما و کشور ارائه دهنده متفاوت است. اما ازدواج با یکی از افراد بومی ان کشور کمی ریسک دارد و شما باید به خوبی با فرد اشنا بوده و در ضمن تعهداتی را هم برای شما به همراه خواهد داشت.

معمولا بین 3 تا 5 سال پس از سرمایه گذاری، کار و یا تحصیل در بیشتر کشور های اروپایی می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

سیاحتگران ساحل آفتاب با بهره مندی از برترین کارشناسان و مشاورین حوزه های اقامتی در کشور های مختلف و به عنوان مشاور رسمی برای اقامت و زندگی شما در هر کشوری امادگی لازم را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.