شماره تماس : 23-88641720

اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه گردشگران بی شماری را به سوی خود می کشاند. مرکز این کشور مادرید است که پر جمعیت ترین شهر آن نیز به شمار می رود. این شهر پیشینه دوهزار ساله دارد و مملو از جاذبه های دیدنی است.

اسپانیا یکی از جذاب ترین کشورهای اروپا است که با جاذبه ها و جو شاد و جذاب خود هر گردشگری را به هیجان می آورد،از لذت بردن در سواحل جذابش تا تماشای  مسابقات هیجان انگیزگاوبازی.

اسپانیا از بزرگترین کشورهای اروپا است و در جایگاه پنجمین کشور بزرگ این قاره قرار گرفته است. این کشور اروپای غربی به همراه پرتغال تشکیل دهنده شبه جزیره مهم و استراتژیک ایبری است. اسپانیا از کشورهای اتحادیه اروپا و از امضا کنندگان توافقنامه شینگن است. دریای زیبا و فوق العاده مدیترانه کیلومترها ساحل زیبا را در سمت جنوب این کشور ایجاد کرده و جبل الطارق نیز در قسمت شرقی آن واقع شده است.

اسپانیا 505992 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی زا قدیمی ترین کشورهای دنیا تلقی می شود. تاریخ بسیار پر پیچ و خم و بلند این کشور را می توان در سازه های تاریخی و ساختارهای قدیمی این کشور و در تقریبا تمامی شهرهای آن به خوبی مشاهده کرد. یک میراث تاریخی غنی که هر گردشگری را با تنوع زیاد خود سرگرم کرده و به حیرت وا می دارد.

کشور اسپانیا هر چند کشوری تاریخی است اما مدرنیزه در این کشور به خوبی دیده می شود .حفظ آثار تاریخی و فرهنگ و اصالت اسپانیایی ها باعث نشده که در این کشور از مد و مدرنیزه خبری نباشد. امروزه در اغلب شهرهای این کشور و بخصوص بارسلونا و مادرید که بزرگترین شهرهای این کشور هستند می بینیم که ساختمان ها و شهرسازی بسیار پیشرفته ای صورت گرفته و تمامی ساختاری های یک کشور توسعه یافته در آن رعایت شده است.

اسپانیا به عنوان نوزدهمین قدرت اقتصادی دنیا است و سطح رفاه اجتماعی در این کشور فوق العاده بالا است تا جایی که هزاران نفر در سال به دنبال دستیابی به این امکانات و رفاه اجتماعی و داشتن یک زندگی توام با آسایش و آینده ای درخشان و با رویاهای فراوان به دنبال اخذ افامت کشور اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا هستند.

با وجود اینکه کشور اسپانیا قدرت اقتصادی و حتی نظامی بالایی دارد اما به ندرت دیده شده است که در تنش های سیاست خارجی و یا مباحث مرتبط با مشکلات سیاسی و اقتصادی دیگر کشور ها وارد شود و عمده تمرکز دولتمردان این کشور حفظ امنیت و آرامش داخلی این کشور و در کنار آن ایجاد امنیت خارجی است.

پایتخت مادرید
زبان اسپانیولی
واحد پول  یورو
جمعیت 40 میلیون نفر
مذهب کاتولیک
کشورهای همسایه فرانسه، آندورا، پرتغال
اختلاف ساعت با ایران 3 ساعت و نیم عقب تر است

آب و هوا:

شمال اسپانیا دارای آب و هوای معتدل بوده و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. پر باران ترین بخش کشور در شمال و شمال غربی است. جنوب شرق این سرزمین با تابستان های داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانه ای دارد.

منطقه خشک مرکزی با تابستان های گرم و زمستان های سرد، آب و هوایی متنوع دارد. کوه های مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان های خنک آب و هوای مرطوب اقیانوسی اطلس را دارد.

بصورت کلی باید آب و هوای کشور اسپانیا را به سه قسمت تقسیم کرد: آب و هوای اقیانوسی، مدیترانه ای و خشک که این باعث ساختار سه اقلیم متفاوت در این کشور شده است. تقریبا هر شهری برای خود آب و هوای منحصر به فرد دارد که این خود بر چهار فصل بودن کشور اسپانیا دلالت دارد. در اسپانیا هم زمستان های معتدل  و رو به گرم پیدا خواهید کرد و هم تابستان های خنک  و مرطوب خواهید دید.

بهترین زمان سفر به اسپانیا:

بهار و پاییز زمان مناسبی برای سفر به همه قسمت های اسپانیا می باشد به جز سواحل آتلانتیک که بارش های شدید در ماه های اکتبر و نوامبر دارند، ولی در کل اکتبر برای سفر به کشور اسپانیا (صرف نظر از شلوغی) بهترین ماه است.

زبان:

از نظر جاذبه توریستی و گردشگری کسانی که برای سفر، اسپانیا یا آمریکای لاتین را انتخاب می کنند، با دانش زبانی مناسب می توانند سفری به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنند، چرا که مردم اسپانیایی زبان، دانش کمی از زبان انگلیسی دارند.

بصورت کلی زبان رسمی و اولیه مردم اسپانیا، اسپانیایی است که از دسته زبان های رومنس و لاتین دسته بندی می شود و اشتراکاتی را با زبان های پرتغال، ایتالیایی، کاتالانی و حتی رومانیایی دارد. زبان اسپانیایی امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان زبان رسمی انتخاب شده است و جز 5 زبان برتر و پر کاربرد دنیا است.

البته به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم خود اسپانیا به زبان اسپانیایی، زبان کاستلین می گویند. این زبان در تمامی مناطق و شهرهای این کشور در اولویت قرار دارد و پذیرفته شده است اما با این حال بسیاری از مناطق اسپانیا زبان رسمی خودشان را نیز دارند. بر این اساس زبان های رسمی دیگری نیز در کشور اسپانیا وجود دارد که توسط دولت این کشور حتی به عنوان رسمی شناخته شده است. مهم ترین این زبان ها را می توان زبان کاتالانی، باسکی، گالیسی و اتروری دانست.

توسعه زبان اسپانیایی در دنیا در دستور کار دولت این کشور قرار گرفته است و این نشان می دهد که زبان اسپانیایی تا چه حد برای مردم و دولت این کشور اهمیت دارد و بصورت کلی هویت این مردم را تشکیل می دهد. امروزه در بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا زبان اسپانیایی به عنوان زبان دوم حتی از زبان انگلیسی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و در چند سال اخیر نیز در ایران هم مورد اقبال زیادی واقع شده است که این نشان از روش توسعه زبان اسپانیایی این کشور دارد.

فرهنگ اسپانیا

ساختار تاریخی و تمدن طولانی مدت اسپانیا یاعث ایجاد فرهنگی بسیار غنی و منحصر به فرد در این کشور زیبا شده است. نگاهی به تاریخ پر فراز و نشیب کشور اسپانیا خود گواه بر این مطلب است که صد ها هنرمند و دانشمند مختلف در این کشور آوازه جهانی پیدا کرده اند.

رقص فلامینکو، موسیقی، جشنواره ها، گاو بازی، غذاهای سنتی و غیره تنها بخشی از اصالت و فرهنگ کشور اسپانیا است که همه این موارد در هر گوشه از این کشور خاص خود اجرا می شود. مردم اسپانیا مردمی بسیار مهربان و خونگرم هستند و رفتار و نگرش این مردم به خوبی نشان از فرهنگی و اصالت آنها دارد. این مردم به تاریخ و فرهنگ خود افتخار می کنند و همواره به دنبال حفظ فرهنگ خود بوده و هستند.

عموما مردم اسپانیا افرادی بسیار شاد هستند و با صمیمیت و گرمی با دوستان و افراد اطراف خود برخورد می کنند. موسیقی از اصلی ترین ساختارهای  زندگی این مردم است و بسیاری از اوقات آنها با موسیقی های خاص پر می شود. این باعث شده تا موسیقی دانان و خوانندگان اسپانیایی بسیار محبوب باشند. مردم اسپانیا هر بهانه ای را برای شروع رقص و شادی کردن از دست نمی دهند.

بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که هنوز هم متاسفانه تبعیض نژادی در آنها کم و بیش دیده می شود ولی در بین مردم اسپانیا رنگ، نژاد و حتی فرهنگ و مذهب دیگران تاثیری در نحوه برخورد آنها ندارد و همواره همه افراد را محترم می دانند.

از مهم ترین عناصر مورد توجه در بین مردم اسپانیا خانواده است. خانواده مهم ترین رکن جامعه اسپانیا به معنی واقعی کلمه است تا جایی که در هر زمینه ای ابتدا اولویت با خانواده است. جالب است بدانید که حتی کسب و کار ها روزها دو ساعت برای صرف ناهار با خانواده تعطیل می کنند و در همه مراسم و مناسب ها نیز افراد ترجیه می دهند با خانواده باشند.

مردم اسپانیا به پوشیدن لباس های شاید و گرم شهرت دارند و کمتر نوع رنگ لباس های آنها تیره و کدر است. عمده مردم این کشور کاتولیک هستند اما در بین این مردم افرادی با مذاهب مختلف دیگر نیز به راحتی زندگی می کنند. لباس در بین مردم اسپانیا از اهیمت زیادی برخورد دار است و اصالت و فرهنگ مردم اسپانیا در پوشش موقر و صحیح خود را نشان می دهد به همین دلیل پوشش های نا مناسب در این کشور کمتر دیده می شود.

مذهب اسپانیا

اسپانیایی ها عمدتا کاتولیک هستند اما این به معنی محدودیت برای سایر مذاهب نیست و همه افراد با هر مذهبی در این کشور دارای حق و حقوق یکسان هستند.  این امر باعث شده تا عده بسیار زیادی مسلمان، یهوی، مسیحی و حتی بعضا بی دین در این کشور به راحتی با هم زندگی کنند.

در نظر داشته باشید که مردم اسپانیا بیش از 750 سال با دین اسلام در زمان حکومت مسلمانان در این کشور مدیریت شده اند و صدها سال نیز با دین مسیحیت زندگی کرده اند. این باعث شده تا تمامی مردم این کشور برای مسلمانان و مسیحیان بخصوص احترام زیادی قائل باشند.

در هر یک از ایالت های خود مختار اسپانیا ممکن است گرایشات مذهبی متفاوتی دیده شود. آزادی مذهب و اندیشه در کشور اسپانیا طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل حتی سالیانه در برخی از این مناطق اجتماعاتی نیز برای دفاع از آزادی بیان، دیدگاه و مذهب برگزار می شود.

غذاهای اسپانیایی:

کشوری که مردم آن در غذاهایشان بیش از هر ادویه ای، زعفران می ریزند. حتی روغن مصرفی شان روغن زیتون است که با طعم های مختلف از جمله فلفلی در غذا استفاده می شود. برنج و نان را نیز در غذا یا همراه آن میل می کنند. درست مانند پائلا که غذایی سنتی میان مردم این کشور بوده و مخلوطی از سبزیجات مختلف، برنج، مرغ و انواع فرآورده های دریایی است .

ماریسکوس

 

 • ماریسکوس، نوعی خوراک صدف است که میتوانید سراغ خوش‌مزه‌ترین نوع این غذا را در استان پونتوردا بگیرید .

ماریسکوس در واقع نوعی سوپ است که از غذاهای و یا مواد اولیه دریایی تهیه می شود و در اصل از ایالت وراکروز ( Veracruz)  واقع در خلیج مکزیک به اسپانیا وارد شده است. از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده این غذا می توان به میگو، ماهی و برخی از صدف ها اشاره کرد. البته برخی از گیاهان دریایی تازه نیز در پخت ماریسکوس استفاده می شود. دستور پخت ماریسکوس متنوع است و ممکن است در هر منطقه کمی متفاوت باشد.

کالامارس

 

 • کالامارس ان سوتینتا در زبان اسپانیایی ماهی مرکبی است که در مرکب خودش پخته شده باشد.

کاماراس یا کالاماری در واقع نوعی غذا است که با ماهی مرکب پخته می شود و اصالتا مربوط به کشورهای حوزه مدیترانه است. کامارس غذایی است که از ماهی مرکب سرخ شده، خامه و با استفاده از چاشنی های مختلف بسته به منطقه ای که درست می شود، آماده می شود.  کاملارس در جنوب شرقی آسیا نیز طبخ می شود و در آنجا معمولا با فلفل دلمه ای پخته می شود و محبوبیت زیادی دارد. اما در اسپانیا و حوزه مدیترانه اغلب از لیمو، سس ماینوز و تاتار برای پخت آن استفاده می شود.

چیپیرونس

 

 • چیپیرونس الاپلانچا، کباب بچه ‌هشت ‌پا.

چیپیرون نیز از نوعی ماهی مرکب و یا بچه هشت پا درست می شود. معمولا ماهی هایی که برای پخت آن استفاده می شود قیمت خوبی دارند و فراوان در کنار سواحل یافت می شوند. بهترین زمان برای پخت این غذا ژوئیه، آگوست و آغاز ماه سپتامبر است. این غذا اغلب خاص منطقه باسک است. معمولا بهتر است هشت پا را در کوچکی برای پخت انتخاب کرد زیرا در بزرگسالی کمی طبخ آن مشکل تر می شود.

کاراکولس

 • کاراکولس، حلزون در سس داغ

کاراکولس نوعی غذای سنتی در اسپانیا است که قطعا باب میل هر فردی نیست. در اصل این غذا با استفاده از حلوزن پخته می شود.  حلزون هایی که انتخاب می کنید بسیار مهم است . در نظر داشته باشید که نباید حلوزن های باغی را برای این کار انتخاب کنید چون ممکن است سمی و خطرناک باشند. معمولا حلزون های مورد نیاز برای کاراکولس در فروشگاه ها فروخته می شوند.

پسکایتو

 • پسکایتو فریتو، ماهی سرخ شده‌ی خوشمزه‌ای که در جنوب اسپانیا فت و فراوان پیدا می‌شود.

پسکایتو فریتو یا پسکادو فریدو به معنی ماهی سرخ شده است و در واقعی روش بریا سرخ کردن ماهی در اسپانیا است. این غذا از غذاهای سنتی سواحل جنوب اسپانیا  و معمولا منطقه اندولس است اما در کاتالونیا، والنسیا، جزایر قناری و جزایر بالئاریک  نیز یافت می شود. این غذا از غذاهای محبوب و البته مقدس در این مناطق هم شناخته می شود. در استان های اندلس، سویل و کوردبا این غذا در همه رستوران ها اغلب یافت می شود.

گامباس

گامباس

 • گامباس ال آخیو، میگو با سیر و فلفل. اگر غذاهای تند دوست داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم این غذا را امتحان کنید.

تمامی رستوران های اسپانیایی این غذای میگو را که در روغن زیتون و با سیر آغشته است را سرو می کنند. در یان غذا ماهی دودی با پاپریکا و برخی از انواع چاشنی های دیگر نیز استفاده می شود . این غذا تنها چند دقیقه طبخ می شود و خیلی سرخ نمی شود و از غذاهایی است که فورا آماده می شود.


گازپاچو

 • گازپاچو اندلوز، سوپ سرد سبزیجات است که مخصوصاً در هوای گرم خیلی می‌چسبد و خوردنش به این می‌ماند که یک کاسه سالاد تر و تازه را سر بکشید.

سوپ گازپاچو با گوجه فرنگی و برخی از سبزیجات تازه اندلس طبخ می شود. بهترین نوع گازپاچو سوپی است که با سبزیجات تابستانی ارگانیک باغ های با طراوت اندلس درست شود. این غذا تنها با آب گوجه فرنگی مزه دار می شود و ادویه زیادی ندارد.

پائیا

 • پائیا، نوعی پلو است که در اصل از والنسیامی‌آید و با جوجه، خرگوش یا زعفران دم می‌کشد. در بعضی از نسخه‌های این غذا البته ماهی هم استفاده می‌کنند. بومیان اسپانیا این غذا را در دیگ‌های بزرگ و برای مهمانی‌هایشان، جوری درست می‌کنند که نظیرش در هیچ رستورانی پیدا نمی‌شود.

پوتاخه

 

 • پوتاخه ده اسپیناکاس ای گاربانزوس، سوپ نخود با اسفناج .

پوتاخه نوعی خورشت سنتی کوبایی است که ریشه در سنت اسپانیا دارد. در این خورشت که ترکیبی از نخود و اسفناج است از گوجه فرنگی پروه شده، لانزانا، لوبیا گاربانو و سیب زمینی نیز استفاده می شود و به نوعی یک خورشت بدون گوشت است.

تورتیلا

 

 • تورتیلا ده پاتاتاس، املت مخصوص اسپانیایی‌ است که با سیب‌زمینی سرخ شده. می‌گویند چیره‌دستی آشپز را باید با چشیدن یک تکه‌ی کوچک از تورتیلای سیب‌ زمینی‌اش سنجید. بعضی از آشپزها اگر صلاح بدانند یک پیاز هم در املت خورد می‌کنند.

بوکادیو

 

 • بوکادیو ده کالامارس، کالاماری سرخ شده در یک ساندویچ چاباتا که با آبلیمو سرو می‌شود.

کالامارس در واقع نوعی غذای فیلیپینی است که به دلیل وجود تعداد زیادی ماهی مرکب در سواحل اسپانیا در یاین کشور زیاد پخته می شود و صدها سال است مورد توجه قرار گرفته است. این غذا از ماهی های مرکب حلقه حلقه شده و خرد شده تشکیل می شود که عمیقا سرخ می شوند. یک غذای انگشتی  که برای مهمانی های تعطیلات اسپانیا خیلی مورد توجه است.

پاتاتاس

 

 • پاتاتاس براواس، برای درست کردن این غذا باید سیب زمینی را به تکه‌های کوچک برش داد، در آب جوشاند و با سس تند و ادویه، در روغن تفت داد.

پاتاتاس در واقع همان تاپاس های خوشمزه اسپانیایی هستند که در قطعات کوچک تر و به منظور تهیه یک شام سبک و لذیذ به کار گرفته می شوند و با اضافه شدن سیب زمینی های خرد شده  و سس زیاد دودی و تند طعمی متفاوت پیدا می کنند.

سپیاکون

 • سپیاکون الیولی، ده پای سرخ شده یا مایونز سیر که در میان گردشگران بسیار پرطرف‌دار است.

اولیواس

 

 • اولیواس، زیتون را اسپانیایی‌ها بیشتر به عنوان مزه سرو می‌کنند.

امپاناداس

 

 • امپاناداس گایگاس، کلوچه‌های گوشتی که در مادرید بسیار پرطرفدارند و از ناحیه‌ی گالیسیا می‌آیند.

auto

 

 • ستاس ال آخییو، گامباس ال آخییو میگو با قارچ‌ وحشی که در سیر سرخ می‌کنند.

 

 • کیورد میت یا گوشت خرد شده

غذاهای اسپانیامنظور از گوشت خرد شده می تواند تکه هایی از گوشت مرغ و یا خوک و گوساله باشد و یا استفاده از ژامپون و سوسیس هر یک از این حیوانات باشد.  معمولا برای تهیه گوشت خرد شده ، هر یک از انواع این گشوت ها را با سبزیجات و مغریجات در روغن زیتون تفت می دهند و یا اضافه کردن سس تند میل می کنند.

 • پولپو ا لا گالگا

غذا اسپانیا

نوعی دیگر از غذاهای گوشتی اسپانیا است که با گوشت هشت پا درست می شود. برای تهیه پولپو باید گوشت هشت پا را تمیز کنید و خرد کرده و با فلفل قرمز تند، روغن زیتون و نمک طعم دار سرخ کنید.  این غذا خاص منطقه گالیسا است و معمولا با سیب زمینی سرو می شود. معمولا اغلب رستوران ها این غذا را دارند.

 • کروکتس

غذا اسپانیا

یکی از غذاهای معروف و شناخته شده اسپانیا است که در برخی از کشورهای دیگر نیز طبخ می شود.  برای درست کردن کروکتس از ژامبون و یا گوشت ماهی  استفاده می شود و معمولا این گوشت بصورت تنوری پخته می شود. گوشت پخته شده با سس مخصوص و خامه سرو می شود.

 • باکالائو

غذا اسپانیا

یکی از غذاهای عالی دریایی منطقه مدیترانه است که در اغلب شهرهای اسپانیا یافت می شود و بسیار محبوب است. حتی افرادی که غذاهای دریایی را دوست ندارند این غذا را دوست خواهند داشت. بالاکائو از ماهی بالاکائو درست می شود . این ماهی با نمک سود می شود یا خشک می شود و بعدا با حرارت زیاد طبخ داده می شود و ترد شده با سس مخصوص میل می شود.

 • تورتیلا یا املت اسپانیایی

غذا اسپانیا

املت تقریبا در همه جهان وجود دارد اما اینکه ترکیب آن را شما دوست داشته باشید مهم است. املت اسپانیایی که به تورتیلا شهرت دارد از آن دست املت هایی است که همه دوست دارند. البته خود اسپانیایی ها این املت را نوعی اسنک می دانند. برای درست کردن املت اسپانیایی باید همراه تخم مرغ از سیب زمینی استفاهد کنید و آن را شبیه به کیک در بیاورید.

 • پیستو مانچه گو

نوعی غذای گیاهی خاص منطقه لامانچا اسپانیا است  و اصالتی مراکشی دارد. روغن زیتون، زیره سیاه، بادمجان، فلفل دلمه ای ، آویشن و تقریبا هر نوع گیاهی که فکر کنید به غیر از گوجه فرنگی و فلفل را در این غذا خواهید یافت.

برق:

در اسپانیا ولتاژ برق مصرفی ۲۲۰ ولت است و دارای پریزهای برق دوشاخه گرد است نیاز به همراه داشتن مبدل  ندارید.

آب:

آب لوله کشی در اسپانیا قابل شرب است .اکثر مردم  از شیر آب استفاده می کنندو به ندرت آب معدنی خریداری می کنند. بهترین طعم آب را می توانید در مادرید تجربه کنید چون آب از کوههای اطراف مادرید سر چشمه می گیرد.  اما اگر عادت به طعم آب در اسپانیا ندارید  می توانید بطری آب معدنی تهیه کنید.

انعام:

در صورتحساب رستوران ها و هتل ها ۱۵ درصد حق سرویس در نظر گرفته می شود. کارمندان هتل بین ۵ تا ۱0 یورو انعام دریافت می کنند برای هتل های خیلی لوکس این رقم به ۵ یورو می رسد. در رستوران ها در صورت تمایل ۵ تا ۱۰ یورو می توانید انعام دهید.

در اسپانیا انعام دادن را به نام پروپین می شناسند. اگر بر روی صورتحساب شما این وجه اضافه نشده باشد در نظر داشته باشید که هیچ الزامی برای پرداخت انعام ندارید و مبالغ گفته شده صرفا موضوعی است که به نوعی در بین گردشگران مرسوم شده است.

تعطیلات رسمی و جشن های معروف اسپانیا:

 • 1 ژانویه، سال نو
 • 6 ژانویه، روز پادشاهان
 • 7 آوریل، عید پاک
 • 18 آوریل، عید پاک
 • 1 می، روز کارگر
 • 15 آگوست، روز مریم مقدس
 • اواخر آگوست، جشن گوجه
 • 6 دسامبر، روز قانون اساسی
 • 8 دسامبر، روز عروج مقدس
 • 26 دسامبر، کریسمس، روز تولد حضرت عیسی (ع)

جاذبه های گردشگری اسپانیا:

کاخ سلطنتی مادرید، پارک گوئل، ساختمان کازا میلا (لا پدررا)، عمارت بارسلون، بیمارستان صلیب مقدس و سنت پاول، کلیسای ساگرادا فامیلیا، قصر موسیقی کاتالونیایی، موزه ملی هنر کاتالونیا، بنای بازسازی شده کازا باتیو، سواحل بارسلون، موزه هنرهای معاصر بارسلون، موسسه خوان میرو، کوه تیبیدابو، آب گذر سگوبیا، برج هرکول، امارت پالائو گوئل، محوطه تاریخی لاس مدولاس، کلیسای جامع مریم مقدس سی، میدان پارتا دل سول، موزه پرادا، رویال پالاس، کلیسای آلمدینا، میدان مرکزی مادرید،  کلیسا ی ساگرادا فامیلیا،  سواحل ،ایبیزا، قنات سگویا، شهر ساحلی لا کونچا،فستیوال فرار از گاوهای وحشی ،قصر سلطنتی.


خرید در اسپانیا:

 • سالامانکا: سالامانکا معروفترین و مهمترین مرکز خرید در اسپانیاست . اکثر برندهای معروف دنیا در این نقطه از شهر دارای غرفه هستند. اگر چه قیمتها با توجه به اصل بودن محصولات بالاست ولی در زمانهای حراجی میتوانید به خرید اجناس با کیفیت و با قیمت منطقی امیدوار باشید.
 • کوئکا: اگر به دنبال کفش های اورجینال از برنده های معتبر هستید محله کوئکا بهترین محل برای شماست . بهترین کفشهای چرم اسپانیا را میتوانید در محله کوئکا پیدا کنید . قیمتها نیز بسته به برندشان متفاوتند . هرچند نسبت به تمام شهرهای دیگر اروپا این قیمتها بسیار منطقی ترند.
 • شهر بارسلون: هر چند در اکثر محله های بارسلون میتوانید فروشگاه های کوچک و بزرگی بیابید تا به راحتی خرید خود را انجام دهید اما اگر به دنبال مرکز اصلی خرید در بارسلون میگردید باید به میدان کاتالونیا عزیمت کنید.
 • مرکز خرید ال کورت اینگلز بارسلونا: ال کورت آنگلز (El Corte Ingles) شاید ظاهرش بیشتر به یک مدرسه بزرگ قدیمی بخورد تا یک مجمتع بزرگ تجاری اما اینجا مهمترین مرکز خرید شهر بارسلون است . شما در ال کورت هرآنچه که بخواهید می یابید ، از لباس و کفش زنانه تا لوازم دیجیتال و حتی اسباب بازی.

دیگر مراکز خرید :

 • مرکز خرید ای بی سی مادرید
 • مرکز خرید ال کورت اینگلز مادرید
 • مرکز خرید لی لا دیاگونال بارسلونا
 • مرکز خرید پلازا نورته ۲ مادرید
 • مرکز خرید ماری مگنوم بارسلونا
 • مرکز خرید ماری مگنوم بارسلونا
 • مرکز خرید زانادو مادرید

واحد پول

اسپانیا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل واحد اصلی پول این کشور یورو است. یورو یک واحد پول بین المللی است که در تمامی دنیا شناخته شده است و کشور های اروپایی عمدتا برای تبادلات و معاملات خود از این پول استفاده می کنند. بنابراین برای خرید در اسپانیا به یاد داشته باشید که باید خرید های خود را با ای واحد پول انجام دهید. نماد یورو بصورت € نمایش داده می شود و کد ISO  آن با EUR نشان داده می شود و نماد سنتی دیگری ندارد.

ورزش در اسپانیا

شاید همه کشور اسپانیا را با فوتبال بهتر بشناسند بخصوص وقتی نام تیم های باشگاهی مطرح این کشور مانند رئال مادرید و بارسولنا همه جا پیچیده باشد. اما به یاد داشته باشید که اسپانیا سرمایه گذاری زیادی در ورزش کرده است و به نوعی این کشور ورزش را تلفیقی از هنر، سرگرمی و تجارت می داند.

امروزه اسپانیا در ورزش هایی مانند فوتبال، بسکتبال، ورزش های رزمی و دو  و میدانی و یا تنیس حرف های زیادی برای گفتن دارد و ورش گلف از ورزش های همگانی در این کشور است. لالیگا از معتبرترین لیگ های فوتبال دنیا است که برترین بازیکنان جهان مانند لیونل مسی را به خدمت گرفته است.

جالب است بدانید اغلب رشته های ورزشی این کشور به سمت و سوی تولید پیش می رود تا جایی که اغلب رشته های ورزشی در این کشور با ایجاد مدارس ورزشی معتبر و بین المللی اقدام به پرورش و آموزش بازیکنان بزرگ در همه جهان می کنند و حتی بسیاری از این آکادمی های ورزشی اسپانیا پا را فراتر گذاشته و در دیگر کشورها نیز نمایندگی هایی تاسیس کرده اند. حتی مربیان این کشور نیز در بسیاری از کشورهای جهان استخدام می شوند و این نشان می دهد ورزش در اسپانیا بک موضوع کلیدی است.

ساعات کاری کسب و کارهای اسپانیا

مردم اسپانیا اهمیت زیادی به زمان بندی می دهند. به همین دلیل در زمان های استراحت و یا ناهار خیلی پاسخگو نیستند هر چند این موضوع در مناطق توریستی کمی متفاوت است.   همیشه به یاد داشته باشدی کسب و کارهای اسپانیا از ساعت 8 صبح عمدتا فعالیت خود را آغاز می کنند و تا ساعت 13 یا 13.30 فعال هستند و بعد از آن برای صرف ناهار تعطیل می کنند.

