شماره تماس : 23-88641720

یونان

درباره یونان

یونان یک کشور افسانه ای با انواع غذاهای دریایی تازه و شور و شوق گرم مدیترانه ای و یک مقصد جذاب و دلربا می باشد. گردشگران زیادی برای بازدید و کشف آثار باستانی به این کشور افسانه ای سفر می کنند. مردم این کشور مردمانی میهمان نواز هستند. با وجود محبوبیت این کشور هنوز بخش هایی از ان از جمله کوه Olympus، ساحل پلوپونز و جزایر دور افتاده تر کشف نشده و بکرترباقی مانده اند. بیشتر گردشگران دروهله ی اول از آتن بازدید می کنند. آتن پایتخت یونان است و دارای ترکیبی از زیبایی های تاریخی و زندگی مدرن می باشد. آتن در زمان تمدن کلاسیک ساخته شده و برخی از بهترین فلاسفه و شاعران دنیا درآن زندگی کرده اند. یونان باستان دموکراسی را هم به جهان معرفی کرد.
تمام نقاط این کشور دارای افسانه ای جداگانه می باشند. از جزیره ی کوچک Ithaca گرفته تا ادیسه ی سرگردان و پلوپونز. این کشور یکی از مقاصد گردشگری در اروپا می باشد. یونان دارای جزایر زیبایی است که درسراسر دریای مدیترانه پراکنده شده اند. یونان در مجموع دارای ۱۴۰۰ جزیره است ودر میان آنها Rhodes منزلگاه فرهنگ باستانی Minoan می باشد. امروزه سواحل زیبای یونان محبوبیت بسیاری در میان گردشگران دارند. جزایر Corfu ،crete و Santorini برای کسانی که به آفتاب و آفتاب گرفتن علاقه دارند مکان های ایده آلی هستند.

پایتخت آتن
زبان یونانی (گریک)
واحد پول یورو
جمعیت 11 میلیون نفر (سال 2013)
مذهب مسیحیت ارتدکس، مسلمان، کاتولیک
کشورهای همسایه ترکیه، بلغارستان، مقدونیه، آلبانی
اختلاف ساعت با ایران 1 ساعت و نیم عقب تر است

آب و هوا:

 

متن اب و هوای یونان

آب و هوای یونان دارای آب و هوای گرم مدیترانه ای است. روزهای گرم و خشک تابستان معمولا با نسیم خنک عصرگاهی به پایان می رسد.( به ویژه در شمال کشور، مناطق ساحلی و جزایر) . زمستان جنوب کشور آب و هوای معتدلی دارد و مناطق کوهستانی معمولا سردتر است. در مناطق کوهستانی درجه حرارت به زیر صفر می رسد و معمولا با بارش برف همراه است. نوامبر تا مارس فصل بارش باران است. آب دریا بین ماه های ژوئن تا سپتامبر گرم و برای شنا کردن مناسب است. هتل های ساحلی معمولا از عید پاک تا اواخر اکتبر باز هستند و دارای امکانات ورزش های آبی می باشند.

فرهنگ مردم یونان

 

متن فرهنگ یونان

 

غالبا وقتی قصد معرفی فرهنگ و هنر کشورهای اروپایی مطرح می شود، بسیاری آدرس کشور یونان را به ما می دهند. تاثیرات شگرفی که فرهنگ و اندیشه بزرگان و مکاتب یونانی بر فرهنگ کشورهای اروپایی گذاشته اند غیر قابل انکار است. اما آیا واقعا فرهنگ امروزه یونان و یا دیگر کشورهای اروپایی و غربی هنوز هم دنباله رو همان فرهنگ و اندیشه های مکاتب اصیل یونانی است؟

آنچه که مسلم است مردم یونان مردمی سنتی و با فرهنگ و اصیل هستند. مردمی که به پشتوانه های سنتی و آداب و رسوم کهن خود وابستگی زیادی دارند و برای آن واقعا احترام قائل هستند. یونان کشوری است با قبال، مکان ها و فرهنگ های متفاوت که هر کدام لایه های اجتماعی متفاوتی را دنبال می کنند. توان اقتصادی و اجتماعی همه افراد در یونان برابر نیست و فاصله طبقاتی در یونان نیز به خوبی مشهود است. اما در همه این فرهنگ ها و تفکرات، یک اندیشه و تفکر ثابت و سنتی وجود دارد و ان هم اندیشه هایی به نام سنت و آیین قدیمی کشور یونان است.

هر چند فرهنگ های هر منطقه ممکن است با اندیشه های دیگر فرهنگ ها نیز مخلوط شده باشد و این را می توان از آیین و مراسمات متنوعی که در گوشه و کنار یونان بر پا می شود به خوبی حس کرد. برای شناخت دقیق فرهنگ رایج مردم در یونان، صرف نظر از وابستگی مردم این کشور به تاریخ پر فراز و نشیب یونان باید به درون اندیشه ها رخنه کرد. کاری که در این مقوله جایگاهی ندارد. اما در هر صورت یونان فرهنگ های متنوعی را دنبال می کند.  از کرت تا مقدونیه و از اژه تا آتن و در هر یک از جزایر یونان می توان تفاوت فرهنگ ها را به خوبی دید.

هر چند در بین جوان تر ها استفاد هاز لباس های سبک اروپایی در کلیه ایام بیشتر شده است، اما بخصوص اگر در زمان های خاص به روستاها و محلات مختلف یونان بروید مردم سنتی این کشور را هنوز هم با لباس های محلی و سنتی خودشان می بینید. مردمان کرت در مراسمات خود با کفش های ساق دار بند و شلوارهای مشکی چسبان حاضر می شوند. در کارپاتوس زنان لباس های رنگی و شاد می پوشند و در مستووا مردان با جلیقه های خاص، کلاه پشمی و شلوار بافتنی در همه جا دیده می شوند.

اما در هیچ یک از فرهنگ های یونان نمی توانید رقص را از مردم بگیرید. رقص ریشه در ذات مردم یونان و در عمق فرهنگ انها دارد. در هر شرایط مردمی را خواهید دید که در حال رقصیدن هستند و هر بهانه ای برای رقص کافی است. رقص های سنتی یونان هزاران سال است که با این مردم همراه بوده اند. جالب تر اینکه در تمامی این مراسم رقص و شادی و پایکوبی ، نوازنده ها و خواننده ها عمدتا سنتی و با آلات موسیقی سنتی یونان دیده می شود.

فراموش نکنید که یونانی ها برای هر مراسمی فرهنگ خاص خودشان را دارند.  بسیاری از مراسم و جشن های یونانی ها به صورت شناخته شده در جهان موجب جذب گردشگر شده اند. مراسم خاکسپاری، غسل تعمید، عروسی و یا جشنواره های مختلف یونان، همیشه جالب و با مراسم متنوعی همراه است.

به عنوان مثال در مراسم عروسی، در برخی از قومیت های یونان، رسم است که لباس به عروس بپوشانند و با برگزاری تشریفات خاص عروس را به خانه بخت ببرند. روزهای مقدس یونان مانند روز دوشنبه مقدس یا روزهای برداشت محصول و بسیاری از دیگر ایام در یونانف بهانه ای برای برگزاری جشن های مختلف هستند. مثلا در روز دو شنبه پاک، مردم به فضای باز می روندف بادکنک هوا می کنند و غذای بدون گوشت می خورند.

زندگی روزمره در یونان

 

متن زندگی روزمره

 

یونان با تمامی ویژگی های آب و هوایی و آداب و رسوم مردمانش در گوشه و کنار این کشور، مکانی فوق العاده برای زندگی است. زندگی روزمره مردم یونان ازهمان طلوع آفتاب آغاز می شود. اغلب مردم بعد از میل کردن صبحانه روانه کار خود می شوند. بسیاری از مردان در محل کار خود حاضر می شوند و زنان نیز در سال های اخیر به شکل بیشتری در جامعه دیده می شوند و فعالیت های اجتماعی بیشتری را عهده دار شده اند.

بسیاری از مردم ظهرها برای میل کردن غذا به سمت خانه های خود می روند و شب ها نیز عمدتا در تلاش هستند تا بتوانند برای غذا به خانه بروند. بین ساعت 13 تا 15 ناهار سرو می شود و بین 20 تا22 شام می خورند. خانواده ارزش بسیاری زیادی در بین مردم یونان دارد. بزرگ تر ها همیشه به عنوان نعمت دیده می شوند و جایگاه ویژه ای در بین خانواده ها دارند.

اما زمان غروب آفتای زمان ولتا است. ولتا فرهنگی است در بین مردم یونان که اغلب افراد را از خانه و محل کار خود به سمت پارک ها و جاده های مختلف پیاده روی می کشاند تا در کنار خانواده و یا دوستا شروع به قدم زدن بکنند. سواحل یونان و جزایر یونان بهترین مکان برای برپایی ولتا هستند. در تابستان ها ممکن است ورزش های آبی نیز این پیاده روی را تکمیل کند و در زمستان ها و هوای سردف کافه نشینی و نوشیدن قهوه یونانی به ان اضافه می شود.

کلا کافی شاپ ها و کافه ها در یونان جایگاه خاص و مهمی دارند. مردم از هر فرصتی استفاده می کنند که برای نوشیدن قهوه و یا جمع شدن دور دوستان خود به این کافه ها و یا کافی شاپ ها بروند و قهوه ای نوش جان کنند.  به همین دلیل حتی در دورترین جزایر و روستاهای یونان نیز انواع کافی شاپ ها را خواهید دید.

در بسیاری از کافی شاپ های یونان شیررینی های سنتی ، باقلواها و یا کاتایفی های خوشمزه که از ترکیه به این کشور وارد شده اند نیز سرو می شوند. این نوع شیرینی ها به عنوان میان وعده در بین یونانی ها محبوبیت زیادی دارند. غذاهای یونانی عمدتا سنتی هستند و مردم یونان خیلی کم حاضر به خوردن غذای فست فودی و یا رستورانی می شوند. هر چند حکومت عثمانی ها و رومی ها در این کشور در فرهنگ غذایی مردم یونان بی تاثیر نبوده است و این مهم را بخصوص در ایالت هایی مانند تسالونیکی بیشتر می بینیم.

هر چند تا قبل از جنگ جهانی دوم عمده مردم روش ازدواج سنتی یا مذهبی را قبول داشتند اما در سال های اخیر نوعی ازدواج مدنی نیز در یونان رواج پیدا کرده است و در بین نسل جوان مورد توجه قرار گرفته است. در این روش به جای ازدواج در کلیسا جوان ها به شهرداری ها برای ازدواج مراجعه می کنند. حتی با وجود اینکه قبلا طلاق به عنوان یک اشتباه بزرگ و نا بخشودنی در یونان تلقی می شد اما طرز فکر جوان ها و یا حتی بزرگ تر های امروزی یونان اینگونه نیست و بسیاری از مردم یونان، با طلاق مشکل جدی ندارند.

در خصوص نوع کسب و کارها نیز در یونان شاهد تفاوت هایی با گذشته هستیم. هر چند عمده کسب و کار ها در گذشته به صورت خانوادگی اداره می شد اما امروزه دایر شدن شرکت ها و سازمان های مختلف کمی تسلط خانواده ها را بر کسب و کار ها محدود تر کرده است. هر چند هنوز هم عمده کسب و کار ها و شرکت های کوچک با هسته مرکزی خانواده ای شکل گرفته است و اداره می شود.

بهترین زمان سفر به یونان:

بهترین زمان دیدار از یونان، بهار و پاییز است؛ به ویژه ماه‌های مه، ژوییه، سپتامبر و اکتبر. همچنین به یاد داشته باشید که در فصل‌هایی از سال که مسافر کم است برخی از جزیره‌های کوچک‌تر، به حالت نیمه تعطیل درمی‌آیند. ما پیشنهاد می‌کنیم بین عید پاک تا اواسط ژوییه- زمانی که هوا از هر نظر عالی است و جاهای دیدنی چندان شلوغ نیستند- را برای سفر به یونان انتخاب کنید.

