شماره تماس : 23-88641720

ویزای یونان

یونان-عکس

ویزای یونان

یونان به عنوان کهن دیار کشور های اروپایی و زادگاه فلسفه و هنر و همچنین به عنوان دورازه اصلی ورود به اروپا است. این کشور دارای جاذبه های تاریخی، هنری و گردشگری زیادی است و سواحل یونان به عنوان رمانتیک ترین سواحل دنیا شهرت دارند. آب و هوای مدیترانه ای عالی این کشور و مردمان مهمان نواز و اصیل یونان و هزاران دلیل دیگر این کشور را به عنوان یکی از کشور های پر بازدید اروپایی مطرح کرده است و هر ساله عده زیادی از کشور عزیزمان ایران خواهان مسافرت و بازدید از این کشور و یا حتی کار و تحصیل و اقامت در یونان می باشند.

مصلما آنچه که به شما اجازه می دهد به یونان سفر کنید و به مقصود خود نائل شوید در درجه اول مجوز ورود به این کشور و یا همان ویزا است.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی اولین و پر طرفدارترین ویزا کشور یونان می باشد. این ویزا برای مسافرین و علاقمندان به گردش در یونان برای مدت محدود صادر میشود و اجازه تحصیل و کار به کسی با این ویزا داده نمی شود.

برای دریافت ویزای توریستی یونان باید درخواست ویزا داده و سپس از شما برای این منظور مصاحبه ای بصورت حضوری انجام خواهد شد که متقاضی الزاما باید خودش در این مصاحبه حضور داشته باشد. تقاضای ویزا توریستی بواسطه فرم مخصوص به خودش انجام می پذیرد و برای تکمیل این فرم هم نیازی به مراجعه حضوری نیست و باید از طریق سایت اینترنتی این سفارت اقدام فرمایید. هر فرد باید یک فرم برای خود و هر یک از همراهان هم یک فرم جداگانه تکمیل نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان

فرم آنلاینی که از طریق سایت پر شده است را پرینت بگیرید

کلیه مدارک به زبان انگلیسی ترجمه و تاییدات دادگستری و امورخارجه الزامی میباشد.

  • شناسنامه
  • پاسپورت دارای اعتبار کافی
  • عکس رنگی اداری ( زمینه سفید، تمام رخ، 4*3، جدید و متناسب با مشخصات فعلی متقاضی)
  • سندی دال بر وضعیت شغلی مناسب متقاضی ( حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی شرکت،کارت بین المللی دانشجویی، جواز کسب و یا پرینت وضعیت درآمد ها بصورت متوالی)
  • پرینت حساب بانکی سه ماهه اخیر بر روی سربرگ انگلیسی و مهر شده
  • یک سند مالکیت
  • رزرو بلیط رفت و برگشت به یونان
  • بیمه مسافرت معتبر

برای صدور ویزا گردشگری و یا ویزا توریستی یونان باید این مدارک توسط کارشناسان سفارت یونان بررسی و تائید شود. برای این منظور از 2 الی 3 هفته زمان نیاز است تا این مرحله تکمیل شود. پس از این مدت و در صورت تائید این سفارت ویزا شما صادر خواهد شد.

ویزای تحصیلی یونان

برای ادامه تحصیل در سطوح دانشگاهی می توانید در یکی از دانشگاه های یونان پذیرش شده و به عنوان دانشجو در این کشور و با ارائه مدارک کافی ویزای تحصیلی دریافت نمایید. البته تحصیلات در یونان تنها به تحصیلات دانشگاهی خلاصه نمی شود و برای تحصیل می توانید تحصیلات فنی و یا تحصیلات عالی غیر دانشگاهی را انتخاب نمایید که البته به دلیل اینکه در این آموزشگاه ها و تحصیلات فنی تنها به زبان یونانی تدریس صورت می گیرد باید طبیعتا ابتدا زبان یونانی را تا حدود قابل قبولی فرا بگیرید.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی یونان زیر نظر دولت هستند و با بودجه دولتی اداره می شوند به همین دلیل اغلب رایگان نبوده و به زبان یونانی انجام می شود. البته در سطوح عالی مانند کارشناسی ارشد و دکتری برخی از رشته ها به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند .

در این کشور 22 دانشگاه معتبر وجود دارند که در شهر های مختلف یونان قرار گرفته اند. هر یک از دانشگاه ها خود موظف به  ایجاد ساختار های لازم دورنی دانشگاه، سرویس دهی به دانشجویان، تدوین سیاست های آموزشی و تحقیقاتی، برنامه ریزی تحصیلی ، نحوه پذیرش دانشجو، تخصیص بودجه و … می باشد.

دانشگاه های یونان در تمامی رشته های علوم انسانی، ریاضیات، علوم تجربی، علوم اقتصادی و فنی  و … و تمامی شاخه های زیر مجموعه این رشته ها پذیرش دانشجو دارند .

اما موسسات آموزش عالی یا آموزشگاه های غیر دانشگاهی در یونان به منظور عملیاتی کردن آموخته های دانشجویان تاسیس شده اند. این آموزشگاه ها عموما در تلاش هستند تا بصورت تخصصی حرفه های بازار کار و کاربردی در مجموعه های شرکتی و اقتصادی را به دانشجویان خود آموزش دهند.

کمک های مالی برای تحصیل در کشور یونان به شهروندا1ن و متقاضیان تحصیل که از ایران و یا برخی دیگر از کشور ها وارد این کشور می شوند تعلق نمی گیرد. در واقع بیتشر کمک ها مالی تحصیلی یونان منحصر به خانواده های یونانی و دانشجویان متعلق به این کشور می باشد. ایرانیانی می توانند از این کمک های مالی تحصیلی بهره مند شوند که اقامت خود را در این کشور رسمی کرده باشند.

البته دانشجویان دانشگاه های این کشور می توانند با استفاده از کارت های دانشجویی مخصوصی که به انها از طرف دانشگاه اعطا می شود از تخفیفات عمومی در سطح شهر مانند بلیط مترو، شهر بازی ، سینما و یا برخی از رستوران ها بهره مند شوند.

خدمات درمانی نیز در یونان به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری با تخفیف های زیادی داده می شود و هر دانشجو می تواند با اثبات فعالیت دانشجویی خود در یکی از دانشگاه های معتبر یونان مثلا با ارائه کارت دانشجویی از تخفیفات دولتی در نظر گرفته شده برخوردار شود.

برای دریافت ویزای یونان از مشاورین سیاحتگران ساحل آفتاب بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات