شماره تماس : 23-88641720

اقامت تمکن مالی یونان (شرایط 2022)

اقامت تمکن مالی یونان (شرایط 2022)

اقامت تمکن مالی یونان (شرایط 2022) عنوان مقاله ای است که در این بخش قصد داریم شما را با تمامی شرایط آشنا نماییم. مطالعه کامل این بخش تقریبا 30 دقیقه زمان لازم دارد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

آشنایی با کشور یونان

آشنایی-با-کشور-یونان ساحل آفتاب

یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. جمعیتی حدود 10.324.400 میلیون نفر را در خود جای داده است. این کشور ترکیبی هیجان انگیز از جزایر غرق آفتاب، کوه ها و شهرهای پر جنب و جوش را ارائه می دهد و یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در جهان است.

پایتخت این کشور آتن است که به عنوان قدیمی ترین پایتخت در اروپا است . آتن رقیب رم به عنوان شهری است که بیشترین تأثیر را بر تمدن غرب گذاشته است لذا به عنوان مهد تمدن غرب شناخته می شود از این رو هر ساله، صدها هزار گردشگر از سراسر جهان برای بازدید از این کشور سرازیر می‌شوند تا نگاهی اجمالی به زادگاه فیلسوفان، هنرمندان و دانشمند بزرگ تاریخ و یکی از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ بشر داشته باشند. بنابراین این امر باعث شده تا گردشگری، به یک صنعت بزرگ در یونان تبدیل شود.

یونان با بیش از 15000 کیلومتر خط ساحلی(9320 مایل)، حدود 6000 جزیره که از این تعداد 227 جزیره ی قابل سکونت دارد که جذابیت اصلی یونان به حساب می آید.

بر کسی پوشیده نیست که یونان یکی از برترین مقاصد برای گردشگری و اقامت است و برای افرادی که به دنبال مهاجرت دائمی به آنجا هستند فرصت های بی نظیری وجود دارد.

زندگی در یونان، آرام، لذت بخش و ارزان است و اگر به یکی از جزایر کشور نقل مکان کنید، زندگی حتی ارزان تر هم می شود.

اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

اقامت-تمکن-مالی-یونان شرایط 2022 ساحل آفتاب

ویزای تمکن مالی یونان یک مجوز اقامت است که به دنبال جذب شهروندان مستقل اقتصادی کشورهای غیر اتحادیه اروپا به این کشور است. اگر به دنبال لذت بردن از یک سبک زندگی آفتابی در جنوب اروپا بدون نیاز به کار هستید، اقامت تمکن مالی یونان می‌تواند یک گزینه عالی باشد همچنین این برنامه یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال گذراندن حداقل 6 ماه در سال در یونان می باشند و برای درخواست این ویزا، باید نشان دهید در زمان زندگی در یونان از نظر مالی درآمد کافی دارید که از خود و خانواده خود حمایت مالی کنید. درآمد شما باید، خارج از یونان باشد.

برای کسانی که توانایی حمایت و اسکان خود و افراد تحت تکفل خود را بدون نیاز به فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری در داخل کشور دارند، برنامه تمکن مالی راهی ساده برای اخذ اقامت یونان می باشد.

هدف اصلی این برنامه، بازنشستگان ثروتمند غیر اتحادیه اروپا هستند. مقامات مهاجرت یونان همچنین ممکن است به صلاحدید خود، درخواست های افراد غیر بازنشسته را که می توانند واجد شرایط مالی برنامه تمکن مالی باشند را در نظر بگیرند. از این رو این برنامه همچنین می‌تواند گزینه مناسبی برای غیر بازنشستگان، از جمله بازاریاب‌های وابسته آنلاین، کارگران از راه دور و کارآفرینانی باشد که قادر به برآوردن نیازهای مالی خود هستند یک گزینه محبوب برای اقامت باشد.

نکات برجسته اقامت تمکن مالی یونان

مدت اعتبار ویزای اولیه

2 سال

اجازه کار، تجارت و فعالیت اقتصادی

ندارد

شرایط اصلی اقامت فیزیکی

اقامت 6 ماه در سال در یونان

حداقل درآمد غیر فعال

2000 یورو در ماه

زمان دریافت شهروندی

پس از 7 سال اقامت

محدودیت های اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

دارندگان اقامت تمکن مالی مستقیماً مجاز به انجام کار حقوقی، تجارت و یا هر گونه فعالیت اقتصادی مستقل در یونان نمی باشند همچنین به شما اجازه نمی دهد برای یک کارفرمای یونانی کار کنید و به دنبال فرصت های شغلی در این کشور باشید. در اصل، از متقاضیان انتظار می رود که بتوانند بدون نیاز به شغل یا سرمایه گذاری در یونان، در طول اقامتشان از خود و  وابستگان واجد شرایط خود حمایت کنند. اگر می خواهید مستقیماً در یونان کار یا تجارت کنید، و یا برای یک شرکت در داخل یونان کار کنید، به ویزای دیگری نیاز دارید حتی اگر یک کارفرمای یونانی بخواهد از طریق ویزای کار در یونان از شما حمایت کند لذا می توانید برای ویزای اقامت استاندارد درخواست دهید.

شما می توانید فقط روی شغل یا تجارت از راه دور خود کار کنید، که به طور رسمی در یونان مجاز است. ویزای اقامت تمکن مالی مستلزم داشتن درآمد غیر فعال خارج از یونان، درآمد آنلاین، سود سهام، درآمد اجاره مانند اجاره ملک و …، حساب بازنشستگی یا حساب پس انداز است که می توانید از آن طریق زندگی کنید. شما فقط مجاز به کار از راه دور برای یک کارفرمای خارج از کشور یا خدمات رسانی به مشتریان دریایی از داخل یونان هستید.

حداقل شرایط مالی برای دریافت ویزای تمکن مالی در سال 2022

حداقل-شرایط-مالی برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022 ساحل آفتاب

برای واجد شرایط بودن برای ویزای تمکن مالی باید نشان دهید که در طول اقامت خود در این کشور، باری بر دوش دولت یونان نخواهید بود. دو راه برای واجد شرایط بودن وجود دارد:

 1. بر اساس درآمد غیر حقوقی و غیرفعال (یعنی بدون حقوق و دستمزد) درخواست دهید.
 2. بر اساس پس انداز اعمال کنید.

درخواست اقامت تمکن مالی بر اساس درآمد غیر فعال و بدون حقوق

 بر اساس قوانین کشور یونان در سال 2022، برای واجد شرایط بودن، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید بر اساس مدارک و شواهد ثابت کنند که  بودجه کافی و مداوم با منشأ قانونی را مطابق با درآمد ثابت سالانه برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده بدون اشتغال و فعالیت اقتصادی در طول اقامت یونان را دارند. در حال حاضر در سال 2022 ، این مبلغ حداقل 2000 یورو در ماه ( بیست و چهار هزار یورو در سال) برای متقاضی اصلی تعیین شده است. این مبلغ در صورت همراه داشتن همسر 20 درصد (400 یورو) و برای هر فرزند 15 درصد (300 یورو) به این مبلغ اضافه می شود. اصطلاح “خانواده” به معنای همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال است و به عنوان افراد تحت تکفل متقاضی تلقی می شوند.

حقوق و درآمد کسب و کار در نظر گرفته نمی شود. درعوض، باید ثابت کنید که این درآمد پایدار و تکرار شونده ای مانند حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره بلندمدت، سود سهام، حق امتیاز یا درآمدهای پس انداز با نرخ ثابت 2000 یورو یا بیشتر در ماه به دست می آورید.

حداقل درامد غیرفعال متقاضی

افراد

درآمد سالانه متقاضی

متقاضی اصلی

24.000 یورو

همسر متقاضی

4.800 یورو

برای هر فرزند

3.600 یورو

 درخواست بر اساس پس انداز

اگر درآمد شما واجد شرایط و ثابت نیست، یا اگر مبلغ کمتر از 2000 یورو در ماه باشد، شما می توانید بر اساس پس انداز درخواست دهید. با توجه به اینکه ویزای تمکن مالی شما برای یک دوره 2 ساله (24 ماهه) صادر می شود، باید ثابت کنید که پس انداز کافی برای اسکان و حمایت از خود و خانواده، در یونان برای این مدت زمان اقامت دارید.

از این رو باید برای درخواست به عنوان یک متقاضی در سال 2022 ، مبلغ 48000 یورو پس انداز در دسترس داشته باشید. اگر به عنوان یک زوج متاهل درخواست می دهید، این مبلغ به 57600 یورو می رسد. و اگر به‌ عنوان یک خانواده چهار نفره (زوج متأهل با دو فرزند خردسال تحت تکفل) درخواست دهید، باید حداقل 86400 یورو پس‌انداز داشته باشید.

نکته کلیدی که باید به آن توجه کنید این است که هرچه وجوه بیشتری در حساب بانکی خود داشته باشید، و منابع درآمد شما قوی تر و پایدارتر باشد، شانس بیشتری برای تایید خواهید داشت.

و نکته بعدی این است که اگر بر اساس پس انداز درخواست اقامت تمکن مالی می دهید، برای واجد شرایط بودن باید پول پس انداز خود را به بانک ملی یونانی منتقل کنید. و کل این وجوه باید در طول مدت اقامت شما در این حساب باقی بماند.

منابع درآمد مجاز اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

این درآمد باید از منابع مکرر و پایدار باشد. حقوق و درآمد کسب و کار شما معمولاً واجد شرایط نیست. پرداخت های مستمری بالای 2000 یورو مثله حقوق بازنشستگی یا تامین اجتماعی و منابع درآمد غیر فعال در اینجا عالی عمل می کند. مانند درآمد اجاره، مستمری بیمه، حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره بلندمدت، سود سهام، حق امتیاز یا درآمدهای حاصل از سپرده ها با نرخ ثابت 2000 یورو یا بیشتر در ماه معمولاً می توانند مبنای درخواست ویزای تمکن مالی یونان برای یک متقاضی باشد.

مدت زمان اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

در سال 2022، در ابتدا، ویزای اقامت تمکن مالی یونان به مدت دو سال اقامت موقت اعطا می شود. سپس، با توجه به اینکه بتوانید به حمایت خود و خانواده خود بدون فعالیت شغلی ادامه دهید، می توانید ویزا را برای 3 سال دیگر تمدید کنید. و پس از گذشت این 5 سال اقامت، می توانید برای اقامت دائم یونان درخواست دهید. و نهایتا پس از 7 سال، می توانید برای شهروندی یونان (به همراه آزمون زبان یونانی) اقدام کنید. که پس از اخذ تابعیت یونانی افراد مجاز به فعالیت شغلی و تجارت می باشند.

توجه داشته باشید برای تمدید و اخذ اقامت دائم و نهایتا شهروندی یونان، باید 6 ماه در سال را در یونان زندگی کرده باشید و مقیم مالیاتی این کشور شده باشید.

مزایای اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

مزایای اقامت تمکن مالی یونان ساحل آفتاب
 • این اجازه اقامت به متقاضی و اعضای خانواده که شرایط لازم را دارند اجازه می دهد تا برای مدت نامحدودی در یونان زندگی کنند.
 • اگر متقاضی برای هر دوره زمانی در خارج از یونان باقی بماند، اقامت لغو نمی شود، مشروط بر اینکه روند تمدید مانعی نداشته باشد.(شرط حضور 6 ماه در سال)

برخلاف ویزای طلایی یونان ویزای “اقامت تمکن مالی یونان” به سرمایه گذاری ملکی قابل توجهی نیاز ندارد. در واقع، هیچ الزامی برای خرید ملک وجود ندارد.