در واقع از اواسط ژوییه تا آوگوست، فصل گردشگری یونان به شمار می‌رود؛ با این حال همه جا بسیار شلوغ است و در ماه‌های ژوییه و آوگوست که هوا بسیار گرم است، دمای هوا به ۴٠ درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد.

شرایط زندگی مهاجران در یونان

هر چند که تا قبل از دهه 1980 که یونان عضو اتحادیه اروپا نشده بود، این کشور استقبال زیادی برای پذیرش مهاجر نداشت، اما با تغییر دیدگاه یونانی ها و عضویت این کشور در سال 1981 در اتحادیه اروپا و تلاش برای جذب سرمایه گذار در این کشور، شاهد سیر صعودی حضور مهاجران در یونان بودیم.

بر خلاف گذشته قوانین پذیرش مهاجر در یونان سیاست گذارها و دولتمردان این کشور را به سمت تعادل و یکسان سازی قوانین بین مهاجران و شهروندان یونان کرد و تمامی تبعیض ها و تفاوت هایی که بعضا در قوانین این کشور دیده شده بود برداشته شد.

یونان که تا قبل از تصویب این قوانین و مقررات محبوبیت زیادی در بین مهاجران نداشت به یکباره مورد توجه سیل زیادی از مهاجران قرار گرفت. دانشگاه ها و مدارس این کشور به سمت دو زبانه شدن رفتند و حتی در این کشور بسیاری از شرکت های چند ملیتی و بین المللی تاسیس شدند. یونان برای تغییر و توسعه زیر ساخت های خود به منظور هم جهت شدن با کشورهای پیشرفته دیگر مجبور شد تا بسیاری از نیروهای متخصص و کار خود را از بیرون تامین کند. صنعت گرشگری یونا شکوفا شد و این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها در حوزه گردشگری شناخته شد.

هر چند بحران های مالی سال 2008 گریبان کشورهایی مانند یونان را نیز گرفت اما برگزاری مسابقات المپیک 2004 در یونان و همچنین سیاست گذاری های دقیق مالی در یونان باعث شد تا این کشور آسیب زیادی در حوزه بحران های مالی نبیند، هر چند این بحران ها بخصوص در حوزه اشتغال کار خود را کرد و میزان بیکاری در این کشور به شدت تا سال 2013 افزایش یافت. هزینه های بیکاری بالا رفت و مشکلات اقتصادی زیادی به وجود آمد.

اما مطابق با آمار با جذب سرمایه گذاری های خارجی و استفاده از وام های اتحادیه اروپا و سیاست گذرای های اقتصادی که در این کشور صورت گرفت، روند بیکاری و مشکلات اقتصادی را از سال 2013 تا 2019 کاهش چشم گیری داده است به شکلی که پیش بینی می شود کشور یونان تا سال 2021 یا نهایتا 2022 به صورت کلی تمامی بدهی های خود ار صاف کند و به سمت بازدهی بالای اقتصادی حرکت کند.

همین امر باعث شده که همچنان یونان به عنوان کشوری با پتانسیل های بالا در بین سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری شناخته شود و بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به یونان هستند نیز شرایط کاری و آینده بهتری را برای خود متصور شوند.

رفاه اجتماعی و امنیت و ایمنی بالا در یونان، چالش های کم سیاسی و قوانین حمایتی این کشور از مهاجران باعث شده تا یونان به عنوان مقصد خوبی برای مهاجران شناخته شود. بسیاری از افرادی که تخصص های لازم را داشته اند و به یونان مهاجرت کرده اند، با توجه به نیاز این کشور به افراد متخصص، به راحتی توانسته اند شرایط زندگی عالی را برای خود در این کشور فراهم کنند.

غذاهای معروف یونان:

 

غذایی که امروز ما به عنوان یونانی می‌شناسیم علاوه بر ریشه‌ای که در فرهنگ یونان باستان دارد تأثیرات خیلی زیادی از آشپزی همسایه‌های یونان، یعنی ایتالیا و ترکیه پذیرفته و البته باید گفت روی این دو تأثیر متقابلی نیز گذاشته است. فرهنگ غذایی یونان خیلی مدیترانه‌ایست به این معنا که محتویات غذاها سبزیجات، حبوبات، ماهی، گوشت بره و ادویه‌های به خصوصی مثل آویشن و استفاده‌ی بی حد و حصر از سیر و بادنجان و… است و البته همین‌ها هم باعث هویت این نوع غذا و شناخته شدن آن در همه جای جهان شده. در آشپزی یونانی روغن زیتون حرف اول را می‌زند، همچنین لیمو و گوجه‌فرنگی پای ثابت اکثر غذاهای یونانی هستند و همچنین کمتر میزی در یونان پیدا می‌شود که در هنگام شام رویش نان پیدا نشود.

آشپزی در یونان البته با آن چیزی که شما در رستوران‌های یونانی سراسر دنیا تجربه کرده‌اید تفاوت اساسی دارد. این‌گونه رستوران‌ها اکثراً سعی می‌کنند تا از مواد مورد استفاده در آشپزی یونانی، غذایی باب میل مشتری را به او تحویل دهند. در حقیقت غذای یونانی را به سلیقه‌ی مشتری و فرهنگ غذایی او ارائه می‌دهند.
یونانی‌ها بیرون‌خوری و بیرون‌گردی را دوست دارند. اگر خواستید رستورانی را برای خوردن غذای یونانی انتخاب کنید حواستان باشد که جمعیت یونانی‌های آن از توریست‌ها بیشتر باشد. رستوران‌ها خوب و معروف تنها غذای یونانی ندارند و اگر مزاجتان با سیر و بادمجان و سبزی نمی‌سازد می‌توانید چیز دیگری برای خوردن انتخاب کنید. یکی از راه‌های تشخیص خوب بودن رستوران این است که وقتی شما صورتحساب را خواستید برای شما یک دسر کوچک و مجانی بیاورند. از نشانه‌های بد بودن رستوران، یکی لیست شدن این دسرها در منوی رستوران است و دیگری این است که وقتی شما هنوز سر میز نشسته‌اید گارسون شروع به جمع‌آوری میز کند.

یونانی‌ها نسبت به بقیه‌ی اروپا و امریکای شمالی گوشت خیلی کمتری در غذا می‌ریزند اما با این وجود برای پیدا کردن رستوران مخصوص گیاهخواران به مشکل برخواهید خورد که البته این به معنای این نیست که یونانی‌ها غذای گیاهی ندارند، منوی آن‌ها پر است از غذاهای گیاهی که در همه‌ی رستوران‌ها هم پیدا می‌شود. در یونان فست‌فود هم پیدا خواهید کرد اما جالب است بدانید خود یونانی‌ها فست‌فود مخصوص به خود را نیز دارند، اسم یکی از این غذاها قیرو است و یکی دیگر هم سوولاه‌کی نام دارد. اساس این دو غذا را گوشت قرمز و سفید تشکیل می‌دهد و معمولا ماست و سبزیجات و سیر هم آن‌ها را همراهی می‌کند.

در ادامه به برخی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای یونان اشاره خواهیم کرد:

 

·        شیرینی آمیگدالوتا یا Amygdalota

متنAmygdalota

 

این غذا حالت کوفته های ایرانی را دارد اما در واقع نوعی شیرینی است که با آرد گلوتن و بادام درست می شود. بسیاری از مردم یونان به همراه سرو قهوه یا کاپوچینو خود در کافه ها این شیرینی را سفارش می دهند. حتی در بسیاری از مراسم یونانی نیز این شیرینی ها نقش مهمی دارند. ممکن است در قسمت های مختلف یونان، آمیگدالوتا به شکل متفاوتی درست شود هر چند بادام اصلی ترین عنصر این شیرینی است.

·        دسر باکلاوا یا Baklava

متنBaklava

 

یک دسر بسیار خوشمزه و مقوی از انواع آجیل ها و افزودنی های دیگر که با شکر و کره آماده می شود. این نوع دسر با یک نوع شربت خاص یونان سرو می شود  و معمولا با ناهار یونانی ها میل می کنند.

