شماره تماس : 23-88641720

10 ورزشی که از یونان باستان به یادگار مانده اند

10 ورزشی که از یونان باستان به یادگار مانده اند

آیا می دانستید که این ورزشهای محبوب مدرن ریشه در دوران باستان دارد؟

تراول ورزش های یونان باستان

در گذشته یونانیان بر رویدادهای ورزشی و فتوحات نظامی تسلط داشتند. المپیک نیز در یونان برگزار می شد. یونانی ها در این رویدادها خیلی خوب عمل می کردند زیرا ورزش برای داشتن مهارت های حیاتی ارتش و بقا کشور بسیار اهمیت داشت. بنابراین ، حتی در اوقات فراغت، یک شهروند یونانی در حالت تمرین قرار داشت.

سربازان در یونان باستان در جنگ بسیار قوی و ماهر بودند. در ابتدا و تا سال 684 قبل از میلاد المپیک یک رویداد یک روزه بود ، بعدها بازی ها به سه روز تمدید شدند. به مرور زمان به پنج روز تمدید شدند. بیشتر بازیهای المپیک همانطور که امروزه آنها را می شناسیم توسط شهروندان یونان باستان یا اختراع شده یا تحت تمرین قرار گرفته اند. یونانیان ورزش ، به خصوص ورزش های تماسی را دوست داشتند و آنها سالن های بدنسازی عمومی را ایجاد کردند که مردم در آن آموزش و به رقابت می پرداختند. اگرچه عشق به ورزش هنوز در یونان مدرن وجود دارد ، اما آنها دیگر تمایل ندارند که بهترین بازیکن المپیک باشند.

پنتاتلون

پنتاتلون کلمه ای با اصالت یونانی است که با ترکیب دو کلمه ، پنتا (پنج) و ورزشکار (رقابت) شکل گرفته است. پنتاتلون یک رقابت با پنج رویداد ورزشی متفاوت است. رویدادهای پنتاتلون را می توان در بازی های المپیک یونان باستان در شهر المپیا که شامل پرش طولانی ، پرتاب اسکله ، پرتاب دیسکو ، استادیون (یک سری مسابقات کوتاه) و یک مسابقه کشتی به عنوان اصلی ترین رویداد بود عنوان کرد. به دلیل مهارت و قدرت زیاد لازم برای پنتاتلون ، سربازان بیشترین تعداد رقبا و برندگان را تشکیل می دادند. با این حال ، به دلیل تحولات این رویداد و نیاز به پنتاتلون آسانتر، پنتاتلون مدرن بیشتر روی مهارت های تیراندازی ، شنا ، شمشیربازی ، سوارکاری و دو، تمرکز دارد. هر یک از پنج رویداد امتیازات مختلفی دارد و معمولاً برنده کلی دارای بیشترین امتیاز است

دویدن

دویدن یک ورزش قدیمی است. در فرهنگ یونان باستان ، مسابقات دو شامل تست های سرعت 219 یاردی معروف به stade ، diaulos که یک مسابقه 437 یاردی و یک مسابقه طولانی تر به نام dolichos بود. در دوره باستان یونانیان دونده های خوبی بودند. در المپیک های مدرن ، مسابقات دو از متنوع ترین رویدادها با مسابقات مختلف از مسابقات کوتاه تا مسابقات میانه و طولانی است.

پریدن

ورزش پرش از یونان باستان همان چیزی است که امروزه به عنوان پرش طول ، پرش بلند یا پرش افقی شناخته می شود. این ورزش در بازی های المپیک یونان باستان ریشه دارد. در دوره های یونان باستان ، ورزشکاران در هنگام پرش سنگ یا وزنه در دستان خود نگه می داشتند و با فشار آوردن آنها را به سمت عقب به سمت انتهای سکوی پرش پرتاب می کردند تا آنها را به جلو سوق دهد. پرش بلند تنها رویداد پرش شناخته شده در یونان باستان است و بیشتر ورزش ها در شهرهای یونان به عنوان آموزش برای رزم و جنگ استفاده می شدند. پرش بلند نمادی از توانایی عبور از موانع بود. این پرش از سال 1896 به عنوان یک رویداد ورزشی در المپیک مدرن  اتفاق افتاده است.

پرتاب دیسک

پرتاب دیسك در 708 سال قبل از میلاد در فعالیت های پنتاتلون یونان انجام می شد. این دیسک در ابتدا از سنگ ساخته شده بود. آهن ، سرب و برنز به عنوان مواد اولیه دیسک در دوره های مختلف زمانی در یونان مورد استفاده قرار گرفت. مجسمه میرون Discobolus نشان می دهد که این ورزش ممکن است از اوایل قرن پنجم قبل از میلاد وجود داشته باشد. تکنیک مورد استفاده در دوران باستان شبیه به تکنیکی است که امروزه در پرتاب دیسک های آزاد استفاده می شود. امروزه ، این ورزش یک رویداد ورزشی و میدانی است که شامل پرتاب دیسک مدور سنگین است.

کشتی

کشتی یکی از قدیمی ترین ورزش های رزمی است و مورد علاقه میلیون ها نفر است. کشتی یک ورزش تماسی است که شامل تکنیک های هندلینگ ، چنگال ، جنگ ، بازداشت ، قفل مشترک ، پین و مشت است. در یونان باستان از کشتی به عنوان یک ورزش رقابتی در المپیک و همچنین سرگرمی برای افراد ثروتمند استفاده می شد. در طول المپیک باستان ، کشتی گیری به عنوان یکی از اصلی ترین رویدادهای ورزشی بود، و یک مسابقه فقط زمانی پایان یافت که یک شرکت کننده، پذیرنده شکست یا عدم ادامه مسابقه بود.

بوکس

بوکس یک نبرد بین دو نفر است که در آن از دستکش محافظ استفاده می کنند. این مسابقه در یک زمین مربع شکل برگزار می شود و یک داور در زمین مسابقه وجود دارد که مسابقه را اداره می کند. رقیبی که بیشترین ضربات را به صورت دیگران می زند یا حریف خود را ناتوان می کند ، برنده اعلام می شود. بوکس را به عنوان یک ورزش می توان در سال 688 قبل از میلاد در بازی های المپیک یونان ردیابی کرد. در زمان یونان باستان ، بوکس یکی از محبوب ترین بازی های المپیک بود. بوکسورها برای محافظت از خود، تسمه (حمانت) را در دست خود می پوشیدند. جنگ ادامه می یافت تا زمانی که یکی از مبارزان تصدیق شکست می داد یا نمی توانست ادامه دهد.

Pankration (تبهکاری)

یونانیان باستان معتقد بودند که هراکلس و اینسئوس Pankration را بعنوان یک تکنیک جانبی در بوکس و کشتی در مسابقات استفاده می کردند. هر دو این مردان از این مهارت برای غلبه بر دشمنان قدرتمند از جمله جانوران استفاده می کردند. در زمان های قدیم ، Pankration یک تکنیک ابتدایی جنگی بود که مهارت های بوکس ، کشتی و خفه کردن را با هم ترکیب می کرد. این بازی که در سال 648 قبل از میلاد در مسابقات المپیک یونان معرفی شد ، این ورزش یکی از سخت ترین ورزش ها با حداقل قوانین بود. Pankration (تمام قدرت) یک ورزش دشوار بود و بسیاری از مبارزان در عرصه این ورزش جان باختند.

رویدادهای سوارکاری

در ایالات اولیه یونان، مسابقات سوارکاری شامل ارابه رانی و مسابقات اسب در hippodrome هیپودروم ها بود. یک هایپودروم یک تئاتر در فضای باز بود که بسیاری از رویدادهای مهم و ورزش های مسابقه ای در آن اتفاق می افتاد. گرچه یونانی ها در المپیک های اولیه ، مسابقات سوارکاری را انجام می دادند ، اما این ورزش در جایی به تدریج کنار گذاشته شد اما تاریخچه بازگشت آن به بازی های المپیک تابستانی در فرانسه به سال 1900 بر می گردد. این مسابقات شامل مسابقات چوگان ، پرش گراندپری و مسابقات پرش است. امروز ، این مسابقه شاهد تحول در قوانین و مقررات است.

سنن باستان

اولین المپیک در المپیا یونان برگزار شد. این بازی ها هر چهار سال یکبار برگزار می شد ، سنتی که امروزه هنوز هم باقی مانده است اگرچه روزهای بیشتری به این رویداد اضافه شده است تا تعداد بیشتری از بازی های المپیک های مدرن در آن جای بگیرد. اولین المپیک در سال 776 قبل از میلاد به عنوان بخشی از کارکردهای مذهبی به افتخار زئوس ، از خدایان آن زمان برگزار شد. اگرچه بسیاری از بازی ها وحشیانه بودند ، اما اکثر بازی هایی که در المپیک باستان بازی می شدند ، تکامل یافته و موارد جدیدی ابداع شده اند. بازی های المپیک تا به امروز از پر بازدیدترین رویدادهای جهانی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.