 • به عنوان دارنده مجوز اقامت تمکن مالی شما و خانواده می توانید بدون محدودیت در تمام اروپا سفر کنید برای دوره های 3 ماهه در هر دوره های 6 ماهه سفر کرده و اقامت کنید.
 • فرآیند ساده سریع و بدون دردسر، همچنین دریافت اقامت دائم در پنج سال و شهروندی در 7 سال
 • دسترسی به مزایای پزشکی و مراقبت های بهداشتی
 • کودکان به آموزش در سطح جهانی دسترسی دارند.
 • بدون نیاز به حداقل اقامت در یونان تنها با گذراندن 183 روز یا بیشتر در یونان برای تمدید اقامت شما الزامی است، در حال حاضر هیچ شرایط حداقل اقامتی اجرا نمی شود.
 • برنامه ویزای اقامت تمکن مالی به شما این امکان را می دهد که همسر و فرزندان زیر سن قانونی تحت تکفل خود را به یونان بیاورید، مشروط به شرایط خودکفایی مالی کمی بالاتر.
 • متقاضیان هر سنی بالای 18 سال می توانند برای برنامه تمکن مالی درخواست دهند و حداکثر سن قطعی وجود ندارد.
 • برای درخواست اقامت یونان از طریق برنامه ویزای تمکن مالی نیازی به تسلط به زبان یونانی ندارید.
 • بدون نیاز به صلاحیت آکادمیک مبتنی بر امتیاز، یعنی برای واجد شرایط بودن برای اقامت تمکن مالی در یونان به هیچ مهارت یا مدرک تحصیلی خاصی نیاز نیست، تا زمانی که بتوانید شرایط مالی برنامه را برآورده کنید.

هزینه زندگی یونان یکی از پایین‌ترین هزینه‌های زندگی در اروپا است و یک گزینه اقامت بسیار مقرون به صرفه است.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اقامت تمکن مالی یونان در سال 2022

 • جمع آوری اسناد در کشور محل اقامت شما

متقاضی باید برای دریافت ویزا یک درخواست همراه با لیست مدارک پشتیبان، اظهارنامه مالیاتی از کشور محل سکونت خود، اسنادی که منشا درآمد حاصل از اجاره املاک و مستغلات شما را تأیید می کند و درآمد حاصل از مشارکت در یک تجارت یا فعالیت های کارآفرینی، گواهی اشتغال به کار، یا سایر اسنادی که منبع قانونی وجوه را اثبات می کند، به کنسولگری یونان در کشور محل اقامت خود ارائه دهد.

حتما متقاضی باید شخصاً در اداره کنسولی یونان در کشور خود یا کشوری که به طور قانونی در آن اقامت دارد حاضر شود و مدارک عمومی و اختصاصی زیر را ارائه دهد از جمله:

 • فرم درخواست ویزای اقامت طولانی مدت و 4 قطعه عکس رنگی اخیر متقاضی.
 • پاسپورت با اعتبار بیش از سه ماه از تاریخ انقضای ویزا که دارای حداقل دو صفحه خالی بوده و در ده سال گذشته صادر شده باشد.
 • یک نسخه از سوابق کیفری و عدم سوء سابقه متقاضی. در صورت وجود حکم قطعی دادگاه، صرف نظر از مجازات تعیین شده، به منظور بررسی ارتباط جرم با مسائلی که نظم و امنیت عمومی را تهدید می کند، اظهار دلایل مشخصی از سوی مقام کنسولی درخواست می شود. و پارامترهای فردی مانند شدت جرم، تکرار جرم و به طور کلی رفتار بزهکارانه تبعه کشور ثالث را در نظر گرفته می شود.
 • گواهی پزشکی از یک نهاد دولتی یا خصوصی شناخته شده که ثابت کند متقاضی از هیچ بیماری که طبق استانداردهای بین المللی سازمان بهداشت جهانی که ممکن است خطراتی برای سلامت عمومی داشته باشد، رنج نمی برد. علاوه بر این، متقاضی نباید به عنوان شخصیت غیر ارادی درج شود و هیچ دلیلی وجود نداشته باشد که تهدید کننده سلامت عمومی، نظم عمومی، امنیت ملی و روابط بین‌الملل باشد.
 • گواهی مبنی بر اینکه متقاضی برای پوشش بیمه درمانی و مراقبت های پزشکی کامل در سراسر اروپا و هزینه های خود در طول اقامت در یونان از جمله بازگشت به کشور به دلایل پزشکی، مراقبت های فوریت های پزشکی و یا بستری اورژانسی در بیمارستان، بدون پرداخت مشارکت، درخواست کرده است. و با مدت مؤثر حداقل یک سال.
 • مدارکی مبنی بر اثبات درآمد ماهانه 2000 یورو، نشان دادن مدرک کافی مبنی بر درآمد ثابت برای پوشش هزینه های زندگی، اسناد مربوط به دارایی و مالکیت. شواهدی مانند اظهارنامه بانک، تامین اجتماعی، بازنشستگی مبنی بر اینکه شما درآمد سالانه لازم 2000 یورو در ماه را دارید (وجوه اضافی، 20٪ برای همسر، 15٪ برای هر فرزند)
 • مدارکی دال بر واریز کافی حساب بانکی یا شواهدی مبنی بر درآمد شغلی کافی از منابع حاصل از خارج از یونان، یا مستمری سالانه، یا سایر منابع درآمد (درآمد اجاره، سود سهام، فروش سهام یا دارایی از دارایی های تجاری) یا هر ترکیبی از موارد فوق