بعد از ظهرها نیز اغلب در ساعت 16 تا 16.30 مغازه ها باز می شوند و بسته به نوع کسب و کار عمدتا تا ساعت 18.30 یا 19 باز هستند. البته شرایط کار در رستوران ها و کافه ها متفاوت است. در این نوع کسب و کارها تازه از ساعت 20 شب فعالیت آنها آغاز می شود. حتی برخی از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای نیز هستند که در این کشور تا دیر وقت باز هستند و معمولا یکسره کار می کنند.

کافه ها در اسپانیا اغلب برای میل کردن میان وعده بهترین انتخاب هستند و این در حالی است که اغلب رستوران ها در میان روز و میان وعده باز نیستند. در روز های یکشنبه تقریبا اغلب فروشگاه ها به غیر از آن دسته که در مراکز توریستی هستند تعطیل هستند و شنبه ها نیز چند ساعت بیشتر فعالیت نمی کنند.

در ماه دسامبر کمی اوضاع متفاوت است . در این اایم اغلب مغازه ها و فروشگاه ها تا دیر وقت باز هستند و حتی روزهای تعطیل نیز کار می کنند زیرا زمان خرید برای جشن ها و فستیوال های مختلف است.

در اسپانیا بانک ها و دفاتر کاری هم شرایط کار مشابه با فروشگاه ها را دارند و بسیاری از شعب آنها حتی عصر ها هم فعال هستند. خدمات درمانی و بهداشتی در اسپانیا زمان نمی شناسد و عمدتا بصورت تمام وقت بخصوص در بیمارستان ها ارائه می شود و شبانه روزی است.

پوشاک در اسپانیا

اسپانیا به کشور مد و یا فشن شهرت دارد. بسیاری از برند های شناخته شده جهان اسپانیایی هستند. برند هایی که عمدتا در زمینه تولید لباس و کفش فعال هستند. برخی از مشهورترین برند های اسپانیایی که احتمالا شما هم نام آنها را شنیده اید برند های کمپر، برشکا، زارا، مانگو و دسیگوال نام دارند. برند هایی که در اغلب کشورهای جهان نمایندگی دارند و از زیباترین طرح ها همیشه استفاده می کنند.

بسیاری از گردشگرانی که به اسپانیا سفر می کنند به دنبال خرید کفش و لباس خود از این برند ها هستند و در کنار تفریح در اسپانیا خرید را نیز هدف قرار داده اند.

مراکز اقامتی اسپانیا

زیر ساخت ها و امکانات گردشگری در اسپانیا تقریبا بهترین نوع امکانات در سطح دنیا است. هر چند تمامی استاندارد های اولیه و مهم برای اقامت گردشگران در تمامی اقامتگاه ها دیده شده است اما برای اینکه همه انواع گردشگران بتوانند اسکان پیدا کنند انواع شرایط اقامتی برای آنها در نظر گرفته شده است.

از هتل های 7 ستاره گرفته تا مسافرخانه ها، هاستل ها، کمپ ها، آپارتمان ها و غیره مکان هایی هستند که از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت در این کشور وجود دارند و جالب اینکه با وجود این همه مکان برای اقامت باز هم اگر از قبل مکان خود را رزرو نکنید امکان دارد مکانی برای اقامت نداشته باشید زیرا میلیون ها گردشگر در سال به این کشور سفر می کنند.

بهداشت و درمان اسپانیا

خدمات بهداشت و درمان در اسپانیا در دو بخش دولتی و خصوصی به کلیه افراد ارائه می شود. اگر از بیمه نامه سلامت اسپانیا و یا هر یک از بیمه نامه های معتبر در اسپانیا استفاده کنید تردید نداشته باشید که هزینه های درمان شما رایگان خواهد بود.

کارمندان و پرستاران درمانگاه ها و مراکز درمانی اسپانیا باید کاملا دوره دیده و آموزش دیده باشند و در اغلب این درمانگاه ها از بهترین متخصصین استفاده می شود. معمولا بیمه تامین اجتماعی اسپانیا کلیه خدمات درمان در بیمارستان ها و کلینیک های عمومی و دولتی را بصورت کامل پوشش می دهد و بیمه های خصوصی نیز به غیر از این بیمارستان ها در اغلب کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی نیز شهرت و اعتبار دارند.

کلیه افراد در اسپانیا دارای حق برابر برای استفاده از خدمات درمان و بهداشت هستند و هیچ نوع تبعیضی بین شهروندان داخلی و دیگران وجود ندارد. دولت اسپانیا نظارت های بسیار سختگیرانه ای را روی خدمات درمانی این کشور قرار داده است.

روابط اجتماعی در اسپانیا

مردم اسپانیا مردمی وطن پرست و اجتماعی هستند که به هویت خود وابستگی زیادی دارند. آنها خود را مقید و وابسته به دین و مذهب خاصی نمی دانند اما در عین حال مراقب رفتار خود و اظهار نظر در مورد عقاید دیگران هستند. مردم اسپانیا خوب یاد گرفته اند که در مورد مسائل شخصی دیگران پرس و جو نکنند.

هر چند آنها به راحتی با شما رابطه دوستانه بر قرار می کنند اما اصلا خوشحال نمی شوند که در مورد مسائل زندگی آنها و گذشته آنها کنجکاوی کنید. با وجود اینکه گاو بازی در بین خود مردم اسپانیا نیز خیلی محبوب نیست اما در هر صورت گاو بازی اسپانیا به عنوان نماد فرهنگی و هویتی این کشور است که نباید در مورد آن با بی ملاحظگی صحبت شود.

اسپانیایی ها خانواده دوست هستند و به دوستان و آشنایان خود عشق می ورزند. آنها در زمان ملاقات گونه های همدیگر را می بوسند  و این به عنوان یک رسم بخصوص در بین خانم ها دیده می شود. در زمان ملاقات با یک دوست اسپانیایی در نظر داشته باشید که آنها خیلی با شما صمیمی خواهند شد و با دست انداختن دور گردن و زدن پشت شما با شما احساس نزدیکی می کنند.

بر خلاف بسیاری از اروپایی ها اسپانیایی ها بسیار خونگرم و اجتماعی هستند. شاید تنها بعد از یکی دو بار ملاقات با شما آنقدر صمیمی شوند که گویی سال ها است با همدیگر رفاقت دارید. مردم اسپانیا از نظر فرهنگی به مسلمانان و بخصوص ایرانی ها شباهت زیادی دارند. افراد مسن و دارای مشکلات جسمی در هر مکانی در اولویت قرار دارند.

آنها به خوبی شما را درک می کنند و کمی تاخیر در ملاقات ها را اصلا بد نمی دانند. در نظر داشته باشید اگر از طرف یک اسپانیایی به خانه او دعوت شدید حتما قبول کنید. یک بطری نوشیدنی و یا یک دسته گل به عنوان ادب به همراه داشته باشید و در خانه یک اسپانیایی نباید کفش های خود را در بیاورید.

غذا خوردن در اسپانیا یک رویداد اجتماعی است بنابراین همه سعی می کنند برای خوردن غذا در جمع باشند بخصوص بهتر است این جمع خانوادگی باشد. به یاد داشته باشید که برخی از سواحل این کشور لباس پوشیدن آزاد است و ممکن است هر فردی با هر شرایطی لباس پوشیده باشد و این فوق العاده طبیعی است.

آشنایی اجمالی با کشور زیبای اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا و همسایگی کشور های  فرانسه و پرتغال بوده و از اعضاء اصلی اتحادیه اروپا می باشد. اسپانیا به عنوان یکی از زیباترین کشور های دنیا  عنوان سوم بیشترین جذب گردشگر از منظر صنعت توریسم  را یدک می کشد و هر ساله بیش از 75  میلیون نفر در سال  از این کشور و مناطق مختلف آن دیدن می کنند . تلاقی مرز های شرقی این کشور با دریای مدیترانه و مرز های غربی این کشور با اقیانوس اطلس  زیبایی های این کشور را دو چندان کرده و  سواحل فوق العاده ای را در این کشور بوجود آورده است .به غیر از سواحل زیبا و منحصر به فرد در اسپانیا آثار باستانی و بناهای تاریخی و زیبایی های طبیعی زیادی وجود دارد که به دلیل سیاست های خوب کشور اسپانیا همواره این بنا ها با مجاورت و نزدیکی به مراکز خرید و تفریحی و جاذبه های مختلف گردشگری می توانند هر یک از دیدنی های این کشور شما را برای یک تا چند روز مشغول خود کنند .قدمت زیاد کشور اسپانیا  این کشور را در زمره قدیمی ترین کشور های اروپا و جهان قرار داده و وجود امپراطوری های این کشور در هر دوره تاریخی باعث شده تا انواع سازه ها و هنر های طول تاریخ هنرمندان را بتوان با شکوه و جلال اروپایی و قدمت هزاران ساله به خوبی دید . جالب تر اینکه این بنا ها و یادگاری های تاریخی متعلق به یک فرهنگ و مذهب هم نمی باشند و از مذاهب گوناگون  اثر های با ارزشی بر جای مانده است .اسپانیا دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد . مثلا در جنوب شرق این کشور تابستان های گرم ومدیترانه ای و زمستان های متعدلی را شاهد هستیم . مناطق مرکزی گرم تر هستند و تابستان های داغ و زمستان های سردی دارند و در مناطق کوهستانی این کشور آب و هوای نسبتاخنک تری حاکم است و تابستان های معتدل و کم بارانی هم دارد .

مادرید

مادرید بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر اسپانیا و پایتخت این کشور می باشد . مادرید نامی است که از قصری کوچک گرفته شده که در دل این شهر واقع شده است .این شهر آب و هوای مدیترانه ای دارد  یعنی در زمستان سرد و در تابستان معتدل و گرم است . این شهر جاذبه ها و مناطق دیدنی بسیاری دارد که 12 تا از این مکان ها شهرت بیشتری دارند . سالانه 4.545.820 گردشگر فقط از این شهر در اسپانیا بازدید می کنند .

پورتا دل سول مادرید و کلیسای جامع آلمودنا ، کاخ سلطنتی مادرید از زیباترین مکان های دیدنی مادرید حساب می شوند. انواع سالن های تئاتر و موسیقی و فستیوال های مختلف سالانه  و همچنین موزه ها و بناهای معماری شده با جلوه های خاص به همراه آب و هوای عالی و مناظر طبیعی فوق العده از جمله دلایل رجوع این میزان گردشگر به این کشور می باشد .

بارسلون

مرکزی ترین شهر اسپانیا بارسلون می باشد . این شهر ضمن برخورداری از آثار تاریخی و گردشگری فراوان در زمینه ها و سطوح دیگری نیز برای کشور اسپانیا دارای ارزش می باشد  و عناوین جهانی زیادی هم دارد . از جمله این موارد می توان به زمینه های هنر ، تجرات ، آموزش ، تحصیلات و رسانه نام برد . این شهر سالیانه 16.793.818 گردشگر را به خود می بیند .

دور تا دور این شهر را دریا و رودخانه احاطه کرده و می توان ان را به شهری ساحلی تعبیر کرد . کوه تیبیدابو  با ارتفاع 510 متر به عنوان یکی از بزرگ ترین کوه های اسپانیا نیز در این شهر واقع شده است . قدمت بیش از 2 هزار ساله این شهر باعث شده تا بنا ها و آثار تاریخی موجود در این شهر بسیار زیاد باشد و معماری های متنوع و زیبایی را در این شهر شاهد باشیم. هر ساله عده زیادی گردشگر با ذوق و شوق متفاوت ، از علاقمندان به سواحل زیبا تا تاریخ و هنر و تفریحات متنوع در این شهر رفت و آمد می کنند .

بارسلون 68 پارک بزرگ طبیعی و گیاه شناسی  و جنگلی دارد. 7 ساحل در کنار این پارک ها قرار دارد  که بسیار زیبا هستند و موزه ها و کلیساها و بناهای مدرن و شگفت انگیز هم به کرات دیده می شوند . آب و هوای بارسلون در زمستان مرطوب و معتدل و در تابستان گرم و خشک است هر چند در نقاط مختلف این شهر آب و هوا متغیر می شود .
اما به غیر از مادرید و بعدا بارسلون شهر های دیگر اسپانیا نیز خواستگاه عده بسیار زیادی از گردشگران خارجی این کشور می باشد . بسیاری از گردشگران به دلایل مختلفی سعی می کنند هنگام مسافرت به کشور اسپانیا به شهر های غیر از مادرید و بارسلون سفر کنند و یا در کنار این دو شهر از شهر های دیگر هم بازدید کنند .

کوردوبا

شهر کوردوبا در منطقه اندلس و در  جنوب اسپانیا واقع شده است . به غیر از زیبایی های طبیعی و مناظر بی بدیل و بکر این شهر  آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری زیادی هم در این شهر وجود دارد . بافت تاریخی و وجود آثار باستانی فراوان در این شهر باعث شده که یونسکو این شهر را در آثار خود به ثبت برساند .

گذر در کوچه پس کوچه های این شهر بخوبی حس زمان های قدیم و تاریخ کشور اسپانیا را به شما القا خواهد کرد . آب و هوای این شهر مدیترانه ای است و دارای زمستان های سرد و تابستان های بسیار داغ می باشد .  قرطبه یا همان کوربادو از شهر های تجاری و ارزشمند روم باستان  شناختته می شده است و رومیان در آن زمان سازه های زیادی در این شهر بنا کرده اند . .جمعیت گردشگر که سالیانه از مناطق مرکزی اسپانیا بازدید میکنند در حدود 11.400.000 نفر برآوردشده است.

ایبیزا

ایبیزا یکی از شهر های بسیار دیدنی و زیبا در اسپانیا می باشد . این شهر با نام های یابسه و ایویزا هم شناخته می شود . ایبیزا جزیره ای در جزایر بالئارس اسپانیا می باشد که در قلب دریای مدیترانه وقاع شده اند . خیل عظیمی از گردشگران اسپانیا این جزیره زیبا را در اولویت سفر خود قرار می دهند . مناظر طبیعی و بکر این جزیره به همراه آب های ساحلی شفاف و سواحل با شن های رنگی دیدنی همه از ویژه گی های این شهر کوچک می باشند . ایبیزا را باید از والنسیا وارد شوید و راه دسترسی دیگر ندارد . در سواحل این جزیره جشن ها و کنسرت های همیشگی و زنده بر پا می باشد و همین شهرت این جزیره را بسیار زیاد کرده است .

آب و هوای این جزیره طبیعتا مدیترانه ای است و هوایی نه خیلی گرم و نه خیلی سرد دارد .به همین دلیل در هر موقع از سال می توانید اراده کرده و به این جزیره دوست داشتنی سفری داشته باشید .

ماربیا Marbella

نماد زیبایی و جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا را در ماربیا می توان به خوبی مشاهده کرد . ماربیا در حاشیه دریای مدیترانه و در جنوب اسپانیا واقع شده است . آب و هوای مدیترانه ای همه فصل پسندی دارد . طبیعت بکر و زیبای این شهر ساحلی در بین همه گردشگران زبانزد شده است . سواحل فوق العاده زیبا با چشم انداز های رویایی و همچنین قانون مندی مردم این شهر شما را حیرت زده خواهد کرد .

واقعا زیبایی این سواحل را نمی توان به راحتی منکر شد و تنها با حضور در این شهر است که می توان بر زیبایی آن تامل کرد . پیاده روی و آب تنی و گردش را در این شهر تجربه کنید

ماربلا  جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی زیادی هم دارد . در این شهر قصر ها و قلعه های تمدن های گذشته را زیاد می بینید .پادشاهانی که به نظر می رسد برای تفریح و برای لذت و نهایتا حفاظت از این داشته ها بنا ها و آثار زیادی بر جای گذاشته اند که همه درخور تماشا هستند .

مالاگا

یکی از بزرگترین و مشهور ترین شهر های کشور زیبای اسپانیا مالاگا است . این شهر جنوبی ترین شهر اسپانیا و از شهر های ساحلی مدیترانه محسوب می شود .مالاگا دیدنی های زیادی دارد و آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد . هر ساله شکار زیادی از گردشگران اسپانیا تنها برای بازدید از این شهر وارد این کشور می شوند .

بزرگترین ویژگی های این شهر سواحل بسیار زیبا ، فضاهای سبز بی نظیر و جاذبه های مختلف گردشگری در این شهر می باشد . هر آنچه که دوست دارید در این شهر دست یافتنی است . این شهر را نیمه تاریخی و نیمه ساحلی می نامند .  در جای جای این شهر آثار و بنا های مربوط به  امپراطوری ها و شاهان گذشته به خوبی مشاهده می شود . دوستدارن سواحل زیبا و هنر و تاریخ از بازدید این شهر سر شوق خواهند آمد . این شهر به دلیل برخورداری از بنا ها و مجسمه ها و سازه های تاریخی و یادبود های فراوان گذشته به یک موزه زنده مبدل شده است . شهر پر است از جاذبه های تاریخی و گردشگری و بوی و رنگ تاریخ اسپانیا در این شهر بخوبی به چشم و مشام می آیند .جمعیت گردشگر که سالیانه از این منطقه بازدید میکنند در حدود 8.500.00 نفر برآوردشده است.

. از جمله بناهای بر جای مانده مشهور در این کشور می توان به بناهای مسلمانان و رومی ها و مردم آفریقایی اشاره کرد . این شهر را در همه فصول سال می توان بازدید کرد و آب و هوای بسیار مطلوب مدیترانه ای آن را همه فصل کرده است .

برای بازدید از جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبای شهر های اسپانیا بهتر است از تخصص مشاورین و متخصصین ساحل آفتاب  بهره ببرید تا با برنامه های این گروه بهترین تجربه مسافرت خود را به این کشور زیبا داشته باشید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
تلگرام
واتساپ
ایمیل

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.