 

·        شیرینی بوگاستا یا bougasta

متن bougasta

بوگاستا یک نوع شیرینی خاص یونانی است که اخیرا در کشورهای دیگر نیز به ان توجه زیادی شده و حتی در برخی از مناطق ایران نیز درست می شود. به دلیل شیرینی کم و سس خوشمزه ای که دارد، در بین یونانی ها بسیار طرفدار دارد. هر چند برخی از مردم یونان بوگاستا را به عنوان میان وعده نیز میل می کنند و در اغلب شیرینی فروشی ها و یا نانوایی های یونان نیز با پودر دارچین فروخته می شود.

برق:
برق مصرفی یونان 230 ولت بوده و با سیستم برق ایران کاملا مطابقت دارد.
آب:
آب در یونان عموما قابل شرب است اما توصیه میشود از آب معدنی استفاده شود.
انعام:
در یونان 10 درصد هزینه غذا در رستوران بعنوان انعام پرداخت می شود. اما خدمه هتل حق دریافت مبلغی بعنوان انعام را در روز کاری خود ندارند. در تاکسی نیز دادن انعام دادن متداول است.

تعطیلات رسمی و جشن های معروف یونان :

 • روز سال نو – 1 ژانویه
 • عید تجلی (اپیفانی) – 6 ژانویه
 • دوشنبه پاک – 41 روز قبل از عید پاک
 • روز استقلال – 25 مارس
 • روز کارگر – 1 می
 • عید روح القدس – 1 ژوئن
 • روز عروج (مریم مقدس) – 15 آگوست
 • جشن سالگرد ملی- استقلال یونان –
 • روز کریسمس – 25 دسامبر

اپی‌فانی
یک جشن مذهبی است که در ژانویه برگزار می‌شود. یکی از مراسمی که در این جشن برگزار می‌شود این است که یک کشیش صلیبی را به درون آب – آب دریاچه، دریا، رودخانه و … – پرت می‌کند و مردان جوان به درون آب می‌روند و شناکنان مسابقه می‌دهند تا صلیب را بگیرند، می‌گویند کسی که صلیب را به دست بیاورد آمرزیده می‌شود.

کارناوال آپُکریِس
این جشن سه هفته‌ای با کارناوال ریودوژانیرو قابل مقایسه است. مردم رقصان و خوشند و همه‌ی گوشه کنار یونان رژه و گردهمایی برگزار می‌شود. این رژه‌ها را خود مردم برنامه‌ریزی می‌کنند و در آن لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشند و بعضی وقت‌ها ماسک هم به صورت‌ می‌زنند. این جشن در شهر پاتراس بزرگ‌تر و قشنگ‌تر برگزار می‌شود. باید بدانید که این جشن ریشه در تاریخ و فرهنگ یونان دارد و عمر آن بسیار دراز است اما زمان آن مشخص نیست. البته زمان برگزاری همیشه در آغاز بهار است اما این که دقیقاً شروعش چه روزی است، معلوم نیست. به این دلیل که سعی می‌کنند این جشن با ایام روزه‌داری هم‌زمان نباشد.

جشنواره‌ی فیلم تسالونیکی
این جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم اولین بار در سال ١٩۶٠ برگزار شد و در حال حاضر یکی از پربیننده‌ترین روی‌دادهای سالانه‌ی یونان به شمار می‌رود و تاریخ برگزاری آن هم در ماه نوامبر است. در طول برگزاری این جشنواره به طور معمول صد و پنجاه فیلم بین‌المللی و یونانی نمایش داده می‌شوند و برندگان آن هم جایزه‌ی اسکندر طلایی را به خانه می‌برند. در طول یک ماهی که این جشنواره برقرار است به بهانه‌ی این جشنواره نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های مختلفی هم برگزار می‌شوند.

جشنواره‌ی صخره‌نوردی کالیمنُس
در ماه مه برگزار می‌شود، دیواره‌های مخصوص سنگ‌نوردی و صخره‌نوردی را آماده می‌کنند و مردم عادی و ورزشکاران حرفه‌ای از آن‌ها بالا می‌روند. اگر شما عاشق هیجان هستید بد نیست زمان خود را جوری تنظیم کنید تا مه را در یونان بگذرانید. این جشنواره اولین بار در سال دوهزار برگزار شد و از آن تاریخ همه‌ساله گردشگران زیادی برای شرکت در این رویداد عازم کالیمنُس می‌شوند.

جشنواره‌ی گاو نر
در ماه ژوئن و در شهر اژیاپاراسکِویس از توابع آتن برگزار می‌شود و یک جشنواره‌ی سه روزه است که در آن توی خیابان‌ها مسابقه‌ی اسب‌سواری –انتظار داشتید گاو نر باشد؟ حق داشتید – برگزار می‌کنند! همچنین گروه‌های موسیقی مختلفی هم در سطح شهر به اجرای برنامه می‌پردازند. قسمت دیگری از این جشنواره به غذا و خوردنی اختصاص دارد.|

جاذبه های گردشگری یونان :

 • جاذبه سواحل آتن
 • موزه آکروپلیس
 • تپه آکروپلیس
 • میدان سینتاگما
 • آگورا
 • باغ ملی آتن
 • پارتنون
 • کرامیکوس
 • موزه باستان شناسی
 • گالری ملی هنر

خرید در یونان :
مراکز خرید یونان و آتن در طی 60 سال گذشته پدید آمده اند و انتخاب اول خرید برای مردم محلی و گردشگران به شمار می روند. در اینجا فهرستی از بهترین و بزرگترین مراکز خرید یونان در آتن را برای شما فراهم نمودیم:
مرکز خرید آتن کپیتال
این مرکز خرید آتن کپیتال بر اساس استانداردهای جهانی و با بهترین امکانات ساخته شده است و یکی از لوکس ترین و مدرن ترین مراکز خرید یونان به شمار می رود.
مرکز خرید آتن هارت
این مرکز خرید آتن هارت چهار طبقه می باشد و دسترسی به هر چهار طبقه به آسانی امکان پذیر است. خریداران به راحتی می توانند هر آنچه می خواهند را از 80 فروشگاه در این مجتمع تهیه وخریداری کنند.
بازار مترو آتن
این بازار مترو آتن دارای 85 فروشگاه می باشد که تمامی برندهای تجاری و معروف را به خریداران عرضه می کنند. 18 رستوران و 5 رستوران ، یک سوپرمارکت، یک زمین بازی و بانک نیز از دیگر امکانات این مجموعه می باشد.
بازار میلینیوم آتن
این بازار میلینیوم آتن در شلوغ ترین خیابان آتن واقع شده است. این مجتمع به مساحت 20000 متر مربع دارای مغازه، کافه، پنج سینما، یک سوپرمارکت و پارکینگ با ظرفیت 750 خودرو می باشد.
مرکز خرید آتیکا
اگر بخواهیم منصف باشیم، مرکز خرید آتیکا از شیک ترین و پر زرق و برق ترین مراکز خرید آتن به شمار می رود. با تهیه بلیط هواپیما از این مرکز خرید بی نظیر دیدن کنید.
مرکز خرید گلدن هال
مرکز خرید گلدن هال به مساحت 41000 متر مربع، و طیف گسترده ای از سالن های نهار نخوری و نشیمن از میهمانان و گردشگران استقبال می کند.
مرکز خرید مک آرتورگلن
مرکز خرید مک آرتورگلن به نوبه خود یکی از مراکز گردشگری آتن در یونان به شمار می رود و یادتان باشد با جیب پر پول به اینجا بیایید

زبان یونان :
یونانی زبان رسمی این کشور است اما کسانیکه با گردشگران در ارتباط هستند، می توانند به زبان های فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی صحبت کنند.

یونان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

2 پاسخ

 1. سلام و خسته نباشید
  ممنونم از سایت خوبتون
  سوال داشتم
  آیا شما تورهای جزایر یونان هم برگزار میکنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.