اسناد پشتیبان برای وضعیت خانوادگی و روابط

 • گواهی وضعیت خانوادگی (دفتر خانواده) صادر شده توسط مقامات ذیصلاح محلی که رابطه خانوادگی را ثابت می کند.
 • قانونی بودن سن همسر متقاضی
 • مدرک محضری حضانت فرزندان (حتی در صورت طلاق والدین)
 • مشمول خدمت سربازی نبودن فرزندان متقاضی
 • شواهد مستندی مبنی بر در اختیار داشتن ثبات درآمد متقاضی و منابع قانونی درآمد به دست آمده که مطابق با درآمد ثابت سالانه برای پوشش مخارج زندگی بدون ارائه کار حقوقی یا انجام هرگونه فعالیت اقتصادی مستقل باشد.
 • اعضای خانواده – با توجه به مدارک مستند ارائه شده توسط متقاضی اولیه، درآمد ثابت سالانه که معادل حداقل مبلغ 2000 یورو در ماه می باشد، بر همین اساس برای اعضای خانواده یعنی 20 درصد افزایش می یابد. همسر و به میزان 15 درصد برای هر فرزند
 • مخارج زندگی و مراقبت های بهداشتی خانواده بر سیستم رفاه ملی تحمیل نخواهد شد.

(تمام اسناد خارجی باید به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند، باید دارای مهر وزارت امور خارجه و مهر مقام کنسولی یونان باشند.)

 • ورود به یونان

با تائید و دریافت ویزا، متقاضی به یونان وارد می شود و برای درخواست خود به سازمان مهاجرت یونان ، برای صدور مجوز اقامت اقدام می کند.

 • درخواست برای اجازه اقامت

قبل از صدور مجوز اقامت، نوبت ارائه مدارک به اداره مهاجرت است. در این مرحله حضور شخصی شما برای انگشت نگاری مورد نیاز خواهد بود. پس از ثبت اثرانگشت متقاضی، بررسی اسناد و مدارک شخص برای درخواست اقامت شروع می شود.

 • دریافت شماره مالیاتی

سپس مهم ترین کار بعد از درخواست اقامت، که باید انجام شود، دریافت یک شماره مالیات از اداره مالیات در یونان (AFM) می باشد.

 • افتتاح حساب بانکی

قدم بعدی افتتاح حساب در یکی از بانک های یونانی برای انتقال وجه مورد نظر برای اخذ اقامت تمکن مالی است.

پس از ارسال درخواست، گواهی آبی صادر می شود که به شما این حق را می دهد که تا زمان نهایی شدن مجوز اقامت در کشور بمانید.

 • اخذ مجوز اقامت

در نهایت، اجازه اقامت به مدت 2 سال را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد از زندگی در یونان لذت ببرید و آزادانه در سراسر کشورهای شنگن سفر کنید.

تمدید اقامت تمکن مالی یونان و مدارک لازم در سال 2022

طبق قوانین موجود در سال 2022، برای اینکه بتوانید ویزای تمکن مالی خود را تمدید کنید، علاوه بر اثبات وجود منابع مالی کافی برای پوشش خود وخانواده خود در صورت همراهی، باید حداقل شش ماه را در هر سال سپری کنید. پس از تمدید، هر مجوز اقامت صادر شده بعدی به مدت سه سال خواهد بود.

مدارک لازم برای تمدید مجوز اقامت تمکن مالی

 • فرم درخواست در دو نسخه
 • سه قطعه عکس گذرنامه رنگی اخیر
 • کپی واقعی پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی معادل که توسط یونان به رسمیت شناخته شده است، همراه با ویزای معتبر
 • هزینه تمبر توسط اداره مالیات یونان صادر می شود.
 • گواهی مبنی بر داشتن بیمه درمانی با پوشش کامل مراقبت‌ها و هزینه‌های پزشکی خود و خانواده در صورت همراهی
 • شواهدی مبنی بر اینکه تبعه کشور ثالث دارای بودجه کافی در سطح درآمد ثابت سالانه است
 • شواهدی مبنی بر اینکه متقاضی، 183 روز در هر سال تقویمی در یونان اقامت داشته است.
 • هزینه دریافت اجازه اقامت و، ویزای تمکن مالی

آیا اقامت تمکن مالی منجر به تابعیت و اخذ پاسپورت یونان می شود؟

پس از گذراندن اقامت تمکن مالی به مدت هفت سال، واجد شرایط اقامت دائم یونان و یا تابعیت می شوید. اما اگر تصمیم به تابعیت دارید، به خاطر داشته باشید که یک امتحان نسبتاً پیچیده در مورد تاریخ، آداب و رسوم و سیاست یونان وجود دارد. و البته مقامات محلی این آزمون را به زبان یونانی برگزار خواهند کرد. پس از قبول شدن می توان تابعیت یونان را دریافت کرد و دیگر شما مجاز به انجام تجارت و فعالیت اقتصادی به صورت آزاد می باشد.

توجه داشته باشید که به عنوان یک مزیت، یونان اجازه تابعیت مضاعف را بدون محدودیت و رها کردن تابعیت قبلی خود را می دهد و می توانید دو تابعیتی باشید.

سوالات متدوال در خصوص اقامت تمکن مالی یونان

سخن پایانی

مجوز اقامت تمکن مالی یونان برای کسانی که درآمد غیرفعال دارند، مانند حقوق بازنشستگی یا کار از راه دور، مناسب است همچنین برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری بزرگ نیستند و قصد دارند تمام وقت در یونان زندگی کنند، بهترین است.اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت اقامت تمکن مالی یونان هستید، می توانیم به شما کمک کنیم. وکلا و کارشناسان خبره ی ما در شرکت ساحل آفتاب به افراد زیادی کمک کرده اند که به یونان مهاجرت کنند. خوشحال می شویم به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم.

شرکت ساحل آفتاب دارای تجربه گسترده ای در قانون مهاجرت و قوانین بین المللی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در اقامت تمکن مالی یا مهاجرت به یونان طبق آخرین و به روزترین اطلاعات در سال 2022 ، می توانید وب سایت ما و یا صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید. تا با مشاوره دقیق، توسط وکلای خبره و باتجربه ی ساحل آفتاب، بهترین شانس را برای اقامت به یونان داشته باشید.

مطالب مرتبط

کشور یونان
اخذ اقامت یونان شرایط 2022
اقامت-طلایی-یونان
اقامت طلایی یونان شرایط 2022
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان شرایط 2022
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

6 پاسخ

 1. با سلام. شما اشاره كرديد كه مجوز اقامت در يونان به اين روش، دوساله و سه ساله خواهد بود.
  مي خواستم بپرسم در مجموع بعد از چند سال ما مي توانيم پاسپورت يوناني را دريافت نماييم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست گرامي. همانطور كه خودتان هم اشاره كرديد مجوزهاي اقامت موقتي
   كه در اين طرح از سوي دولت يونان براي متقاضيان صادر مي گردد، ابتدا دو ساله و سپس دو
   مرحله مجوز سه ساله مي باشد. براي دريافت تابعيت و همينطور پاسپورت يوناني شما مي
   بايست ضمن حفظ شرايط لازم، حداقل به مدت 7 سال از صدور مجوز اقامتتان در اين كشور
   سپري شده باشد.

 2. با سلام. آيا به پولي كه در حساب بانكي خود در يونان سپرده گذاري مي كنيم، ماليات هم تعلق مي گيرد و مبلغي از آن كسر مي شود؟

  1. با سلام. به حساب بانكي كه در روش اخذ اقامت يونان از طريق تمكن مالي افتتاح مي گردد هيچگونه ماليات و كسوراتي تعلق نمي گيرد.

 3. سلام. یك جا اشاره كردید حداقل 5 سال باید در یونان اقامت داشته باشیم و یك جایی هم گفته اید 7 سال. دلیل این تفاوت ها در چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.